Справа № 2-а-1358/09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 жовтня 2009 р. Залізничний районний суд м.Львова в складі:
головуючого – судді Ганича І.М.
при секретарі Мицько О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові справу за позовом ОСОБА_1 до Управління державтоінспекції у Львівській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення ,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 08.09.2009 р. звернулася в суд з позовом до Управління ДАІ у Львівській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення від 24.07.2009 р. про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КпАП України, згідно якої її оштрафовано на 300 грн. за зупинку в зоні дії дорожнього знаку „Зупинку заборонено” о 15.38 год. 06.07.2009 р. по вул.Стефаника у м.Львові. Позивачка посилається на те, що дотримувалася Правил дорожнього руху України, а інспектором ДПС ОСОБА_2 вказана постанова винесена безпідставно і не є правомірною.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала, покликаючись на мотиви такого та доповнила, що дійсно зупинялася у вказаному на фотографії місці по вул.Стефаника у м.Львові, проте вважає, що в такому зупинка не заборонена, чому підстав для притягнення її до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КпАП України немає, до того ж така її зупинка була вимушеною, просить позов задоволити, поновивши строк звернення до суду.
Управління ДАІ у Львівській області , будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи, не направило в суд свого представника і суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності такого .
Заслухавши пояснення позивачки і вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що в позові слід відмовити.
Як встановлено судом, відносно позивачки 24.07.2009 р. винесено постанову про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КпАП України у вигляді штрафу у розмірі 300 грн. /а.с. 3/ за зупинку о 15.38 год. 06.07.2009 р. по вул.Стефаника у м.Львові в зоні дії дорожнього знаку „Зупинку заборонено”.
Відповідно до ст.289 КпАП України, скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Встановлено, що позивачка 28 липня 2009 р. отримала копію постанови від 24.07.2009 р., що вона підтвердила в судовому засіданні, і була достатньо проінформованою про порядок та строк оскарження постанов в справах про адміністративні правопорушення, так як в самій спірній постанові вказано право особи, щодо якої її винесено, на оскарження та строк оскарження такої постанови згідно КпАП України.
Позивачка звернулася із вказаним позовом в суд лише 08.09.2009 р. /а.с. 2/, тобто із пропуском процесуального строку, передбаченого ст.289 КпАП України.
В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом /посадовою особою/, правомочним розглядати скаргу /ч.2 ст.289 КпАП України/ , проте позивачка не навела жодних підстав поважності пропуску строку звернення до суду.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що відсутні підстави для задоволення вимог позивачки щодо скасування постанови про адміністративне правопорушення від 24.07.2009 р. про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КпАП України в зв'язку з пропуском строку звернення до суду про оскарження такої.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 11, 71, 86 КАС України і ст.ст. 289, 293 КпАП України, суд –
в и р і ш и в:
В позовних вимогах ОСОБА_1 до Управління державтоінспекції у Львівській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення від 24.07.2009 р. – відмовити у зв’язку з пропуском строку на оскарження такої.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: /підпис/
З оригіналом згідно.
Суддя: Ганич І.М.