Судове рішення #6837761

Справа № 2-а-12694/09  

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  

П О С Т А Н О В А  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

  «12» жовтня 2009 року                                                                              м. Полтава  


Полтавський окружний адміністративний суд в складі:  

головуючого судді –  Чеснокової А.О.  

при секретарі: Лисенко М.С.  

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Гадяцькому районі Полтавської області до Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи   ОСОБА_2   про стягнення пені, нарахованої за несвоєчасну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, -  


В С Т А Н О В И В:  


Позивач Управління Пенсійного фонду України в Гадяцькому районі Полтавської області до   СПДФО ОСОБА_2   про стягнення пені, нарахованої за несвоєчасну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі   103 грн. 23 коп.  

В обґрунтування позовних вимог позивачем було зазначено, що відповідно до ст.ст. 14 та 15 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування"   СПДФО ОСОБА_2   є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Статтею 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що страхувальники зобов‘язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду, шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Але в порушення вказаних норм відповідач своєчасно не сплатив страхові внески, в зв’язку з чим утворилась заборгованість в сумі   103 грн. 23 коп.  

  В судове засідання представник позивача не з’явився, надав суду клопотання, в якому просить суд розглядати справу за його відсутності.  

Відповідач заперечення на позов не надав, в судове засідання не з’явився. Ухвали та повістки суду направленні відповідачу на адресу: АДРЕСА_1, 37300 повернулись до суду з відміткою поштового відділення про невручення листа адресатові через закінчення терміну зберігання. Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідач зареєстрований за вищезазначеною адресою та відомості про зміну свого знаходження державному реєстратору не надавав.  

Згідно із ч.8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.  

Зважаючи, що доставка ухвали та повістки суду на адресу відповідача згідно із даними в ЄДР підтверджується підписом листоноші, виходячи з викладеного, суд виконав свій обов’язок щодо повідомлення відповідача про час та місце розгляду справи.  

Судом визнано за можливе розглядати справу за відсутності сторін, оскільки вони були належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи.  

Суд, дослідивши матеріали справи, повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.  

Відповідно до статей 14 та 15 Закону України від 09.07.2003 р. №1058 "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"   СПДФО ОСОБА_2   є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.  

Порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків передбачено ст.ст. 19, 20 Закону - 1058 та розділом 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за №64/8663.  

Відповідно до частини 6 статті 19 Закону - 1058, страхові внески нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.  

Розмір страхових внесків встановлений Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 р. № 400 та розділом 4 Інструкції - 21-1, а саме 33,2% від фонду оплати праці та 2%, що утримуються із заробітної плати працюючих.  

Згідно із частиною 1 статті 106 Закону - 1058, у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 Закону - 1058 (протягом 20 календарних днів після закінчення звітного місяця), в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.  

Відповідно до пункту 2 частини 9 статті 106 Закону - 1058 за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:  

10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно ;  

20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно ;  

50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.  

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахований за кожний день простроченого платежу.  

Частиною 12 статті 20 Закону - 1058 встановлено, що страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану страхувальника.  

В порушення зазначених вище нормативно-правових актів відповідач своєчасно не сплатив страхові внески до Пенсійного фонду України, в зв'язку станом на 15.09.2008 року виникла пеня, нарахована за несвоєчасну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.  

Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги   Управління Пенсійного фонду України в Гадяцькому районі Полтавської області до   СПДФО ОСОБА_2   про стягнення пені, нарахованої за несвоєчасну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі   103 грн. 23   коп.   обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.  

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 20, ч. ч. 2, 3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст. ст. 8–14, 71, 94, 159, 160–164, 167, 186 КАС України, суд, –  


П О С Т А Н О В И В:  


Позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Гадяцькому районі Полтавської області до   Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2   про стягнення пені, нарахованої за несвоєчасну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування - задовольнити.  

Стягнути з   Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2   (АДРЕСА_1, код ДРФО НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Гадяцькому районі Полтавської області (37300, Полтавська область, м. Гадяч, вул. 50 років Жовтня, 12, р/р 25609302274 в Полтавському обласному відділенні ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 331467) пеню, нараховану за несвоєчасну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі   103 грн. 23 коп. (сто три) грн. 23 коп.  

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративному суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України – з дня складення в повному обсязі і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.  

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.  




Суддя                                                                                                             А.О. Чеснокова  





Повний текст постанови виготовлений 16 жовтня 2009 року.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація