Справа № 236/619/14-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 березня 2014 року слідчий суддя Краснолиманського міського суду Донецької області Мірошниченко О.В., за участю секретаря Коровченко Г.В., слідчого Друпп А.І. розглянувши в залі суду м. Красний Лиман Донецької області, клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, -
ВСТАНОВИВ:
05.03.2014 року до Краснолиманського міського суду Донецької області надійшло клопотання слідчого СВ ЛВ на станції ОСОБА_1 УМВС України на Донецькій залізниці старшого лейтенанта міліції, погоджене з прокурором Краснолиманської прокуратури з нагляду за дотриманням законів у транспортній сфері ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Повідомлення про кримінальне правопорушення зареєстровано ЄРДР за № 12014051060000012 від 20.01.2014 року за ознаками складу злочину, передбаченого ст.185 ч.1 КК України.
Витяг з ЄРДР зазначає наступні обставини кримінального правопорушення:
20.01.2014 року о 14 годині 45 хвилин по телефону від оператора « 102» Макіївського МУ ГУМВС України в Донецькій області ОСОБА_3 надійшло повідомлення, що 20.01.2014 року о 14 годині 40 хвилин до них зателефонувала громадянка ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та повідомила, що 17.01.2014 року об 11 годині 40 хвилин вона прибула на вокзал станції ОСОБА_1 Лиман ДП «Донецька залізниця» електропоїздом № 6077 сполученням «Ізюм - Дебальцеве» та на пероні вокзалу виявила відсутність в кишені куртки свого мобільного телефону марки «SAMSUNG GT-S 5610» сірого кольору, імей - 356939059835248, номер сім карти 095-140-24-55.
Згідно показань потерпілої ОСОБА_4, 17.01.2014 року при виході з останнього вагону електропоїзду № 6077 сполученням «Ізюм - Дебальцеве» по станції ОСОБА_1 Лиман ДП «Донецька залізниця» вона залишила на лавці для сидіння свій мобільний телефон марки «SAMSUNG GT-S 5610», імей -356939059835248, з сім-картою оператора мобільного зв'язку МТС № 095-140-24-55. Знаходячись в залі очікування вокзалу станції ОСОБА_1 ОСОБА_4 виявила відсутність свого мобільного телефону, але повернувшись до вагону, вищевказаного електропоїзду, мобільного телефону не знайшла. Останній дзвінок з даного телефону нею було здійснено 17.01.2014 року приблизно 11 годині 00 хвилин.
Після крадіжки даного телефону, потерпілою ОСОБА_4 20.01.2014 року було відновлено її викрадений номер сім-карти.
Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням, погодженим прокурором про надання тимчасового доступу до документів, яке підтримав у судовому засіданні, вказавши, що отримана інформація містить відомості, які дадуть можливість встановити докази необхідні для розслідування кримінального правопорушення.
Особи, у володінні яких знаходяться документи, які містять охоронювану законом таємницю, до яких необхідно тимчасовий доступ, належним чином повідомлені про час та місце слухання клопотання.
Суд, вислухавши сторону кримінального провадження, яка подала клопотання приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 п. 5 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Тимчасовий доступ до речей і документів є один із видів заходів забезпечення кримінального провадження.
Статтею 159 частинами 1, 2 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до п.7 ч.1 ст. 162 КПУ України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій.
Відповідно до ч.5 ст. 163 КК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної чи юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв’язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Відповідно до ч.4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Дослідивши у судовому засіданні клопотання та додані до нього матеріали, надавши їм належну оцінку, заслухавши сторону кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку, що зазначене клопотання підлягає задоволенню.
Відповідно до п. 6 ч.2 ст. 160 КПК України у клопотанні слідчого зазначено, що в документах, до яких необхідно доступ міститься інформація про зв'язок абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів, передавання тощо. Зазначена інформація необхідна для використання як докази, іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених документів, які містять охоронювану законом таємницю — неможливо.
Інформація, на яку просить надати тимчасовий доступ орган досудового розслідування, є документом, що містить охоронювану законом таємницю, передбачену Законом України “Про телекомунікації”. Зазначена інформація знаходиться у оператора телекомунікацій (мобільного зв'язку) Приватного акціонерного товариства "Київстар".
Тобто, інформація про телефонні з'єднання може бути доказом у кримінальному провадженні, довести її іншим способом неможливо, а тому, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання слідчого, надати тимчасовий доступ до зазначених документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Керуючись ст. ст. 159, 163-164 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого СВ ЛВ на станції ОСОБА_1 УМВС України на Донецькій залізниці старшого лейтенанта міліції ОСОБА_5 про надання тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю — задовольнити.
Надати слідчому СВ ЛВ на станції ОСОБА_1, старшому лейтенанту міліції ОСОБА_5 тимчасовий доступ до документів, які містять інформацію про абонентські номери оператора мобільного зв'язку ПрАТ «Київстар», які працювали в мобільному телефоні з імей - кодом 356939059835248, роздруківку з'єднань абонентських номерів, які працювали в мобільному телефоні з імей - кодом 356939059835248, з іншими абонентами, з позначенням часу та дати з'єднання, типу (вхідні, вихідні, CMC, MMC-повідомлення), номеру інших абонентів, адреси базових станцій та азимутів прийому за період з 00 годин 00 хвилин 17.01.2014 до 07.03.2014 року.
Термін надання відомостей оператором рухомого (мобільного) зв’язку 5 діб, з моменту отримання даної ухвали.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення – до 06.04.2014 року
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей, сторона кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів, має право звернутися з клопотанням про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначеної інформації.
Слідчий суддя -