Справа № 1-363/2008 p.
ВИРОК
Іменем України
3 жовтня 2008 року Ірпінський міський суд Київської області у складі:
головуючого: Сливи Ю.М.,
при секретарі: Рекша Т.О.,
з участю прокурора: Нищенко О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ірпіні кримінальну справу по обвинуваченню:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, не одруженого, працюючого електромонтером на ВАТ «Ветропак Гостомельський склозавод», ІНФОРМАЦІЯ_3, який мешкає за адресою: Київська обл., смт. Гостомель, вул. Кірова, 11, раніше не судимого,
у вчиненні злочинів передбачених ст.ст. 185 ч. 3, 357 ч.3 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
09.06.2008 року близько 16.00 години (точний час слідством не встановлено), ОСОБА_1 з метою таємного викрадення чужого майна, прийшов до будинку №5 по вул. Ворошилова в смт. Гостомелі Київської області. Продовжуючи свої злочині дії, ОСОБА_1 через ворота зайшов на територію вказаного домоволодіння, власником якого є ОСОБА_2, і підійшов до гаража. Зірвавши навісний замок, ОСОБА_1 проник у гараж, де на дерев'яній полиці знайшов ящик у якому зберігались матеріальні цінності. Після цього, таємно викрав гроші в сумі 760 (сімсот шістдесят) гривень, посвідчення водія та талон попередження на ОСОБА_2, дві пляшки горілки «Пшенична» об'ємом 0, 75 л. вартістю по 16 гривень кожна, чим завдав потерпілому ОСОБА_2 матеріальної шкоди на загальну суму 792 гривень.
Викраденим майном ОСОБА_1 розпорядився на власний розсуд, заподіявши потерпілому ОСОБА_2 матеріальної шкоди на зазначену суму.
У судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 вину в скоєному злочині визнав повністю та показав, що 09.06.2008 року він проходячи по вул. Ворошилова у смт. Гостомель, вирішив вчинити крадіжку. З цією метою він зайшов до домоволодіння ОСОБА_2, підійшов до гаража та зірвав замок. У гаражі він знайшов гроші, горілку, посвідчення водія і талон попередження на ім'я ОСОБА_2 та викрав їх. Горілку випив, а гроші витратив на власні потреби. Просить суворо його не карати, оскільки він зробив належні висновки та ніколи не стане на злочинний шлях.
У зв'язку з повним визнанням підсудним своєї вини в скоєному злочині, визнанням кваліфікації його дій та доказів, зібраних органом досудового слідства, дослідження доказів було обмежене допитом підсудного.
Органами досудового слідства дії підсудного правильно кваліфіковано за ст. 185 ч.3 КК України, як таємне викрадення чужого майна (крадіжка), поєднана з проникненням у приміщення; за ст. 357 ч.3 КК України, як таємне викрадення важливого особистого документу.
Обираючи міру покарання, суд, враховує, що підсудний скоїв злочини, один з яких відноситься до категорії тяжких злочинів.
Як особа ОСОБА_1 за місцем проживання характеризується посередньо, на обліку у лікаря нарколога та психіатра не перебуває, не працює.
Обставиною, що пом'якшує покарання підсудного суд знаходить: щире каяття в скоєнні злочинів.
Обставин, що обтяжують покарання підсудного, суд по справі не знаходить.
При обранні міри покарання суд, враховуючи тяжкість скоєного підсудним злочину, дані про його особу, а також пом'якшуючу обставину, вважає, що його виправлення можливе без ізоляції від суспільства, а тому необхідно призначити ОСОБА_1 покарання у вигляді позбавлення волі та звільнити від відбування покарання із випробуванням та з наданням іспитового строку
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочинів передбачених ст.ст. 185 ч. 3, 357 ч.3 КК України, та призначити йому покарання:
за ст. 185 ч.3 КК України у вигляді 3 (трьох) років позбавлення волі;
- за ст. 357 ч.3 КК України у вигляді 1 (одного) року обмеження волі;
На підставі ст. 70 КК України міру покарання ОСОБА_1 визначити шляхом
поглинення менш суворого покарання більш суворим у вигляді 3 (трьох) років позбавлення
волі.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання звільнити із випробуванням, встановивши йому іспитовий строк тривалістю 2 (два) роки.
На підставі ст. 76 КК України зобов'язати ОСОБА_1:
не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу
кримінально-виконавчої системи;
повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи.
періодично з'явлатись до органів кримінально-виконавчої системи для реєстрації.
Міру запобіжного заходу до обрання вироком законної сили щодо ОСОБА_1 залишити без змін - підписку про невиїзд.
Речові докази по справі, а саме: посвідчення водія та талон попередження на ім'я ОСОБА_2, які знаходяться на зберіганні у потерпілого ОСОБА_2, залишити у його користуванні.
На вирок до апеляційного суду Київської області через Ірпінський міський суд може бути подано апеляцію на протязі 15 діб з моменту проголошення вироку.