Справа № 2-5457/09
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 листопада 2009 року Слов'янський міськрайонний суд Донецької області в складі:
Головуючого – Геєнко М.Г.
при секретарі – Пілюга В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Слов'янська справу за позивом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Слов’янський ВГІРФО, про визнання особи втратившою право користування житловим приміщенням і скасування реєстрації про місце проживання, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з дійсним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що з він з відповідачем знаходився у зареєстрованому шлюбі, який було розірвано 29 серпня 2007 року. ОСОБА_1 є власником будинку №28 по пров. Профінтерна у м. Слов’янськ. У зазначеному будинку позивач зареєстрував відповідача по справі. З 02.03.2006 року відповідач у будинку №28 по пров. Профінтерна у м. Слов’янськ не мешкає, і постійно проживає у своєї матері ОСОБА_3, за адресою: АДРЕСА_1. Оскільки відповідач більше трьох років не мешкає у будинку позивача, останній просить визнати ОСОБА_2 втратившею право користування його будинком.
У судовому засіданні позивач повністю підтримав заявлені вимоги та просив їх задовольнити.
Відповідач ОСОБА_2, будучи належним чином повідомлена про час і місце слухання справи через засоби масової інформації, у судове засідання не з’явилась, і не повідомила суд про причину своєї неявки, з заявою про розгляд справи у свою відсутність, відповідач до суду не зверталась, у зв’язку з чим ухвалою суду від 09 листопада 2009 року суд вирішив розглянути дану справу у заочному порядку
Третя особа по справі надала суду заяву з проханням розглянути справу без її представників.
Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до переконання, що позов ОСОБА_1, про визнання особи втратившою право користування жилим приміщенням, підлягає задоволенню з таких підстав.
Так у ході судового засідання достовірно було встановлено, що: позивач ОСОБА_1, згідно свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 21 вересня 1982 року, є власником будинку №28 по пров. Профінтерна у м. Слов’янськ.
Як убачається з Акту комітету мікрорайон «ЦЕНТР-2» м. Слов’янськ, від 09.09.2009р., у будинку №28 по пров. Профінтерна м. Слов’янськ проживає громадянин ОСОБА_1, громадянка ОСОБА_2 за зазначеною адресою не мешкає більше трьох років.
Відповідно до ст. 72 ЖК України, визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад шість місяців, проводиться в судовому порядку.
Виходячи з вищевказаного, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 знайшли своє підтвердження у ході судового засідання і підлягають задоволенню в повному обсягу.
Згідно викладеного, керуючись ст.ст. 71, 72 ЖК України, постановою Пленуму ВС України «Про деякі питання, що виникають в практиці застосування судами Житлового Кодексу України» від 12.04.1985р., №2, з послідуючими доповненнями, ст. ст. 10, 60, 129, 209, 213, 215, 224-226 ЦПК України , суд –
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Слов’янський ВГІРФО, про визнання особи втратившою право користування житловим приміщенням і скасування реєстрації про місце проживання задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 втратившою право користування житловим приміщенням у будинку №28 по вул. Профінтерна м. Слов’янськ.
Зобов’язати СГІРФО Слов’янського МВ ГУМВС України в Донецькій області скасувати реєстрацію ОСОБА_2 у будинку №28 по вул. Профінтерна м. Слов’янськ.
Рішення може бути оскаржене в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Донецької області, через Слов’янський міськрайонний суд. Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів, з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, одночасно надіславши дану скаргу до апеляційного суду Донецької області або в порядку ч. 4 ст 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя Слов'янського міськрайонного суду Геєнко М.Г.