Судове рішення #6798729

 

   

Справа № 2-2937/2009

Категорія 40.

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

Іменем  України

 

24 листопада 2009 р.                                                                      м. Житомир

 Богунський  районний   суд  міста   Житомира

в складі : головуючого -  судді Коломієць О.С.

з участю секретаря Самойленко О.О., Дехтієвська Т.О.

розглянув   у   відкритому   судовому   засіданні   в м.Житомирі  справу за  позовом

     ОСОБА_1 до ОСОБА_2

про встановлення порядку користування жилим приміщенням,


В С Т А Н О В И В :


            Позивач звернувся до суду з вищезгаданим позовом в якому зазначив, що сторонам по справі належить на праві власності квартира АДРЕСА_1. Враховуючи, що між позивачем та відповідачем  відсутня домовленість щодо порядку користування спірною квартирою, вирішити питання мирним шляхом неможливо, позивач просить в судовому порядку встановити порядок користування спірним житлом, згідно якого йому виділити в користування жилу кімнату площею 12,8 кв.м., а відповідачу кімнату площею 16,4 кв.м. Решту приміщень просив залишити у спільному користуванні сторін.  

            В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала з тих же підстав.  

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги не визнав. Зазначив, що встановлення порядку користування спірною квартирою між сторонами неможливо, оскільки кімната площею 16,4 кв.м. є прохідною, що унеможливлює користування цією кімнатою відокремлено від іншої.  

Представник відповідача просив також в позові відмовити за безпідставністю.    

Заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд  приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення виходячи з наступного.

 Судом встановлено, що сторонам по справі належить на праві спільної часткової власності квартира АДРЕСА_1 :   ОСОБА_1    належить Ѕ  ід.ч. спірної квартири на підставі договору дарування частини квартири від 02.12.2006 року, а ОСОБА_2  належить Ѕ  ід. частин квартири на підставі свідоцтва про право власності на житло НОМЕР_1 від 22.02.1999 року (а.с.5-7). Квартира складається з двох жилих кімнат площею 12,8 кв.м з балконом та 16,4 кв.м., яка є прохідною, а також кухні, ванної кімнати, туалету, коридору та кладовки (а.с.9-10).

  У відповідності до ст. 358 ЦК України співвласники майна, що є у спільній частковій власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, а при відсутності згоди – спір вирішується судом. Як видно з матеріалів справи, спірна квартира в багатоквартирному будинку не може бути поділена в натурі шляхом обладнання окремих ізольованих квартир, тому відповідно до положень п.6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 04.10.1991 року № 7 “Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності на жилий будинок”, суд зобов’язаний встановити порядок користування нею.  

З урахуванням вищезгаданого, суд визначає порядок користування спірним житлом згідно запропонованого позивачами варіанту, що ніяким чином не буде порушувати права сторін щодо користуванням майном, яке належить їм на праві спільної часткової власності.

 Керуючись ст. 358 ЦК України, п.6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 04.10.1991 року № 7 “Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності на жилий будинок”, ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212-215 ЦПК України,  суд –

 

В И Р І Ш И В :


            Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення порядку користування жилим приміщенням  задовольнити.

            Встановити порядок користування квартирою АДРЕСА_1, згідно якого виділити позивачу ОСОБА_1 в користування жилу кімнату площею 12,8 кв.м з балконом (на плані позначену цифрою 7), а відповідачу ОСОБА_2 - жилу кімнату площею  16,4 кв.м. (на плані позначену цифрою 5).    

Кухню, ванну кімнату, туалет, коридор та кладовку залишити у спільному користуванні сторін.

 

           Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Богунський районний суд м.Житомира шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду поданої протягом десяти днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги поданої протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду.

       


          Суддя :  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація