Судове рішення #6850429

Справа № 2-744/2008

РІШЕННЯ

 Іменем України

12 вересня 2008 року.     смт.Баришівка.

Баришівський районний суд Київської області в складі головуючого судді   Єременка В.М. при секретарі   Бутовській Н.В.

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в смт. Баришівка справу за позовом ОСОБА_1 до Лук, янівської сільської ради Баришівського району Київської області про встановлення факту належності майна, прийняття спадщини та визнання права власності на майно в спадок.

встановив:

 Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з даним позовом, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що 26 жовтня 2007 року померла мати позивачки -ОСОБА_2. За життя мати склала заповіт, згідно якого все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось, вона заповіла своїй дочці ОСОБА_1 Окрім неї, спадкоємців після смерті матері, немає. Спадкове майно померлої складається із житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, який розташований за адресою: с Лук, янівка вул.  Чапаева № 1 Баришівського району Київської області. Будинок побудований матір, ю, але правовстановлюючі документи на нього були втрачені. Тому не має можливості підтвердити право власності на даний будинок. Запис про будинок є в погосподарській книзі Лук, янівської сільської ради, згідно якого, будинок по вул.  Чапаева №1 належав на праві власності ОСОБА_2, в якому вона постійно проживала до дня смерті. В установлений законом термін після смерті матері вона зверталась до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, але не оформила свої спадкові права, оскільки були відсутні правоустанавлюючі документи на будинок. Позивач просить встановити, що житловий будинок з господарськими спорудами та будівлями, розташований в с Лук, янівка по вул.  Чапаева, 1 Баришівського району Київської області належав на праві приватної власності ОСОБА_2, яка померла 26 жовтня 2007 року, встановити факт прийняття позивачем спадщини та визнати за ним право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами за вказаною адресою.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримала заявлений позов та пояснила суду, що 26 жовтня 2007 року померла її мати ОСОБА_2. При житті мати склала заповіт на все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось своїй дочці ОСОБА_1 Спадкове майно померлої складається із житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, який розташований за адресою: с Лук, янівка вул.  Чапаева № 1 Баришівського району Київської області, але правовстановлюючі документи на нього були втрачені. Запис про будинок є в погосподарській книзі Лук, янівської сільської ради, згідно якого, будинок по вул.  Чапаева №1 належав на праві власності ОСОБА_2. В установлений законом термін після смерті матері вона зверталась до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, але не оформила свої спадкові права, оскільки були відсутні правоустанавлюючі документи на будинок. Просить встановити, що житловий будинок з господарськими спорудами та будівлями, розташований в с Лук, янівка по вул.  Чапаева, 1 Баришівського району Київської області належав на праві приватної власності ОСОБА_2, яка померла 26 жовтня 2007 року, встановити факт прийняття спадщини та визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами.

Представник відповідача ОСОБА_3, янівської сільської ради Баришівського району Київської області на розгляд справи не з, явився, позовні вимоги визнають і просять справу розглядати без їх участі.

Заслухавши пояснення позивача ОСОБА_1М, дослідивши матеріали справи, суд вважає заявлений позов обгрунтованим і таким, що підлягає до задоволення в повному обсязі.

Судом встановлено, що 26 жовтня 2007 року померла мати позивачки ОСОБА_2. При житті мати склала заповіт на все своє майно своїй дочці ОСОБА_1 Спадкове майно померлої складається із житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, який розташований за адресою: с. Лук"янівка вул.  Чапаева № 1 Баришівського району Київської області, але правовстановлюючі документи на нього були втрачені. Позивачка зверталась до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, але не оформила свої спадкові права, оскільки були відсутні правоустанавлюючі документи на будинок.

Суд вважає, що позивачка прийняла спадщину і що інших спадкоємців, які б претендували на спадщину, окрім неї на спадкове майно немає.

Відповідно до п.1 ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори про прийняття спадщини.

У відповідності до п.4 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами України справ про спадкування» №4 від 24.06.1983 року « шестимісячний строк для прийняття спадщини може бути продовжений судом за заявою заінтересованої особи при доведеності поважності причин його пропуску. Якщо у вказаний строк позивач вступив в управління або володіння спадковим майном або його частиною, суд з цих підстав вирішує питання про визнання права на спадкове майно, а не про продовження пропущеного строку».

Факт володіння громадянином житловим будинком на праві власності, встановлюється судом, якщо у заявника був правоустанавлюючий документ на цей будинок, але його втрачено і немає можливості підтвердити наявність права власності не в судовому порядку.

З урахуванням викладених обставин, суд вважає за необхідне встановити, що житловий будинок з господарськими спорудами та будівлями, розташований в с Лук, янівка вул.  Чапаева № 1 Баришівського району Київської області належав на праві приватної власності ОСОБА_2. Встановити факт прийняття позивачем ОСОБА_1, ю Михайлівною спадщини після смерті матері ОСОБА_2 та визнати за позивачем право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, який розташований за адресою: с Лук, янівка вул.  Чапаева № 1 Баришівського району Київської області.

Встановлені судом обставини підтверджуються:

•   -     ксерокопією заповіту від 27.07.1992 року із якого вбачається, що ОСОБА_2 заповідає у власність дочці ОСОБА_1 все своє майно;

•   -     ксерокопією паспорта позивача ОСОБА_1,

•   -     ксерокопією свідоцтва про смерть ОСОБА_2;

•   -     довідкою відділу РАГСу Дарницького районного управління юстиції м.Києва про реєстрацію шлюбу позивачки,

•   -     довідкою виконкому Лук, янівської сільської ради Баришівського району Київської області №493 від 23.07.2008 року про те, що ОСОБА_1 здійснила поховання ОСОБА_2,

•   -     довідкою виконкому Лук, янівської сільської ради Баришівського району Київської області №492 від 23.07.2008 року про те, що згідно по господарської книги Лук, янівської сільської ради житловий будинок по вул.  Чапаева, 1 належав на праві приватної власності ОСОБА_2,

•   -    

•   -     ксерокопією технічного паспорта на садибний (індивідуальний) житловий будинок по вул. Чапаєва, 1 в с.Лук, янівка,

•   -     ксерокопією витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі.

Керуючись ст. ст. 15, 30, 62, 130, 209 - 213 ЦПК України, ст. 1269 ЦК України, п. 12 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про захист прав приватної власності» від 22.12.1995 року, п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами України справ про спадкування» № 4 від 24.06.1983 року суд,

ВИРІШИВ:

 Позов задовольнити.

Встановити, що житловий будинок з господарськими спорудами та будівлями, розташований в с Лук, янівка по вул.  Чапаева, 1 Баришівського району Київської області належав на праві приватної власності ОСОБА_2, яка померла 26 жовтня 2007 року.

Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1, ю Михайлівною, ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті своєї матері, ОСОБА_2, яка померла 26 жовтня 2007 року.

Визнати за ОСОБА_1, ю Михайлівною, ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на житловий будинок з господарськими спорудами та будівлями, який розташований в с Лук, янівка по вул.  Чапаева, 1 Баришівського району Київської області.

На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Київської області через Баришівський районний суд Київської області.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація