Справа № 2-2178/2009 р.
УХВАЛА
24 листопада 2009 року суддя Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області Серебрякова Т.В., розглянувши матеріали позовної заяви Публічного акціонерного товариства комерційний банк “ПриватБанк” (далі - ПАТ КБ “ПриватБанк”) до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором , -
ВСТАНОВИЛА:
В жовтні 2009 р. Публічне акціонерне товариство комерційний банк “ПриватБанк” звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
В позовній заяві зазначено, що між ЗАТ КБ „ПриватБанк” та відповідачкою ОСОБА_1 04 грудня 2007 р. був укладений Кредитний договір №104076 - CRED, за умовами якого Банк надав Позичальнику кошти (кредит) у сумі 3 000 (три тисячі) доларів США, шляхом перерахування їх на картрахунок НОМЕР_1, відкритий Банком для Позичальника. Кредит наданий строком на 24 місяці (кінцевий термін повернення кредиту 27 листопада 2009 р.), зі сплатою відсотків за користування кредитними коштами в розмірі 24% річних на суми залишку заборгованості за кредитом, в обмін на зобов’язання відповідачки здійснювати погашення по кредиту та процентів на підставі Графіку погашення кредиту та процентів.
Гарантом сплати зазначеного кредиту виступила ОСОБА_2, з якою Банк уклав договір поруки від 04 грудня 2007 р., відповідно до якого відповідачка виступає солідарним боржником по зобов’язанню ОСОБА_1 перед Банком (п.4 вказаного договору).
Посилаючись на те, що Банк у повному обсязі виконав взяті на себе зобов’язання, відповідно до умов кредитного договору, а відповідачі незважаючи на це, порушили його, оскільки, зобов’язання за вказаним договором належним чином не виконали, позивач просив позов задовольнити, стягнути з відповідачів на користь Банку заборгованість в розмірі – 1 830, 28 доларів США за кредитним договором.
Ухвалою судді Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 26 жовтня 2009 р. позов ПАТ КБ “ПриватБанк” був залишений без руху на підставі ст.119 ЦПК України, а позивачу запропоновано в строк до 09 листопада 2009 р. усунути зазначені в мотивувальній частині ухвали недоліки, зокрема:
• відповідно до вимог п.6 ч.2 ст.119 ЦПК України до позовної заяви необхідно було додати документи на підтвердження перерахування Банком коштів на відкритий останнім для Позичальника картрахунок НОМЕР_1 та отримання вищевказаних коштів Позичальником;
• відповідно до вимог ч.5 ст.119 ЦПК України, до позовної заяви необхідно було додати документи, що підтверджують сплату судового збору та оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи на відповідні розрахункові рахунки, що встановлені для сплати вищевказаних витрат;
• відповідно до ч.7 ст.119 ЦПК України, ст.42 ЦПК України, до позовної заяви потрібно було додати довіреність або інший документ, що підтверджує повноваження представника Є.В. Янсон на право звернення до суду саме від імені позивача ПАТ КБ „ПриватБанк, а також, надати до суду документи на підтвердження, що ПАТ КБ „ПриватБанк” є правонаступником усіх прав та обов’язків ЗАТ КБ „ПриватБанк”.
З наявного в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення вбачається, що копію ухвали судді від 26 жовтня 2009 р. позивач отримав 30 жовтня 2009 р., але у встановлений суддею строк, вимоги, викладені в ухвалі судді позивачем не виконані, недоліки позовної заяви не усунені.
Відповідно до положення ч.2 ст.121 ЦПК України у разі невиконання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху у встановлений строк, позовна заява вважається неподаною і повертається особі, яка її подала.
Керуючись ч.2 ст.121 ЦПК України, суддя, –
УХВАЛИЛА:
Позовну заяву Публічного акціонерного товариства комерційний банк “ПриватБанк” до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором - вважати неподаною та повернути позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження ухвали протягом п’яти днів з дня її постановлення та подачі апеляційної скарги протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя Т.В. Серебрякова