Судове рішення #686189
справа № 2-0-206/06

справа № 2-0-206/06

  РІШЕННЯ

Іменем України

18 січня 2007року Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області в складі: головуючого-судді В.П.Шимка, при секретарі І.В. Жмурко, з участю заявниці, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту прийняття спадщини, -

встановив:

В грудні 2006року ОСОБА_1, звернулась до суду з даною заявою, в якій зазначила, щоІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2, після смерті якої відкрилась спадщина, яка складається з житлового будинку в АДРЕСА_1, а також особистих речей покійної. Вказане майно перейшло в її володіння, що свідчить про прийняття нею спадщини. На підставі вище наведеного, просить встановити факт прийняття спадщини.

В судовому засіданні ОСОБА_1, заяву підтримала з наведених підстав.

Заслухавши пояснення заявниці, свідків, дослідивши надані докази, суд вважає можливим заяву задоволити.

Судом встановлені наступні обставини та відповідні ним правовідносини.

28лютого 1994року померла ОСОБА_2, -рідна мати заявниці. Факт родинних відносин стверджується свідоцтвом про ОСОБА_3 ( шлюбне прізвищеОСОБА_1) (а.с.5). ОСОБА_2, була власницею житлового будинку АДРЕСА_1, який на даний час зареєстрований за померлою (а.с.9).

З пояснень заявниці вбачається, що після смерті матері вона прийняла спадщину, вступила в володіння та розпорядження майном. Систематично приїжджала до будинку, робила поточний ремонт, обробляла город, постійно проживала в весняно- літній період. Також: нею було отримано у володіння посуд, речі та документи особистого характеру.

Свідки ОСОБА_4,ОСОБА_5, суду пояснили, що бачили як заявниця постійно проживала в весняно -літній період в даному будинку, обробляла город, користувалась речами її покійної матері.

 

СвідокОСОБА_6, який є сином заявниці, суду пояснив, що мати дійсно є єдиною спадкоємицею після смерті його бабусі - ОСОБА_2 В нотаріальну контору не звертались, бо не знали що, так потрібно робити. Звернулись лише після того, як в речах покійної знайшли заповіт, в якому зазначалось, що будинок  та все Ті майно бабусі заповідається його матері ОСОБА_1, в зв"язку з чим вони звернулись до нотаріальної контори, але їм було відмовлено у встановленні факту прийняття спадщини.

Згідно з свідоцтвом про смерть ОСОБА_2, померлаІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.7).

Правовідносини регулюються Цивільним Кодексом України 1963 року.

Відповідно до ст. 549 вказаного ЦК України визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном. Ці дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.

З наданих суду доказів вбачається, що ОСОБА_1, у встановлений строк вступила у володіння спадковим майном, тобто прийняла спадщину після смерті матері ОСОБА_2

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 60, 214, 215, 223, 234, 256-259 ЦПК України, ст. 549 ЦК України 1963 року, суд, -

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 задоволити.

Встановити факт прийняття спадщиниОСОБА_1 після смерті матері ОСОБА_2, яка померлаІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржене до Житомирського апеляційного суду через Бердичівський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його оголошення та подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційну скаргу може бути подано без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація