Судове рішення #6789727

Справа №2-1097/08

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 серпня 2008 p.     м. Дніпродзержинськ

Заводський районний суд м. Дніпродзержинська в складі:

Головуючого судді Савранського Т.А.

при секретарі Луценко Л.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпродзержинську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Дншродзержинської міської ради про визначення спадкової частки у праві спільної сумісної власності, суд -

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до Виконавчого комітету Дншродзержинської міської ради про визначення спадкової частки у праві спільної сумісної власності, вказуючи на те, що відповідно до свідоцтва про право власності на нерухоме майно, виданого 20.12.1995 року відділом приватизації ДМК м.Дншродзержинська, їй та її чоловіку ОСОБА_2, на праві спільної сумісної власності належить квартира АДРЕСА_1

10 червня 2007 року помер її чоловік - ОСОБА_2, після смерті чоловіка вона звернулася з заявою до першої Дншродзержинської державної нотаріальної контори з метою отримання права власності в порядку спадкування за законом. Але їй було відмовлено, у зв'язку з тим, що частка квартири, яка належала померлому не була визначена у спільному сумісному майні.

Тому вона прохає суд, визначити частки у праві спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_2 в розмірі 1/2 частини за померлим - ОСОБА_2; Визначити частки у праві спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_2 в розмірі 1/2 частини за - ОСОБА_1.

В судовому засіданні позивачка свій позов підтримала в повному обсязі, та просила суд, визначити частки у праві спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_2 в розмірі 1/2 частини за померлим - ОСОБА_2; Визначити частки у праві спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_2 в розмірі 1/2 частини за нею.

Представник відповідача ОСОБА_3 Заводської районної ради м.Дншродзержинська у судове засідання не з'явився, хоча про день, час та

місце слухання справи повідомлений згідно діючого законодавства, надав до суду заяву, у якій прохає розглядати справу без їх участі.

Представники третіх осіб Державний Нотаріус першої Дніпродзержинської нотаріальної контори та ОКП «Дніпродзержинське Бюро технічної інвентаризації» у судове засідання не з'явилися, надав до суду заяви, у яких прохають розглядати справу без їх участі.

Суд вислухавши позивачку, вивчивши матеріали справи, дослідивши докази по справі, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав:

Позивачка ОСОБА_1 є дружиною померлого 10.06.2007 року ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтва про одруження виданого 15.09.1963 року ОСОБА_4 РАГС м.Дніпродзержинська, актовий запис № 421 (а.с. 10).

Згідно свідоцтва про право власності на житло, яке видане 20.12.1995 року Відділом приватизації ДМК м.Дніпродзержинська, ОСОБА_2 та ОСОБА_1 належить на праві спільної сумісної власності квартира АДРЕСА_3, загальною площею 61, 2 кв.м..

10.06.2007 року помер ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про смерть, видане Заводським відділом реєстрації актів цивільного стану Дніпродзержинського міського управління юстиції Дніпропетровської області (а.с.9).

26 січня 2008 року позивачка звернулася до Першої Дніпродзержинської державної нотаріальної контори, із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину після смерті чоловіка - ОСОБА_2, але їй було відмовлено, у зв'язку з тим, що частка квартири, яка належала померлому не була визначена у спільному сумісному майні.

Згідно ч. 1 ст. 16 ЦК України, кожна особа може звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права чи інтересу.

Згідно ч. 2 ст. 16 ЦК України, способами захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права тощо.

Відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», передача займаних квартир (будинків) здійснюється в спільну сумісну або часткову власність за письмовою згодою всіх повнолітніх членів сім'ї, які постійно мешкають в даній квартирі (будинку), в тому числі тимчасово відсутніх, за якими зберігається право на житло, з обов'язковим визначенням уповноваженого власника квартири (будинку).

У відповідності до ст. 357 ЦК України, частки у праві спільної часткової власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або законом.

Згідно ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Згідно ч.3 ст.1268 ЦК України, Спадкоємець, який постійно проживає разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що її прийняв.

Керуючись Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», ст. ст. 16, 357, 392, 1261 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, суд, -

вирішив:

Позовні вимоги задовольнити.

Визнати спадкову частку у праві спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_4 за померлим 10.06.2007 року ОСОБА_2 в розмірі 1/2 частини.

Визнати частку у праві спільної сумісної власності на квартиру № З будинку № 91 по вул. Арсенічева в м.Дніпродзержинську за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/2 частини.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний термін заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація