Судове рішення #6818448

Справа № 2-6850/09  

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  


24 листопада 2009 року Малиновський районний суд м. Одеси в складі  

головуючого судді Дрішлюка А.І.,  

при секретарі судового засідання Шевченко Г.О.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 в своїх інтересах та в інтересах неповнолітніх ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про визнання права власності у порядку успадкування за законом, -    


В С Т А Н О В И В :  


В Малиновський районний суд м. Одеси з позовною заявою про визнання права власності в порядку спадкування за законом звернулась ОСОБА_1, в своїх інтересах та інтересах неповнолітніх ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4. В обґрунтування заявлених вимог вона зазначила, що згідно договору купівлі-продажу ОСОБА_6 належала на праві власності Ѕ частка квартири АДРЕСА_1. 03.03.2008 року донька позивачки – ОСОБА_6 померла, після її смерті відкрилася спадщина у вигляді Ѕ частки зазначеної квартири. Позивачка є опікуном трьох неповнолітніх дітей померлої ОСОБА_6. Позивачка своєчасно звернулася до нотаріальної контори  з заявою про прийняття спадщини, але в зв’язку з відсутністю у неї оригінала правоустановчого документу – договору купівлі-продажу, який знаходиться у відповідача, вона змушена звернутися до суду. Позивачка просила суд визнати за нею та за ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 право власності по 1/10 частці за кожним квартири АДРЕСА_2 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_6, яка померла 03.03.2008 року   (а.с.1)   .  

Позивачка у судовому засіданні позов підтримала. Представник відділу з питань забезпечення діяльності органу опіки та піклування Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради позов підтримав. Відповідач у судове засідання не з’явився, про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином. Суд у зв’язку з неявкою відповідача в судове засідання в порядку статті 169 ЦПК України, зі згоди позивача ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.  

Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.  

Як встановлено в судовому засіданні 04.10.2006 року ОСОБА_5 та ОСОБА_7 придбали у ОСОБА_8 за договором купівлі-продажу квартиру АДРЕСА_2   (а.с.10)   .  

03.03.2008 року ОСОБА_6 померла, про що в Книзі реєстрації смертей 04.03.2008 року було зроблено відповідний актовий запис за № 2162, та Першим відділом реєстрації актів цивільного стану Приморського районного управління юстиції було видано свідоцтво про смерть серії І-ЖД №139739   (а.с.12)   . Після її смерті відкрилась спадщина на 1/2 частку квартири АДРЕСА_2.  

Відповідно до ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народженні після його смерті той з подружжя, який його пережив, та батьки. Спадкоємцями першої черги після смерті ОСОБА_6 є її діти - ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, її чоловік - ОСОБА_5 та її мати - ОСОБА_1, яка фактичними діями прийняла спадщину, оскільки постійно проживала разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини та не заявила про відмову від неї.  

Позивачка – ОСОБА_1 є опікуном неповнолітніх дітей померлої ОСОБА_6, а саме ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, що підтверджується посвідченням №70 від 03.06.2009 року   (а.с.8)   .  

Як вбачається з відповіді нотаріальної контори позивачка в своїх інтересах та в інтересах неповнолітніх ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, у встановлений законом строк звернувся до П’ятої одеської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини   (а.с.18),   але в зв’язку з відсутністю у неї оригінала правоустановчого документу – договору купівлі-продажу, який знаходиться у відповідача   ,   вона не змогла оформити свідоцтво на спадщину   .    

Відповідно до ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Позивачка, яка діяла в своїх інтересах та інтересах неповнолітніх  також подала заяву про прийняття спадщини у встановленому законом порядку.  

Згідно зі ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, зокрема визнання права.  

Таким чином, суд  вважає, що зібрані по справі докази та встановлені судом фактичні обставини справи, дозволяють задовольнити позов в повному обсязі.  

Відповідно до ст. 217 ЦПК України суд,  який  ухвалив  рішення,  може визначити порядок його виконання,  вжити заходів  для  забезпечення  його  виконання,  про  що  зазначає  в рішенні.  

Керуючись  ст.ст. 16, 1223, 1233, 1236, 1258, 1268  ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 208, 209, 212, 213-215, 217, 224-225  ЦПК України,  суд –  


ВИРІШИВ:  


Позов ОСОБА_1 в своїх інтересах та в інтересах неповнолітніх ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про визнання права власності у порядку спадкування за законом - задовольнити.    

Визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 право власності по 1/10 частці за кожним квартири АДРЕСА_3 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_6, яка померла 03.03.2008 року.  

Встановити порядок виконання рішення суду згідно з яким це рішення після набрання ним законної сили є підставою для реєстрації права власності за ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 по 1/10 частці за кожним квартири АДРЕСА_3 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_6, яка померла 03.03.2008 року.  


Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.  

Відповідно до статей 231, 232 ЦПК України оскарження заочного рішення відповідачем в апеляційному порядку може мати місце лише в разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення та в разі ухвалення повторного заочного рішення судом першої інстанції.  

Строк, протягом якого розглядалася заява про скасування заочного рішення, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.  

Рішення може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції  шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.  

 

ГОЛОВУЮЧИЙ                                               А.І. ДРІШЛЮК  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація