Справа № 2-а-46814/09/1670
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«24» листопада 2009 року м. Полтава
Полтавський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді – Чеснокової А.О.
при секретарі: Лисенко М.С.
За участю: представника позивача – Дорошенко Л.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Сільськогосподарського багатофункціонального кооперативу "Україна" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач Полтавське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до суду з адміністративним позовом до Сільськогосподарського багатофункціонального кооперативу "Україна" в сумі 24996,63 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивачем було зазначено, що згідно зі ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, на яких інвалідів працює менше, ніж встановлено нормативом, зобов‘язані щорічно відраховувати відділенню Фонду соціального захисту інвалідів грошові кошти на створення робочих місць для працевлаштування інвалідів і на здійснення заходів по їх соціально-трудовій реабілітації в розмірі середньорічної заробітної плати за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом. Фактично в 2007 році на підприємстві відповідача працювало 10 інвалідів. Таким чином, за 3 робочих місця, призначених для працевлаштування інвалідів і не зайнятих інвалідами, відповідач повинен був самостійно сплатити 23982,84 грн. Частиною 2 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" передбачено, що порушення термінів сплати штрафних санкцій тягне за собою нарахування пені в розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України за кожний календарний день її прострочення, включаючи день сплати. Оскільки відповідач у визначений Законом термін, а саме до 16.04.2009 р., не сплатив штрафні санкції, позивачем нарахована пеня в сумі 1013,79 грн. Оскільки вищезазначені суми відповідачем не сплачено, утворилася заборгованість у розмірі 24996,63 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав свої позовні вимоги.
В судове засідання відповідач не з’явився, про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, про що свідчить розписка, яка знаходиться в матеріалах справи, причини неявки суду не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надав.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.
Відповідно до вимог ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" з 01.08.2001р. для всіх підприємств, установи і організацій, у тому числі підприємств, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" та забезпечують працевлаштування інвалідів.
Відповідно до статті 20 зазначеного Закону (в редакції від 06.10.2005 року Закон № 2960-ГУ) підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі. організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. У відповідності до ч. 2 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Таким чином, за 3 робочих місця, призначених для працевлаштування інвалідів і не зайнятих інвалідами, Відповідач до 16.04.2009 року повинен був самостійно сплатити адміністративно господарські санкції у сумі 23982,84 грн.
Дана сума заборгованості по адміністративно-господарських санкціях підтверджується документом - звітом за формою 10-ПІ №12042 від 01.03.2008 за 2007 рік та розрахунком заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій.
Розмір пені у сумі 1013,79 грн. підтверджується розрахунком пені на суму заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій.
Оскільки вищезазначені суми відповідачем не сплачено, утворилася заборгованість у сумі 24996,63 грн.
Відповідно до норм положення, про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 314 від 03.05.1995 р. "Про організацію робочих місць і працевлаштування інвалідів" вбачається, що підприємство вважається таким, що належним чином виконало покладені на нього Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" обов'язки у тому випадку, коли підприємством були надані докази або проведення атестації робочого місця для працевлаштування інваліда у встановленому законом порядку, або докази того, що необхідна кількість робочих місць була створена і введена в дію шляхом працевлаштування на них відповідної кількості інвалідів разом із документами, які б підтверджували те, що підприємство належним чином повідомляло органи працевлаштування інвалідів про наявність вакантних місць для працевлаштування інвалідів, але цими органами інваліди для працевлаштування не направлялися.
Відповідачем не надано жодних доказів, в підтвердження того, що ним були повідомлені органи які здійснюють працевлаштування інвалідів, а саме центр зайнятості.
В матеріалах справи є лист Зіньківського районного центру зайнятості № /01-11/444 від 13.05.2009 року в якому зазначається, що СБК "Україна" інформацію про наявність вільних робочих місць, створених для працевлаштування інвалідів в районний центр зайнятості в 2008 році не подавало.
Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Сільськогосподарського багатофункціонального кооперативу "Україна" про стягнення про стягнення 24996,63 грн. обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8–14, 71, 94, 159, 160–164, 167, 186 КАС України, суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Сільськогосподарського багатофункціонального кооперативу "Україна" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені – задовольнити.
Стягнути з Сільськогосподарського багатофункціонального кооперативу "Україна" (38113, с. Тарасівка, Зіньківського району, р/р 2600110079 в АБ "Полтава-банк", МФО 331360, код ЄДРПОУ 03772097) на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (36014, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, р/р 31218230700121, одержувач: УДК Зіньківського району, банк отримувача: ГУДКУ в Полтавській області, МФО 831019, код ЄДРПОУ 34698427) – 24996 (двадцять чотири тисячі дев’ятсот дев’яносто шість) грн. 63 (шістдесят три) коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративному суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України – з дня складення в повному обсязі і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.О. Чеснокова
Повний текст постанови виготовлений 27 листопада 2009 року.