Судове рішення #6806347

Справа № 2-645/2009

Категорія 43

                                               

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

І  М Е Н Е М        У  К  Р А  Ї  Н  И

   24 листопада 2009 року                                                                                      місто Житомир


Богунський районний суд міста Житомира в складі :

головуючого – судді   Коломієць О.С.

при секретарі Дехтієвська Т.О.

розглянув у відкритому судовому засіданні  цивільну справу за позовом  

  Акціонерного товариства закритого типу “Україна” до

 ОСОБА_1

про  визнання особи такою, що  втратила право на користування жилим приміщенням ,-

 В С Т А Н О В И В :

 

            Позивач звернувся до суду з даним позовом в якому зазначив, що відповідач будучи зареєстрованою в ІНФОРМАЦІЯ_1,  не користується спірним житлом без поважних причин. В спірній квартирі не проживає, спірним житлом не цікавиться взагалі. Будь-яких обов’язків по утриманню житла відповідач не несе. У зв’язку з вищевикладеним позивач просив визнати відповідача такою, що втратила право на користування спірним помешканням у зв'язку з відсутністю в спірному помешканні понад встановлені законом строки.

           В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала з тих же підстав, просила позов задовольнити.

  Відповідач  в судовому засіданні позов не визнала, пояснила, що вона з 2003 року постійно працює в АДРЕСА_1, до спірного помешкання навідується періодично, за комунальні послуги не сплачує.  

  Третя особа по справі ОСОБА_2 та її представник просили позов задовольнити.

  Заслухавши пояснення сторін, свідків та дослідивши письмові докази по справ, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення виходячи з наступного.

Судом встановлено, що відповідач, яка працювала на АТЗТ «Україна» з 11.08.1989р. по 15.12.1998р., була поселена на койко-місце в гуртожитку позивача по ІНФОРМАЦІЯ_1. Рішенням Житомирської міської ради від 17.05.2007 р. за № 358 гуртожитку по пр.Миру,12 надано статус житлового будинку, а АТЗТ «Україна» залишилась його балансоутримувачем. В ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрована та постійно мешкає ОСОБА_2.

 Відповідно до п.10 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12.04.1985 року (зі змінами) “Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України” у справах про визнання наймача або члена його сім’ї таким, що втратив право користування жилим приміщенням (ст.71 ЖК), необхідно з’ясовувати причини відсутності відповідача понад встановлені строки. В разі їх поважності (перебування у відрядженні, у осіб, які потребують догляду, внаслідок неправомірної поведінки членів сім’ї, інше) суд може продовжити пропущений строк. Відповідач  ОСОБА_1 будучи зареєстрованою в  ІНФОРМАЦІЯ_1 відсутня в ньому без поважних причин понад встановлені законом строки. Наведене стверджується актом, складеним адміністрацією АТЗТ “Україна” за участю сусідів відповідача та показами свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4, якій підтвердили, що відповідач відсутня в спірному помешканні понад встановлені законом строки, перешкод в користуванні житлом їй ніхто не чинів.  Відповідач  в судовому засіданні сама визнала ту обставину, що вона дійсно з 2003 року в спірному помешканні не проживає, постійно працює і проживає в АДРЕСА_1, до спірного помешкання навідується періодично, комунальні послуги за квартиру не сплачує. Поважності причин, з яких відповідач не користується спірним житлом в судовому засіданні встановлено не було. Крім того, епізодична поява громадянина в жилому приміщенні тільки для вигляду, з метою незаконного його утримання, не може бути розцінене як повернення, яке перериває перебіг шестимісячного терміну.  

          Вищенаведене є підставою для визнання відповідача у відповідності зі ст.ст. 71, 72 ЖК України такою, що втратила право користування жилим приміщення в ІНФОРМАЦІЯ_1, у зв'язку з відсутністю в ньому без поважних причин більше шести місяців.

          Керуючись ст.ст. 71, 72 ЖК України, п.10 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12.04.1985 року (зі змінами) “Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України”, ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212-215 ЦПК України, суд -

                                                     

В И Р І Ш И В :


          Позов Акціонерного товариства закритого типу “Україна” до ОСОБА_1 про визнання особи такою, що втратила право на користування жилим приміщенням задовольнити.

          Визнати ОСОБА_1 такою, що втратила право користування жилим приміщенням в ІНФОРМАЦІЯ_1.

 

          Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Богунський районний суд міста Житомира шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду та апеляційної скарги поданої протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду.


           Суддя




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація