а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 жовтня 2009 р. Справа № 2-а-4158/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Гонтарука Віктора Миколайовича ,
При секретарі судового засідання: Зелінській Ірині Василівні
За участю:
Представника позивача : Любина М.В., Пастернака Д.О.,
Відповідач : в судове засідання не з"явилась. Про час, дату і місце судового засідання повідомлена завчасно і належним чином. Причини неявки суду невідомі.
розглянувши матеріали справи
за позовом : Козятинської об"єднаної державної податкової інспекції
до : фізичної особи-підприємця ОСОБА_3
про : стягнення податкового боргу за рахунок активів
ВСТАНОВИВ :
До Вінницького окружного адміністративного суду заявлено позов Козятинської об"єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу за рахунок активів та видання відповідного наказу, стягнення виплат на сплату держмита і витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Ухвалою суду від 01.10.2009 року провадження по справі відкрито та призначено до розгляду.
В судовому засіданні представник позивача в усному порядку змінив позовні вимоги та просив суд стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 податковий борг за рахунок її активів.
Позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду, а тому зміна позовних вимог була прийнята судом на підставі ч.1 ст.51, ст.137 КАС України.
Змінені позовні вимоги мотивовані тим, що станом на 28.09.2009 року за відповідачем рахується заборгованість зі сплати штрафних санкцій за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері послуг, що становить 77505,00 грн. Відповідач в добровільному порядку вказану заборгованість не сплатила до органів ДПС, а тому це стало підставою звернення Козятинської об"єднаної державної податкової інспекції до суду із зазначеними позовними вимогами.
Представники позивача в судовому засіданні змінені позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили їх задовольнити, обґрунтовуючи свої вимоги обставинами, що викладені в позовній заяві.
Позиція відповідача щодо позову невідома, оскільки він в судове засідання 13.10.2009 року не з"явився, повноважного представника не направив, заперечень на позовну заяву не подав. Про час, дату і місце судового засідання був повідомлений ухвалою суду від 01.10.2009 року. Факт направлення ухвали підтверджується реєстром відправленої поштової кореспонденції від 01.10.2009 року.
В судове засідання 29.10.2009 року відповідач не з"явився повторно. Про час, дату і місце судового засідання повідомлений завчасно і належним чином - повісткою суду. Причини неявки суду невідомі. Факт вручення повістки підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №447918 від 16.10.2009 року.
Отже, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Представниками позивача заявлено клопотання щодо розгляду справи без відповідача, оскільки останній був належним чином повідомлений. Враховуючи вищевикладене, суд вирішив задовольнити дане клопотання та розглянути справу без участі відповідача.
Заслухавши пояснення учасників процесу, розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши надані докази, судом встановлено наступне.
З поданих позивачем документів вбачається, що ФОП ОСОБА_3, є платником податків і зборів, передбачених Законом України " Про систему оподаткування ". Знаходиться на обліку в Козятинській об"єднаній державній податковій інспекції з 03.07.2006 року.
Згідно положень статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" обов'язок платника податків щодо сплати податків і зборів, пені та штрафних санкцій припиняється їх сплатою або скасуванням.
Стяттями 15, 16 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" визначено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари ( послуги ), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок.
Як встановлено в судовому засіданні, 18.11.2008 року на підставі Закону України "Про державну податкову службу в Україні" 509-ХІІ від 04.12.1990 року, Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265-95-ВР від 06.07.1995 року, Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" №98/ВР від 23.03.1996 року, Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" №1775-ІІІ від 01.06.2000 року, Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року, Указу Президента України від 12.06.1995 року №436/95 "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки", Положення про ведення касових операцій у національній валюті, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 року №637 та відповідно до направлень на проведення перевірки №803712 від 17.11.2008 року та №803717 від 17.11.2008 року державними податковими інспекторами було здійснено перевірку господарської одиниці - магазину, що розташований в с. Збараж Козятинського району Вінницької області та належить ФОП ОСОБА_3
В ході перевірки було виявлено порушення суб"єктом підприємницької діяльності п.п. 1, 2, 10, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", зокрема встановлено, що розрахунок при наданні послуг проводиться без застосування реєстратора розрахункових операцій.
Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України " Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Окрім того згідно п.2 ст.3 даного Закону вони зобов"язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Державними інспекторами також виявлено, що всупереч вимог п.10 та 13 ст.3 Закону суб"єктом підприємницької діяльності на реєстраторах розрахункових операцій не роздруковуються контрольні стрічки і не зберігаються протягом трьох років та не забезпечується відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.
Вказані вище порушення вимог чинного законодавства щодо проведення розрахункових операцій були зазначені в акті перевірки №280103 від 18.11.2008 року. Як вбачається з даного акту, відповідач з ним ознайомлена, про що свідчить її підпис, заперечень до акту немає.
Пунктом 1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що за порушення вимог цього закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Пунктом 5 ст.17 даного Закону передбачено, що за порушення вимог цього закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції застосовуються фінансові санкції десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну.
Відповідно до ст. 22 Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Враховуючи зазначені порушення, позивачем винесене рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій - №0001002330/0 від 10.12.2008 року на суму 77505,00 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, вказане вище рішення було надіслане рекомендованим листом з повідомленням на адресу ОСОБА_3, яка отримала його 09.01.2009 року року.
Статтею 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Штрафні (фінансові) санкції, що нараховані державними податковими органами, не є податковим забов'язаннями у визначенні Закону України " Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетамиї та державними цільовими фондами " № 2181 -111 від 21.12.2000 року, тому норми цього закону не розповсюджуються на зазначені штрафні санкції, у разі несплати такі штрафні санкції не можуть набувати статусу податкового боргу, а також не може застосовуватися порядок їх стягнення, передбачений законом України № 2181-111 від 21.12.2000 року.
Станом на час розгляду справи ФОП ОСОБА_3 не сплатила штрафні санкції за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері послуг, що становлять 77505,00 грн. На підставі наведеного вище, Козятинська ОДПІ звернулась до суду з вимогою про їх стягнення.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
В силу того, що на день розгляду справи відповідач доказів в спростування позовних вимог не надав, боргу не сплатив, а також враховуючи, що вимоги про стягнення штрафних (фінансових) санкцій підтверджуються наявними у справі матеріалами, а рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувались, а відтак є чинними, суд дійшов висновку, що позов є обґрунтованим, а тому підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, і.код НОМЕР_1) на користь Козятинської об"єднаної державної податкової інспекції (вул. П.Орлика, 19, м. Козятин, Вінницька область, 22100, р/р 35132312502 ВДК у Козятинському районі, МФО 802015, код ЄДРПОУ 20097585) податковий борг в сумі 77505,00 грн. (сімдесят сім тисяч п"ятсот п"ять гривень) за рахунок її активів.
Копію даної постанови направити відповідачу по справі рекомендованим листом.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 30.10.09
Суддя /підпис/ Гонтарук Віктор Миколайович
Копія вірна.
Суддя:
Секретар: