Судове рішення #6801635

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И


01 серпня 2009 р.                                                                       Справа № 2а-3507/09/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді -  Соп’яненко О.В.

за участю:

секретаря - Усенко І.М.

відповідача - ОСОБА_1


розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за  позовом  Роменської міжрайонної державної податкової інспекції  до  приватного підприємця ОСОБА_1  про стягнення заборгованості ,-


В С Т А Н О В И В:

Позивач свої вимоги мотивує тим, що приватний підприємець ОСОБА_1зареєстрований  рішенням  виконавчого комітету Роменської міської ради від 23.03.2000 року  та взято на облік як платника податків та зборів в Роменській міжрайонній державній податковій  інспекції тому, відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування » до обов’язків платників податків входить сплата належних податків і зборів у встановлені законом терміни. Внаслідок порушення вимог законодавства   відповідач станом на 02.06.2009 року має заборгованість зі сплати податку  в сумі 34345,18 грн. Тому позивач просить стягнути з відповідача вказану суму боргу.

В судове засіданні представник позивача не з’явився, але надіслав до суду уточнення до адміністративного позову, в якому  свої вимоги підтримує в повному обсязі зазначивши, що заборгованість на час розгляду справи відповідачем не погашена.

Відповідач  в судовому засіданні  несплату податкового боргу пояснює складним матеріальним становищем.

Суд, заслухавши пояснення відповідача, перевіривши матеріали справи, оцінивши докази вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що приватний підприємець ОСОБА_1 зареєстрований рішенням  виконавчого комітету Роменської  міської ради від 23.03.2000 року як приватний підприємець, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб’єкта підприємницької діяльності - фізичної особи (а.с.4) та взято на облік в Роменській міжрайонній державній податковій  інспекції, як  платника податків і зборів, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 25.02.00.р № 2455 (а.с.5).

Відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування » до обов’язків платників податків і зборів (обов’язкових платежів) входить сплата належних сум податків і зборів (обов’язкових платежів)у встановлені законом терміни.

Станом на 02.06.2009 року  заборгованість відповідача перед бюджетом по податках і зборам становить 34345,18 грн., а саме: податок на додану вартість - 16754,31 грн. із яких податкові зобов’язання в сумі 7612,38 грн., штрафні санкції - 8767,59 грн. та пеня в сумі 374,34 грн. , а також податок з доходів фізичних осіб - 17590,87 грн. із яких податкові зобов’язання в сумі 15311,44 грн., штрафні санкції -  2277,96 грн. та пеня - 1,47 грн.

У відповідності з п.5.4.1. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов’язання не сплачена платником податків у відповідні строки, визначені Законом, визнається сумою податкового боргу платника податку.

Відповідно до п.п.6.2.1. п. 6.2. ст.6 цього ж Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідачу було надіслано першу податкову вимогу від 26 січня 2009 року № 1/97,  та другу податкову вимогу від 13 березня 2009 року № 2/279 (а.с.10-11). Вказані податкові вимоги були надіслані відповідачу рекомендованою кореспонденцією та отримані ним. Але відповідачем зобов’язання по сплаті податку не виконано та відомостей про сплату не надходило.

Згідно з п.8.1.ст 8 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» з метою захисту інтересів бюджетних споживачів активи платника податків, що має податковий борг , передаються у податкову заставу.

Таким чином з приватного підприємця ОСОБА_1 необхідно стягнути 34345 грн. 18 коп. податкової заборгованості .

Керуючись ст. ст. 8, 19 Конституції України, ст. ст. 4, 7, 8, 17, 71, 94, 161-163, 167, 186, 254 КАС України,  Законом України «Про систему оподаткування »  суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов  Роменської міжрайонної державної податкової інспекції  до   приватного підприємця ОСОБА_1  про  стягнення заборгованості – задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (42000, Сумська область, АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1) на користь Роменської міжрайонної державної податкової інспекції  (42000, Сумська область, м. Ромни, вул. Пролетарської солідарності 37 б, код 21103069, п/р № 35219001000446 в УДК у Сумській області , МФО 837013)  податкову заборгованість в сумі 34345,18 грн.(тридцять чотири тисячі триста сорок п’ять грн. 18 коп.).

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденній строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.



Суддя                          О.В. Соп'яненко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація