- позивач: Штерцель Василь Іванович
- відповідач: Ліквідаційна комісія МВС в Івано-Франківській області
- відповідач: Пенсійний фонд України в Івано-Франківській області
- Відповідач (Боржник): Головне Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області
- Позивач (Заявник): Штерцель Василь Іванович
- Відповідач (Боржник): Ліквідаційна комісія Управління Міністерства Внутрішніх Справ України в Івано-Франківській області
- Відповідач (Боржник): Ліквідаційна комісія УМВС України в Івано-Франківській області
- Заявник касаційної інстанції: Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 грудня 2017 рокуЛьвів№ 876/10680/17
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Заверухи О.Б.,
суддів Гінди О.М., Ніколіна В.В.,
за участю секретаря судового засідання Андрушківа І.Я.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на постанову Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 05 жовтня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області про визнання неправомірними дій та зобов’язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
11 липня 2017 року ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області, в якому просив: визнати дії ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області щодо надання довідки про грошове забезпечення без надбавки за особливо важливі завдання, та зменшенням премії неправомірними; визнати дії управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо не перерахунку пенсії неправомірними; зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок пенсії з врахуванням посадового окладу 1700 грн, окладу за військовим(спеціальним) званням 1000 грн, надбавки за стаж служби 35% - 945,00 грн, премії 19,4%, надбавки за особливо важливі завдання 43,4%, основного розміру пенсії 80%, та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії починаючи з 01 січня 2016 року.
На обґрунтування позовних вимог зазначає, що до виходу на пенсію працював в органах внутрішніх справ і був звільнений у запас через хворобу з 25 грудня 1998 року. Йому призначено пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». 23 грудня 2015 року Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей», яким внесені зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», який набув чинності 29 грудня 2015 року, а тому пенсіонери МВС (міліції) набули права на перерахунок пенсії з урахуванням грошового забезпечення у розмірах встановлених для поліцейських. Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» встановлено розміри грошового забезпечення поліцейських, які є значно більшими від грошового забезпечення колишніх працівників міліції, а нинішніх пенсіонерів. На виконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 16 листопада 2016 року ліквідаційною комісією управління МВС України в Івано-Франківській області позивачу видана довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, в якій вказано: посадовий оклад - 1700 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням - 1000 грн.; надбавка за стаж служби (35%) - 945 грн.; премія (6,65%) - 242 грн. Водночас зазначає, що у даній довідці безпідставно не зазначена надбавка за особливо важливі завдання 43,4 % та вказано зменшений розмір премії (6,65% замість 19,4 %). 18 травня 2017 року він звернувся до Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області з заявою про перерахунок пенсії, однак письмової відповіді на свою заяву не отримав по сьогоднішній день і перерахунок пенсії проведений не був. Вважає дії відповідачів незаконними.
Постановою Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 05 жовтня 2017 року адміністративний позов задоволено. Визнано дії ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області щодо надання ОСОБА_1 довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії без зазначення в ній надбавки за особливо важливі завдання та зі зменшенням розміру премії неправомірними. Визнано дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо неперерахунку ОСОБА_1 пенсії неправомірними. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з врахуванням: посадового окладу 1700 грн; окладу за військовим (спеціальним) званням 1000 грн; процентної надбавки за вислугу років (35 %) 945 грн; премії (19,4%); надбавки за виконання особливо важливих завдань 43,4 % з основним розміром пенсії 80% з дати виникнення права на перерахунок, тобто з 01 січня 2016 року. Зобов'язано Головне управління ПФУ в Івано-Франківській області виплатити ОСОБА_1 різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії, починаючи з 01 січня 2016 року.
Постанова суду першої інстанції мотивована тим, що Головне управління ПФУ в Івано-Франківській області, маючи довідку про грошове забезпечення з урахуванням видів грошового забезпечення, протиправно не вчинило передбачених законодавством дій щодо перерахунку пенсії позивача. Неправомірними також є дії ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області у видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії без зазначення в ній надбавки за особливо важливі завдання (43,4%) та зі зменшенням розміру премії (6,65% замість 19,4%), оскільки суперечать чинному законодавству.
Не погодившись з прийнятою постановою, Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області подало апеляційну скаргу, в якій просило скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою в задоволенні адміністративного позову відмовити.
Доводи апеляційної скарги обґрунтовує тим, що оскаржувана постанова є незаконною та необґрунтованою, прийнята з порушенням норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи. Зокрема, зазначає, що функції визначення грошового забезпечення, з якого обчислюють пенсії військовослужбовців, не входять до компетенції Головного УПФУ в Івано-Франківській області. Вказує, що до довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 не входять премії в розмірі 19,4% та надбавка за особливо важкі завдання 43,4%, а такі визначені ним самостійно з чим Головне УПФУ в Івано-Франківській області не погоджується. Також, зазначає, що позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України у зв’язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши обставини справи та доводи апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про те, що апеляційну скаргу слід задовольнити частково з наступних підстав.
Як встановлено судом першої інстанції, на виконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 16 листопада 2016 року ліквідаційною комісією управління МВС України в Івано-Франківській області видана довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, в якій вказано:- посадовий оклад - 1700 грн;- оклад за військовим (спеціальним) званням - 1000 грн;- надбавка за стаж служби (35%) - 945 грн;- премія (6,65%) - 242 грн(а.с.9).
18 травня 2017 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області з заявою про перерахунок пенсії, однак такий проведено не було. Письмової відповіді на свою заяву позивач не отримав.
Приймаючи оскаржувану постанову суд першої інстанції прийшов до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Однак, колегія суддів не погоджується з обґрунтованістю такого висновку суду першої інстанції з наступних підстав.
Відповідно до абз. 2 п. 15 Розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Згідно із ст. 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Отже, підставою для проведення перерахунку пенсій особам, які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців (осіб, які мають право на пенсію за цим Законом), проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення таких військовослужбовців (осіб, які мають право на пенсію за цим Законом).
Згідно з пунктом 1 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Пунктом 2 Порядку № 45 визначено, що на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Відповідно до пункту 3 Порядку № 45 Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Відповідно до пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1 (далі - Порядок № 3-1) про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії.
Аналіз зазначених правових норм дає підстави для висновку, що Порядками № 45 та № 3-1 встановлюється певна послідовність дій при проведенні перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка включає видачу відповідним державним органом, з якого особа була звільнена зі служби довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії такої особи.
З матеріалів справи слідує, що 16 травня 2017 року ліквідаційною комісією УМВС України в Івано-Франківській області Міністерства внутрішніх справ України видано довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 18 травня 2017 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області з заявою про перерахунок пенсії, однак такий проведено не було.
В апеляційній скарзі Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області зазначає, що позбавлене можливості здійснити перерахунок пенсії позивача, оскільки на такі виплати не виділено коштів з Державного бюджету України.
Однак, колегія суддів вважає за необхідне зазначити, що реалізація особою права, що пов’язане з отриманням належних їй соціальних виплат і компенсацій не може бути поставлене в залежність від наявності чи відсутності у органів держаної влади бюджетних асигнувань на виплату таких.
Відтак, судом першої інстанції було зроблено правильний висновок, що позивач має право на перерахунок його пенсії у зв’язку із підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців (осіб, які мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»).
Разом з тим, колегія суддів вважає, що відсутні підстави для врахування при перерахунку пенсії позивача надбавки за особливо важливі завдання, з наступних підстав.
Відповідно до пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установити надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу - у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» встановлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Крім того, визначено перелік надбавок, доплат для поліцейських, серед яких відсутній такий вид надбавки як надбавка за виконання особливо важливих завдань, яка була передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 для осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України (міліції).
Водночас постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» передбачено, зокрема, надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби.
Надбавка за виконання особливо важливих завдань, передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 для осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України (міліції), та надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції, передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988, є різними за своєю правовою природою, тому відповідно до частини третьої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» надбавка за виконання особливо важливих завдань не може включатися до грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України (міліції) для перерахунку їхніх пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988.
Враховуючи вищенаведене, колегія суддів вважає помилковим висновок суду першої інстанції про задоволення позовних вимог в частині зобов’язання відповідача здійснити перерахунок пенсії позивачу з врахуванням надбавки за особливо важливі завдання.
Щодо зобов’язання відповідача врахувати при перерахунку пенсії позивача розміру премії 19,4%, то колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до пункту 5 Порядку № 45 для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів, зокрема, щомісячної премії - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Враховуючи вищевказане, колегія суддів приходить до висновку, що оскільки для розрахунку премії позивачу було взято грудень 2015 року протягом якого премія становила 6,65% за відповідною посадою, то висновки суду першої інстанції про наявність підстав для задоволення вимоги про зобов’язання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області врахувати премію позивачу в розмірі 19,4% є помилковими.
Щодо покликання апелянта на пропуск позивачем встановленого ст. 99 КАС України строку звернення до адміністративного суду та необхідності застосування наслідків пропущення строків звернення до адміністративного суду, передбачених ст. 100 КАС України, то колегія суддів зазначає, що справді позивачем пропущено вказаний строк, однак такий слід поновити з наступних підстав.
З матеріалів справи слідує, що у травні 2016 року ОСОБА_1 звернувся до Івано-Франківського окружного адміністративного суду із вказаним позовом та просив визнати неправомірними дії Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області щодо відмови у видачі йому довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та зобов’язати ГУ Нацполіції в Івано-Франківській області видати йому таку довідку. Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 29 вересня 2016 року в задоволенні позову відмовлено, однак постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 16 листопада 2016 року визнано неправомірними дії Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області щодо відмови у видачі ОСОБА_1 довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та зобов’язано Головне управління Нацполіції в Івано-Франківській області видати ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції»(а.с.11-12).
16 травня 2017 року на виконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 16 листопада 2016 року ліквідаційною комісією управління МВС України в Івано-Франківській області видана довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, в якій вказано:- посадовий оклад - 1700 грн;- оклад за військовим (спеціальним) званням - 1000 грн;- надбавка за стаж служби (35%) - 945 грн;- премія (6,65%) - 242 грн(а.с.9).
Матеріалами справи, а саме копіями опису поштового відправлення та рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, підтверджується, що позивач надіслав вищевказану довідку із заявою про перерахунок пенсії до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, а відповідач отримав вказане відправлення 22 травня 2017 року(а.с.6). Однак, відповідачем не було перераховано пенсії позивача, чим порушено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.
Враховуючи вищенаведене, колегія суддів приходить до висновку про наявність підстав для визнання причин пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду поважними та поновлення такого строку, оскільки позивачем вчинялися дії щодо отримання довідки про розмір грошового забезпечення, а також позивач звертався до Пенсійного органу в адміністративному порядку.
За наведених обставин, колегія суддів апеляційного суду приходить до висновку про обгрунтованість позовних вимог ОСОБА_1 щодо зобов’язання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок пенсії позивачу з врахуванням положень 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» починаючи з 01 січня 2016 року.
Крім цього, колегія суддів вважає за необхідне зазначити, що відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Даний адміністративний позов стосується оскарження не лише бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та його зобов’язання провести перерахунок пенсії позивачу, але й визнання протиправними дій ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області щодо надання довідки про грошове забезпечення без надбавки за особливо важливі завдання та зменшенням премії неправомірними.
Тобто, позивачем в одній позовній заяві об'єднані дві позовні вимоги, одна з яких (стосовно оскарження дій ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області) підсудна окружному адміністративному суду.
Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 21 КАС України якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Враховуючи те, що ліквідаційна комісія управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області є органом державної влади, предметом спору є визнання дій ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області неправомірними, а відтак з врахуванням вимог чинного законодавства та предмета спору, такі позовні вимоги підсудні окружному адміністративному суду, тому колегія суддів приходить до висновку, що справу розглянуто і вирішено неповноважним судом.
За наведених обставин колегія суддів дійшла висновку, що оскаржувану постанову слід скасувати, оскільки вона прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Керуючись ст.160, ст. 195, ст. 196, п. 3 ч. 1 ст. 198, ст. 202, ч. 2 ст. 205, ст. 206, ст. 254 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області задовольнити частково.
Постанову Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 05 жовтня 2017 року у справі № 338/708/17 – скасувати та прийняти нову постанову, якою адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо неперерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області Міністерства внутрішніх справ України від 16 травня 2017 року № 52/108/05/8-17.
Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», враховуючи довідку ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області Міністерства внутрішніх справ України від 16 травня 2017 року № 52/108/05/8-17, виходячи з розміру посадового окладу 1700 грн, окладу за військовим (спеціальним) званням 1000 грн, надбавки за стаж роботи у розмірі 35%, премії в розмірі 6,65% та виплатити позивачу різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя ОСОБА_2
судді ОСОБА_3
ОСОБА_4
Повний текст судового рішення виготовлено 11 грудня 2017 року.
- Номер: 2-а/338/62/17
- Опис: про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити дії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 338/708/17
- Суд: Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Заверуха Олег Богданович
- Результати справи: залишено без змін рішення апеляційної інстанції
- Етап діла: Розглянуто у касаційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.07.2017
- Дата етапу: 05.02.2018
- Номер: 876/10680/17
- Опис: визнання неправомірними дій та зобов"язання вчинити дії
- Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
- Номер справи: 338/708/17
- Суд: Львівський апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Заверуха Олег Богданович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.10.2017
- Дата етапу: 05.12.2017
- Номер: К/9901/940/17
- Опис: про визнання неправомірними дій та зобов"язання вчинити дії
- Тип справи: Касаційна скарга
- Номер справи: 338/708/17
- Суд: Касаційний адміністративний суд
- Суддя: Заверуха Олег Богданович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.12.2017
- Дата етапу: 02.04.2019
- Номер: К/9901/5599/17
- Опис: визнання неправомірними дій та зобов"язання вчинити дії
- Тип справи: Касаційна скарга
- Номер справи: 338/708/17
- Суд: Касаційний адміністративний суд
- Суддя: Заверуха Олег Богданович
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.12.2017
- Дата етапу: 05.02.2018