Судове рішення #67797511

Справа          № 236/788/14-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про надання тимчасового доступу до речей і документів,

які містять охоронювану законом таємницю


24 березня 2014 року Слідчий суддя Краснолиманського міського суду Донецької області Мірошниченко О.В., при секретарі Коровченко Г.В., за участю слідчого Імерелі Р.О., розглянувши клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю -


В С Т А Н О В И В :


24 березня 2014 року Краснолиманського міського суду надійшло клопотання слідчого СВ Краснолиманського MB ГУМВС України в Донецькій області лейтенанта міліції ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

З клопотання вбачається, що в провадженні СВ Краснолиманського МВ ГУМВС України в Донецькій області перебувають матеріали досудового розслідування кримінального правопорушення, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12013050420001948, за ознаками передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України. В ході досудового розслідування було встановлено, що ОСОБА_2 діючи умисно, з корисливих мотивів, реалізуючи злочинний умисел на заволодіння чужим майном, шляхом зловживання довірою ОСОБА_3, заволодів його грошовими коштами при наступних обставинах: 16.08.2013 року ОСОБА_2, знаходячись в квартирі № 46 по пров. Желаному в м. Красний Лиман Донецької області у денний час (точний час в ході розслідування встановити не представилося можливим) склав договір з ОСОБА_3 про те, що він зобов'язується до 10.09.2013 доставити та встановити останньому продукцію метало-пластикових виробів за адресою замовника, який в свою чергу зобов'язується сплатити грошові кошти не менше 50 % від вартості замовлення в якості передоплати. При цьому в момент укладення договору ОСОБА_2 не мав наміру виконувати свої договірні зобов'язання. Уведений в оману, довіряючи ОСОБА_2, ОСОБА_3 сплатив грошові кошти в якості передоплати за договором в розмірі 5600 гривень. Віддав їх особисто ОСОБА_2, який звернув грошові кошти на свою користь. Свої договірні обов'язки ОСОБА_2 не виконав.

На теперішній час, під час розслідування цього кримінального провадження виникла необхідність в отриманні документів, які містять відомості про вхідні та вихідні дзвінки з номеру мобільного телефону оператору мобільного зв'язку «МТС» НОМЕР_1, який належить ОСОБА_2 на номер мобільного телефону оператору мобільного зв'язку «МТС» 0501191200за період з 01.01.2012 року до 11.02.2014 року.


Підставами вважати, що документи, що містять інформацію про вхідні та вихідні дзвінки з номеру мобільного телефону оператору мобільного зв'язку «МТС» НОМЕР_1, який належить ОСОБА_2 на номер мобільного телефону оператору мобільного зв'язку «МТС» НОМЕР_2, перебувають саме у ПРАТ «МТС Україна» є показання допитаного в якості підозрюваного ОСОБА_2, який пояснив, що взимку та весною 2013 року і до теперішнього часу користується послугами саме цієї компанії мобільного зв'язку, і користується тільки зазначеним номером та виходив на зв'язок з ОСОБА_4 за вищезазначеним номером мобільного телефону. Крім того, факт користування підозрюваним зазначеним номером підтверджується свідками ОСОБА_5 та ОСОБА_6


Документи, що містять інформацію про вхідні та вихідні дзвінки з мобільного телефону ОСОБА_2 з номеру мобільного телефону НОМЕР_1, на номер НОМЕР_2 доступ до яких планується отримати, мають значення для встановлення обставин у цьому кримінальному провадженні. Отримавши доступ до інформації у слідства буде можливість підтвердити показання ОСОБА_2, або їх спростувати.


Відомості, які містяться у документах, доступ до яких планується отримати, можливо використати як докази у цьому кримінальному провадженні як самостійно, так і в сукупності з іншими доказами, які добуті чи будуть добуті під час досудового розслідування. У відповідності до чинного законодавства, враховуючи вимоги ст. 31 Конституції України «... кожному гарантується таємниця переписки, телефонних розмов...», ст. 34 Закону України «Про телекомунікації», та ст. 162 КПК України, інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій про зв'язок абонента, надання телекомунікаційних послуг, утому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, є охоронюваною законом таємницею. Тому в інший спосіб довести та встановити обставини, які планується отримати при наявності доступу до зазначених документів, неможливо.


Дослідивши у судовому засіданні клопотання та додані до нього матеріали, надавши їм належну оцінку, заслухавши сторону кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку, що зазначене клопотання підлягає задоволенню.


Відповідно до п. 6 ч.2 ст. 160 КПК України у клопотанні слідчого зазначено, що в документах, до яких необхідно доступ міститься інформація про зв'язок абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів, передавання тощо. Зазначена інформація необхідна для використання як докази, іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених документів, які містять охоронювану законом таємницю - неможливо.


Інформація, на яку просить надати тимчасовий доступ орган досудового розслідування, є документом, що містить охоронювану законом таємницю, передбачену Законом України "Про телекомунікації". Зазначена інформація знаходиться у оператора телекомунікацій (мобільного зв'язку) Приватного акціонерного товариства "МТС Україна" та може бути доказом у кримінальному провадженні, довести її іншим способом неможливо, а тому, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання слідчого, надати тимчасовий доступ до зазначених документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Враховуючи викладене приходжу до висновку про те, що клопотання слідчого про надання тимчасового доступу до речей і документів обґрунтоване і підлягає задоволенню.


Керуючись ст. ст. 159, 163-164 КПК України, -


У Х В А Л И В:


Клопотання слідчого СВ Краснолиманського MB ГУМВС України в Донецькій області лейтенанта міліції ОСОБА_1 про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю - задовольнити частково.

Надати слідчому СВ Краснолиманського MB ГУМВС України в Донецькій області лейтенанту міліції ОСОБА_1 тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю і перебуває у оператора рухомого (мобільного) зв'язку: Приватного акціонерного товариства «МТС Україна», юридична адреса: м. Київ, Печерський р-н, вул. Лейпцизька, 15, індекс 01601, та зобов’язати останнє надати слідчому інформацію про вхідні та вихідні дзвінки з номеру мобільного телефону оператору мобільного зв'язку ПрАТ «МТС Україна» НОМЕР_1, на номер мобільного телефону оператору мобільного зв'язку ПрАТ «МТС Україна» НОМЕР_2 за період з 01.12.2012 року до 11.02.2014 року, час та тривалість з'єднань і маршруту передавання.

Строк надання відомостей оператором рухомого (мобільного) зв’язку 5 днів, з моменту отримання даної ухвали.

Строк дії даної ухвали становить один місяць до 24 квітня 2014 року.

Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей, сторона кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів, має право звернутися з клопотанням про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначеної інформації


          

Слідчий суддя Краснолиманського

міського суду Донецької області                                          ОСОБА_7


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація