Судове рішення #6802437

а

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

19 жовтня 2009 р.       Справа № 2-а-3714/09/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Жданкіної Наталії Володимирівни ,

При секретарі судового засідання:   Педорук Олеся Сергіївна  

За участю представників сторін:

позивача       :   Любин В.В.

відповідача  :   не з'явився 

розглянувши матеріали справи

за позовом : Державної податкової інспекції у Тульчинському районі Вінницької області  

до :   Суб'єкта підприємницької діяльності "ОСОБА_2"  

про : стягнення санкцій

ВСТАНОВИВ :

ДПІ у Тульчинському районі звернулась в суд з позовом до СПД ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.

Позовні вимоги мотивовано тим, що за СПД ОСОБА_2 рахується борг в розмірі 1635,48 гривень у зв’язку із застосуванням до нього штрафних (фінансових) санкцій за порушення п.1, 2 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, ст. 29 ЗУ Про ліцензування певних видів підприємницької діяльності, ст. 5 ЗУ Про патентування деяких видів підприємницької діяльності у зв'язку з чим позивач просив задовольнити позов та стягнути з СПД ОСОБА_2 борг зі сплати штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1635,48 гривень.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги повністю, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.

Відповідач у судове засідання не з’явився, причини неявки суду не відомі. Про дату, час і місце розгляду справи повідомлено завчасно і належним чином.

У відповідності до ст.ст. 122, 128 КАС України, суд ухвалив провести розгляд справи за відсутності відповідача.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, з огляду на наступне.

Судом встановлено, що СПД ОСОБА_2 перебуває на обліку платників податків у ДПІ в Тульчинському районі з 17.03.2009 року.      

Також встановлено, що 12.03.2009 року податковими ревізорами-інспекторами ДПІ у  Тульчинському районі Проняєвим В.В., Кононовим В.М.  згідно направлень №№ 80, №81, проведено перевірку господарської одиниці –зал гральних автоматів, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, який належить СПД ОСОБА_2, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності.

За результатами перевірки було складено акт № 022203502301/НОМЕР_1 від 12.03.2009 року, яким встановлено порушення СПД ОСОБА_2 п. 1 ,2 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, ст. 29 ЗУ Про ліцензування певних видів підприємницької діяльності, ст. 5 ЗУ Про патентування деяких видів підприємницької діяльності а саме, встановлено, 5 гральних автоматів не під’єднані до електроживлення і знаходяться у неробочому стані, роздруковані операції проводяться через 6 реєстраторів розрахункових операцій –6 гральних автоматів які не зареєстровані, неопломбовані не переведені у фіскальний режим роботи, розрахункові документи не роздруковані та не видані, здійснюється діяльність без ліцензій, 6 торгових патентів на гральні автомати відсутні.

На підставі зазначеного акту, ДПІ у Тульчинському районі прийняте рішення № 0000442300 від 23.03.2009 року, яким до СПД ОСОБА_2 застосовані штрафні (фінансові) санкції в сумі 1635,48 гривень.

ДПІ у Тульчинському районі було вжито заходи щодо погашення СПД ОСОБА_2 боргу зі сплати штрафних (фінансових) санкцій, проте останнім борг так і не був сплачений, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій не оскаржив.

Таким чином, станом на 12.06.2009 року сума заборгованості зі сплати штрафних (фінасових) санкцій СПД ОСОБА_2 становить 1635,48 гривень.

Відповідно до пунктів 1,2 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій  формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити  розрахункові  операції  на  повну  суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку  та  переведені  у  фіскальний  режим  роботи  реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних  розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у   випадках,   передбачених   цим   Законом,   із   застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок, видавати  особі,  яка отримує або повертає товар,  отримує послугу  або  відмовляється  від   неї,   розрахунковий   документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Згідно ст. 5 ЗУ Про патентування деяких видів підприємницької діяльності патентуванню підлягають операції з надання послуг у  сфері грального  бізнесу,  які  здійснюються  суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами, торговий патент на здійснення операцій з надання послуг  у сфері  грального  бізнесу має бути виданий на кожне окреме гральне місце (гральний автомат, гральний стіл).

 За порушення вимог зазначених Законами до суб’єктів підприємницької діяльності застосовуються санкції визначені статтями 17-24 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Згідно із статтею 25 Закону суми передбачених штрафних санкцій підлягають перерахуванню до Державного бюджету України в 10-денний строк з дня прийняття органами ДПС України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

На день розгляду справи в судовому засіданні, сума боргу відповідачем не погашена.

У відповідності до статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, а згідно частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми  фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону,  підлягають   перерахуванню суб'єктами підприємницької   діяльності   до  Державного  бюджету  України  в десятиденний  термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Відповідно до статтей 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства (далі-КАС) України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги  та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює  докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.

Враховуючи те, що на момент розгляду справи борг зі сплати штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1635,48 грн. СПД ОСОБА_2 не погашений, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими та такими, що відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, у зв'язку з чим, наявні підстави для задоволення позову в повному обсязі.

 

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити.

Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності "ОСОБА_2"  (АДРЕСА_2) до Державного бюджету України (р/р 31118104700568, МФО 802015, УДКУ у Вінницькій області) кошти в сумі 1635,48 грн.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова  набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

 

 Повний текст постанови оформлено:     20.10.09  

Суддя     Жданкіна Наталія Володимирівна

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація