Судове рішення #6857851

                                                                        Справа № 2-875/09р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М           У К Р А Ї Н И

26 листопада   2009 року                 Лебединський районний суд

                                   Сумської області  

в складі: судді                                                 Подопригора Л.І.

                при секретарі                                  Єрмаковій Н.І.

з участю  позивача                                         ОСОБА_1

розглянувши у попередньому  судовому засіданні в м. Лебедині справу за позовом  ОСОБА_1   до  Будильської  сільської  ради Лебединського  району Сумської  області    про  продовження строку  на  прийняття    спадщини,

В С Т А Н О В И В:

    Позивачка   звернулася до суду з позовом до відповідача про продовження строку для прийняття спадщини мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року  померла ОСОБА_2,  після її   смерті  відкрилась спадщина на майно,  на яке  вона  є  спадкоємицею  за заповітом.

 При зверненні  до  нотаріальної  контори  для оформлення спадщини,  їй   було відмовлено в прийомі документів в зв’язку з пропуском строку  для прийняття спадщини. Даний строк нею  був пропущений, оскільки  вважала  , що  Заповіту  достатньо для  оформлення  спадщини   та    в зв’язку  з  скрутним  фінансовим  станом  . Тому вона  звертається до суду і прохає  надати додатковий строк для прийняття спадщини   терміном    три  місяці.

    В судовому засіданні  позивач  підтримала   позовні вимоги в повному обсязі.

         Представник  відповідача  в судове засідання не з’явився, в наданій заяві  позов визнав  та просить справу розглянути  у його  відсутності.    

На підставі статей 130 та 174 ЦПК України,  за згодою сторін суд вважає можливим рішення суду постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Вивчивши  матеріали справи (а.с. 3-10) суд вважає, що  позовні вимоги  пов’язані  із спорами  про спадкове право, позовна заява  обґрунтована  і підлягає до задоволення в судовому засіданні, так як  під час його проведення  було встановлено, що   ІНФОРМАЦІЯ_1 року  померла ОСОБА_2 що стверджується  свідоцтвом  про смерть (а.с.6). Після  її смерті відкрилась спадщина. Спадкоємцем   ОСОБА_2 відповідно до   заповіту   є  позивачка , що стверджується  заповітом  (а.с.8),  але вона   не може отримати   свідоцтво  про право на спадщину, оскільки своєчасно  не звернулася  до нотаріальної контори  з заявою  про прийняття спадщини.

Допитані в судовому засіданні свідки  ОСОБА_3  та  ОСОБА_4  кожен окремо,  суду пояснили, що  дійсно  позивачка  своєчасно   не  отримала  спадщину   через  відсутність  коштів,  оскільки  вона  сама  утримувала  сім’ю,   діти  навчалися, а  чоловік  позивачки  довгий  час  перебував  на  заробітках. На даний час не може прийняти  спадщину,  так як своєчасно  не звернулася до  нотаріальної контори з заявою  про прийняття спадщини.

Згідно вимог п.3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця , який пропустив  строк для прийняття  спадщини з поважної причини , суд може  визначити  йому додатковий  строк ,  достатній  для подання  ним заяви  про прийняття  спадщини.

Тому суд  вважає  необхідним  вимоги позивачки задовольнити   в повному обсязі.    

    На підставі викладеного, керуючись ст. 10, 15, 60, 130, 174, 209, 213, 214,  ЦПК України та ст. 1272 ЦК України,-

В И Р І Ш И В :

    Позовну заяву ОСОБА_1   до  Будильської  сільської  ради Лебединського  району Сумської  області    про  продовження строку  на  прийняття    спадщини задовольнити.  

    Визначити    ОСОБА_1  для подання  заяви  про  прийняття  спадщини на майно померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року  ОСОБА_2   строк тривалістю   три   місяці  з дня вступу  рішення суду  в законну  силу.    

     Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Сумської області через Лебединський райсуд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20- ти днів апеляційної скарги,  з подачею  її копії до апеляційної інстанції, або в порядку  ч. 4 ст. 295  ЦПК України.

     

                       Суддя

         

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація