Копія
№2-а-9051/09/2270/1
УХВАЛА
26 листопада 2009 року Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:
головуючого судді Блонського В.К.,
при секретарі Варченко В.В.,
за участі:
представника відповідача Присяжного Д.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хмельницькому адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до відділу Державної виконавчої служби Летичівського районного управління юстиції Хмельницької області про визнання дій неправомірними та стягнення моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача в якому просить визнати неправомірними дії відповідача по опису та вилученню майна з належного позивачу будинку по АДРЕСА_1 та стягнути з відповідача на користь позивача моральну шкоду в сумі 1700 грн.
В судовому засіданні представником відповідача заявлено клопотання про закриття провадження в справі, так як зазначений спір повинен розглядатись судом, який видав виконавчий документ.
Суд заслухавши думку сторін, вважає, що провадження у справі підлягає закриттю з таких підстав.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України, суд закриває провадження у справі в разі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
В судовому засіданні встановлено, що виконавчі листи згідно яких проводились виконавчі дії, та які оскаржуються в суді були виписані на підставі судових рішень постановлених в порядку цивільного судочинства.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції – це переданий на вирішення адміністративного суду публічно – правовий спір, у якому хоча б однією із сторін є суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 1 ст. 181 КАС України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Відповідно до ст. 383 ЦПК України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Так як позивачем оскаржуються дії відповідача по виконанню судового рішення, ухваленого відповідно до ЦПК України і ст. 383 ЦПК України встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб, суд приходить до висновку, що даний позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства і це є підставою для закриття провадження у справі.
На підставі наведеного, керуючись ст. 383 ЦПК України, п. 1 ч. 1 ст. 3, п. 1 ч. 1 ст. 157, ч. 1 ст. 181 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Закрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до відділу Державної виконавчої служби Летичівського районного управління юстиції Хмельницької області про визнання дій неправомірними та стягнення моральної шкоди, оскільки справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя В.К.Блонський
З оригіналом згідно
Суддя В.К.Блонський