2-93\07
РІШЕННЯ
іменем України
22.02.2007 року Тетіївський районний суд Київської області:
головуючого судді: Архангельського A.M.
при секретарі: Волошко К.В.
з участю адвоката ОСОБА_1 на стороні позивача,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Тетієві цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Тетіївської міської ради. Тетіївської державної нотаріальної контори про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
встановив:
Позивач просить визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини посилаючись на те, що він пропустив його з поважних причин. Позовні вимоги мотивує тим, що його мати ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Після смерті матері залишилося спадкове майно: земельна частка пай на землях Тетіївської міської ради та жилий будинок в м. Тетіїв по АДРЕСА_1. Крім нього інших спадкоємців не має. В зв'язку з переїздом на постійне проживання в іншу місцевість, далекою відстанню та специфікою роботи він після смерті матері пропустив передбачений законом 6 місячний строк для прийняття спадщини, хоч фактично приступив до розпорядження спадковим майном. По закінченню 6 місяців, після смерті матері, йому було відмовлено в цьому в оформленні спадкового майна.
В судовому засіданні представник позивача адвокат ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав.
Представник відповідача Тетіївської міської ради Анцупов Р.В. проти встановлення судом додаткового строку для позивача для прийняття спадщини не заперечує.
Представник третьої особи в суд не прибув, але в заяві Тетіївська державна нотаріальна контора просить справу слухати без їх представника.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, та дослідивши письмові докази вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, виходячи із слідуючого.
Відповідно до ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється 6 місячний строк з часу відкриття спадщини. Спадщина відкриваються відповідно ст. 1220 ЦК України в день смерті особи, а п.З, п.5 ст.1268 та ст.1269 ЦК України передбачено, які дії повинен вчинити спадкоємець для прийняття спадщини. Як встановлено, мати позивача ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1. Після її смерті залишився державний акт на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1 на землях Тетіївської міської ради та жилий будинок в м. Тетіїв по АДРЕСА_1. Установлені обставини підтверджуються: поясненнями представника позивача, копією свідоцтва про смерть ОСОБА_3., копією державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1, копією заповіту, копією паспорта позивача.
Таким чином судом установлено, що позивач після смерті матері фактично вступив в управління спадковим майном, потім переїхав на постійне проживання в іншу місцевість і в силу цих обставин своєчасно не звернутися з заявою про прийняття спадщини. Суд вважає, що позивач пропустив передбачений законом строк по поважній причині, а тому йому необхідно визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст. ст.130,174 ЦПК України ст.ст.1220, 1262, 1268,1969, 1270, ЦК України, суд
вирішив: Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_2, 1974 року народження, жителю м. Одівіополь Одеської області додатковий строк до 22.05.2007 року для подачі заяви про прийняття спадщини, що залишилася після смерті його матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Суддя А.М.Архангельський.