Справа №1319/6715/2012
УХВАЛА
СУДОВОГО ЗАСІДАННЯ
27.06.2012 Сихівський районний суд м.Львова
в складі: головуючої судді Борейка С.В.
при секретарі Калітовській А.Б.
розглянувши матеріали подання старшого державного виконавця Сихівського ВДВС ЛМУЮ ОСОБА_1 про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_2,-
в с т а н о в и в:
Старший державний виконавець Сихівського ВДВС ЛМУЮ ОСОБА_1 звернувся до суду з поданням погодженим з начальником Сихівського ВДВС ЛМУЮ, в якому просить тимчасово обмежити право виїзду за межі України без вилучення паспортного документа ОСОБА_2 Державною прикордонною службою України.
В обгрунтування подання покликається на те, що на виконанні у Сихівському ВДВС ЛМУЮ перебуває виконавче провадження із примусового виконання виконавчого листа №1-12 від 14.03.2011 року, виданого Сихівським районним судом м.Львова про стягнення з ОСОБА_2 Мироновичана користь ОСОБА_3 17598,93грн. матеріальної шкоди та 2500грн. витрат за надання правової допомоги, а всього 20098,93грн. Виконавче провадження відкрито 05.04.2011року, станом на 13.06.2012 року боржником рішення суду виконано частково, заборгованість в сумі 11026,17грн. залишилась не погашеною.
В судове засідання сторони не з’явились, хоча належним чином були повідомлені про час і місце розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що подання до задоволення не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до ст. 377-1 ЦПК України питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.
Відповідно до ст. 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Закон України від 21 січня 1994 року „Про порядок виїзду з України і в”їзду в Україну громадян України” ( зі змінами) регулює порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в”їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, визначає випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України і встановлює порядок роз”яснення спорів у цій сфері.
З матеріалів справи не вбачається яке саме громадянство у зазначеної особи ОСОБА_2 та унеможливлює проведення його однозначної ідентифікації під час здійснення прикордонного контролю та пропуску через державний кордон. Під час здійснення прикордонного контролю громадян України, іноземців та осіб без громадянства службовими особами Державної прикордонної служби здійснюється їх перевірка за відповідними оперативними базами даних Державної прикордонної служби.
Відповідно до ст.6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в»їзду з України громадян України»громадянинові України можу бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках, якщо від ухиляється від виконання зобов»язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи) - до виконання зобов»язань.
Таким чином, підставою для обмеження особи у праві виїзду за кордон є сукупність двох умов: наявність у особи невиконаних зобов»язань, покладених на неї рішенням суду або органу (посадової особи), а також факт її ухилення від виконання таких зобов»язань.
Однак, в матеріалах подання відсутні будь-які дані, які б підтверджували факт ухилення боржника від виконання зазначених зобов»язань. Крім того, матеріали подання не містять даних про інші вжиті державним виконавцем заходи спрямовані на виконання рішення.
Враховуючі викладені обставини, суд приходить до висновку, що подання є необґрунтованим та не підлягає до задоволення.
На підставі ст.6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в»їзду в Україну громадян України»та керуючись ст.377-1 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в:
в задоволенні подання старшого державного виконавця Сихівського ВДВС ЛМУЮ ОСОБА_1 про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_2 відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п”яти днів з дня її проголошення, а особою, у відсутності якої таке було постановлено, - протягом того ж строку з дня отримання її копії.
Головуючий Борейко С.В.