Справа №2-4158/08р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 серпня 2008 року
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:
головуючої - судді Галіян Л.Є.
при секретарі Хлібороб Н.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Тернополя цивільну справу
за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до відповідача ОСОБА_3 про стягнення в її користь аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі в розмірі 400 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття, оскільки відповідач в добровільному порядку матеріальної допомоги не надає.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 заявлений позов підтримала повністю, посилаючись на мотиви викладені в заяві.
Відповідач ОСОБА_3 у судовому засіданні позов визнав частково та пояснив, що він працює водієм, його дохід становить 550 грн., а тому згідний сплачувати аліменти на утримання сина у розмірі 250 грн.
Дослідивши та оцінивши докази по справі, суд встановив наступні обставини.
Сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 15.09.2004 року, що стверджується свідоцтвом про одруження, виданим відділом реєстрації актів цивільного стану Тернопільського районного управління юстиції.
Від даного шлюбу в них народилася дитина - син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, про що свідчить свідоцтво про народження І-ИД № 048022, видане 18.04.2007 року Білецькою сільською радою Тернопільського району.
Згідно довідки № 567, виданої 20.05.2008 року Білецькою сільською радою Тернопільського району, ОСОБА_1 проживає у ІНФОРМАЦІЯ_2 у с біла Тернопільського району разом із сином ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3.
Судом з'ясовано, що відповідач ОСОБА_3 проживає окремо від сім»ї, добровільно не бере участі в утриманні неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, при цьому інших утриманців немає, чого сам відповідач у судовому засіданні не заперечив.
Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідачем в судовому засіданні не наведено жодних доказів стосовно того, що він за своїм станом здоров'я чи матеріальним становищем не може виконувати своїх обов'язків по утриманню неповнолітньої дитини.
Як вбачається із змісту ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, суд за заявою одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Як пояснив суду сам відповідач ОСОБА_3, він згідно трудового договору працює водієм та отримує посадовий оклад у розмірі 550 грн., а крім цього, неофіційно займається ремонтними роботами, у зв'язку з чим його дохід є нерегулярним.
За таких обставин, суд вважає, що вимоги позивача підлягають до часткового задоволення, стягнення аліментів слід визначити в твердій грошовій сумі в розмірі 350 грн. щомісячно.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 213, 215, п.1 ст. 367 ЦПК України, ст.ст. 180, 182, 184 Сімейного кодексу України, суд, -
ВИРІ ШИ В:
Позов задовольнити частково.
Стягувати із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_5, проживаючого у ІНФОРМАЦІЯ_6, в користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі в розмірі 350 грн. щомісячно, починаючи з 23 травня 2008 року, до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з відповідача ОСОБА_2 на користь держави 51, 00 грн. судового збору.
Стягнути з відповідача ОСОБА_2 7,50 грн. витрат на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження. Заява про апеляційне оскарження подається апеляційному суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга - протягом 20 днів після подання апеляційної заяви або без такої в строк, встановлений для її подання.