Судове рішення #6820374

Справа № 2-2816/2008

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

31 липня 2008 року

Місцевий Комінтернівський районний суд міста Харкова у складі: головуючого - судді Кучми А.Ю. при секретарі - Пузіковій Н.А

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської Ради Харківської області про визнання права на нерухоме майно, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати за ним право власності на нежитлові будівлі - літ. А-1 № 1-1-:-1-5 (магазин непродовольчих товарів та склад) загальною площею 84, 2 м2, що розташовані за адресою: м. Харків, вул.  Дизельна, 8-А.

В обґрунтування своїх вимог ОСОБА_1 зазначив, що в 1990 році він побудував нежитлову будівлю літ. «А-1» по вул.  Дизельній, 8-А в м. Харкові загальною площею 84, 2 м2 під магазин непродовольчих товарів без отримання належних дозволів Харківської міської ради, однак з дотриманням пожежних та санітарних норм та правил. Відповідно технічного висновку, розробленого ТОВ «Харківреконструкція» 10.01.2008, магазин непродовольчих товарів та склад, розташовані по вул.  Дизельній, 8-А в м. Харкові, відповідають архітектурним, будівельним, санітарним та пожежним нормам та придатний для подальшої експлуатації, також КП «ХМБТІ» 18.12.2007 виготовлений технічний паспорт на нежитлове приміщення загальною площею 84, 2 м2, літ. «А-1» по вул.  Дизельній, 8-А в м. Харкові. Оскільки позивачем самочинно виконано будівництво, роботи виконано без належного затвердження проектної документації та за відсутності дозволу на початок будівельних робіт, не можливо ввести об'єкт до експлуатації та оформити право власності на нерухоме майно належним чином.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позов в повному обсязі, просив позовні вимоги задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, зазначивши, що позивачем не було дотримано вимог чинного законодавства, визнання права власності можливо після отримання дозволу на збереження відповідно до Порядку вирішення питань, пов'язаних з самочинним будівництвом.

Суд, заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, давши добутому правової оцінки, встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.

В 1990 році ОСОБА_1 побудував нежитлову будівлю літ. «А-1» по вул.  Дизельній, 8-А в м. Харкові загальною площею 84, 2 м2 під магазин непродовольчих товарів без отримання належних дозволів Харківської міської ради, однак з дотриманням пожежних та санітарних норм та правил.

В 2003 році у КП «НТЦ земельної інформаційної системи» отримані погодження з інженерними службами міста земельної ділянки на самовільно побудований торговельний павільйон по вул.  Дизельній, 8-А в м. Харкові, також погодження на збереження самовільного будівництва отримано від Харківської міської СЄС, ГУ МНС України в Харківській області

Відповідно технічного висновку, розробленого ТОВ «Харківреконструкція» 10.01.2008, магазин непродовольчих товарів та склад, розташовані по вул.  Дизельній, 8-А в м. Харкові, відповідають архітектурним, будівельним, санітарним та пожежним нормам та придатний для подальшої експлуатації.

КП «ХМБТІ» 18.12.2007 виготовлений технічний паспорт на нежитлове приміщення загальною площею 84, 2 м2, літ. «А-1» по вул.  Дизельній, 8-А в м. Харкові.

Відповідно до ст.ст. 321, 331 ЦК України право власності є непорушним, ніхто не може бути протиправно позбавленим цього права чи обмеженим у його здійсненні. Право власності на

новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва. Якщо право власності на нерухоме майно підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.

Згідно із ст. 182 ЦК України право власності та інші речові права на нерухомі речи, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. Державна реєстрація прав на нерухомість і правочинів щодо нерухомості є публічною, здійснюється відповідним органом, який зобов'язаний надавати інформацію про реєстрацію та зареєстровані права в порядку, встановленому законом. Відмова у державній реєстрації права на нерухомість або правочинів щодо нерухомості, ухилення від реєстрації, можуть бути оскаржені в суді. Порядок державної реєстрації прав на нерухомість, в тому числі і за рішеннями суду, визначено Тимчасовим положенням про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, що затверджене в редакції Наказу Міністерства Юстиції України № 36/5 від 17 травня 2004 року.

Відповідно до п.п. 1.3.1.4 Тимчасового положення обов'язковій реєстрації підлягає право власності на нерухоме майно фізичних і юридичних осіб. Державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно здійснюють підприємства бюро технічної інвентаризації у межах визначених адміністративно-територіальних одиниць. В межах м. Харкова, певної адміністративно-територіальної одиниці, на території якої знаходиться вищезазначене нежитлове приміщення, здійснює державну реєстрацію прав КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації».

За таких обставин суд доходить висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню з урахуванням досліджених у судовому засіданні доказів.

Керуючись ст.ст. 317, 328, 331, 376, 392 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214-215   ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на нежитлові будівлі -літ. А-1 № 1-1-:-1-5 (магазин непродовольчих товарів та склад) загальною площею 84, 2 м2, що розташовані за адресою: м. Харків, вул.  Дизельна, 8-А .

Рішення може бути оскаржено до судової палати апеляційного суду Харківської області через місцевий Комінтернівський районний суд м. Харкова шляхом подачі у 10-ти денний термін, починаючи з наступного дня після його проголошення, заяви про апеляційне оскарження та подачі апеляційної скарги у 20-ти денний термін після подачі заяви або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація