Судове рішення #6800455

№ 2-4662/09

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

(заочне)

             27 листопада 2009 року                                           м.Запоріжжя

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя в складі головуючого судді Жупанової І.Б. при секретарі Багіній І.В. з участю позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів і коштів на утримання дружини,

   

В С Т А Н О В И В:


21.10.2009 року позивач звернулася до суду з позовом, в якому пояснила, що вона з 2007 року проживала однією сім’єю з відповідачем. Від спільного проживання 28.09.2008 року у них народилась дочка – ОСОБА_3.  

              11.10.2008 року вони з позивачем зареєстрували шлюб у Шевченківському відділі РАЦС Запорізького міського управління юстиції, актовий запис № 673.  

Шлюбні стосунки фактично припинені з червня 2009 року через постійні сварки, втрату почуття любові та повагу один до одного.  

Відповідач ніде не працює, матеріальної допомоги на утримання її і доньки не надає.  

      У зв’язку з тим, що відповідач у добровільному порядку не надає матеріальної підтримки, позивачка змушена звернутися до суду з позовом про примусове стягнення з нього аліментів.

В судове засідання з’явилася позивач, на позові наполягає, просить суд стягнути аліменти на утримання доньки до її повноліття в розмірі 500 гривень щомісяця, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а також в сумі 500 гривень на своє утримання до досягнення дитиною 3-х років, просить стягнути аліменти в твердій грошовій сумі, бо відповідач має нерегулярний мінливий заробіток, не працевлаштовується офіційно, просить позов задовольнити та ухвалити заочне рішення на підставі наявних в справі доказів.

Відповідач у судове засідання не з’явився, належним чином повідомлений про час і місце слухання справи, про причини неявки суд не повідомив. За згодою позивачки суд ухвалив про заочний розгляд справи.  

Вислухавши пояснення позивача, з’ясувавши обставини справи та дослідивши  докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Згідно ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ст. 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти)  присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі.  

На підставі ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів  у твердій грошовій сумі.

Судом встановлено, що батьком дитини є відповідач, який перебував в зареєстрованому шлюбі з позивачкою, дитина знаходяться на утриманні позивачки, яка доглядає за дитиною, вона і дитина потребують матеріальної допомоги, від надання якої батько дитини  ухиляється.  

Позивачка визначила розмір аліментів на утримання дитини в твердій грошовій сумі в 500 гривень щомісяця, виходячи з того, що відповідач офіційно не працевлаштований, однак має дохід, працюючи неофіційно.

При вказаних обставинах вимоги позивачки є обґрунтованими та законними, в зв’язку з чим підлягають задоволенню.

Позивачка просить також, стягуючи аліменти на дитину в твердій грошовій сумі, стягувати їх з відповідача в розмірі не меншому, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Згідно з ч. 3 ст. 184 СК України, якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого ч. 2. ст.. 182 СК України, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30% прожиткового мінімуму.

Виходячи з цього позовні вимоги позивачки в цій частині не відповідають вимогам ч. 3 ст. 84 СК України і задоволені бути не можуть.

Відповідно до ч. 2, 4 ст. 84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини, до досягнення дитиною 3-х років. Право на утримання, дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, працює вона чи ні, та незалежно від її матеріального становища, при умові, що чоловік має можливість надавати матеріальну допомогу.

Згідно з ч.2 ст. 80 СК України розмір аліментів одному з подружжя суд визначає з урахуванням можливості одержання утримання від повнолітніх дітей, батьків та з урахуванням інших обставин, що мають істотне значення.

Судом встановлено, що відповідач працездатний, працює без влаштування офіційно, має дохід, виходячи з чого, суд прийшов до висновку, що відповідач має можливість надавати матеріальну допомогу своїй дружині в зазначеній нею сумі, в зв’язку з чим позовні вимоги позивачки в частині стягнення коштів на свої утримання підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 79 та ч. 1 ст. 191 СК України, аліменти одному з подружжя і на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, який подано до суду 21.10.2009 р.

Згідно ч.1 ст. 367 ЦПК України, рішення в частині стягнення аліментів за один місяць підлягає негайному виконанню.

Витрати по оплаті судового збору та інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ в дохід держави суд вважає за необхідне покласти на відповідача.

Керуючись ст.ст. 10, 59-61, 81, 88, 208, 209, 212-215, 224-226, 367 ч.1 п.1 ЦПК України, ст.ст. 79,80, 84, 180-184, 191 ч.1 СК України,


В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.      

     Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, що мешкає у с. Степне Запорізької області вул. Першотравнева, 106, не працюючого, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, у розмірі 500 гривень щомісяця, починаючи з 21.10.2009 року і до досягнення повноліття, та на її утримання до 3-х річного віку ОСОБА_3 у розмірі 500 гривень щомісяця, починаючи з 21.10.2009 року.

В іншій частині позову відмовити.

     Стягнути з ОСОБА_2 витрати по сплаті судового збору у розмірі 51 грн. та інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ в розмірі 30 грн.  в дохід держави.

Допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання відповідачем заяви про перегляд заочного рішення, якщо її не було подано, та позивачем заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційну скаргу не буде подано у встановлений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Запорізької області через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або шляхом подання апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.


Суддя:                                                                                          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація