Справа № 2-48712007p
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ.
19 січня 2007 року . Бердичівський міськрайонний суд в складі: головуючого-судді Хавронюк О.А., при секретарі Лободі ВА., з участю сторін, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бердичеві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну способу і розміру стягнення аліментів ВСТАНОВИВ:
Позивачка ,згідно поданої заяви, просить стягувати на її користь аліменти на утримання двох дітей в розмірі 200 грн. щомісячно, оскільки відповідач надає матеріальну допомогу на їх утримання останнім часом по 17 грн. на дитину .Рішенням суду йому було визначено для сплати аліменти в частці від заробітку, але не менше 25% мінімальної заробітної плати . Відповідач в даний час постійного місця роботи немає, проте має можливість надавати кошти на утримання дітей в твердій грошовій сумі, оскільки їздить на заробітки .
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги про визначення розміру аліментів в твердій грошовій сумі .Ствердила, що діти потребують коштів на утримання, а вона не має змоги сама забезпечити їх потреби .Відповідач зобов"язаний нести відповідальність за дітей.
Відповідач проти позову заперечив частково. Просить врахувати те, що він не працює, тяжко хворіє, що перешкоджає йому працевлаштуватись , а в разі працевлаштування йому пропонується заробітна плата в сумі 400 грн, що надзвичайно мало. Він утворив нову сім"ю, дружина також не працює, у нього на утриманні є ще одна неповнолітня дитина.
Суд, з"ясувавши обставини справи на засадах змагальності, прийшов до висновку про часткове задоволення вимог.
Судом встановлені наступні факти і відповідні їм правовідносини. Судом встановлено, що сторони шлюб розірвали 28.10.1997 року ,що стверджено представленим свідоцтвом про розірвання шлюбу. Сторони є батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 ( а.с. 2) та ОСОБА_4(а.с.З). Відповідач, згідно рішення Бердичівського районного суду від 20.07.1994 року є платником аліментів на користь позивачки на утримання синаОСОБА_3, дочки ОСОБА_4 (а.с.5) в розмірі З частини заробітку (доходів, але не менше 25% мінімальної заробітної плати на кожну дитину . На підставі ст.180 Сімейного Кодексу України відповідач зобов"язаний утримувати свою дитину. Відповідно до ст.. 184 Сімейного Кодексу України позивачка вправі звернутись з заявою до суду про
визначення розміру аліментів в твердій грошовій сумі , якщо платник аліментів має нерегулярний , мінливий дохід, частину доходу отримує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення. Відповідачем не спростовано викладені в позові обставини щодо нерегулярного, мінливого доходу і не сплати аліментів у встановленій судовим рішенням частці від заробітку. Позивачкою представлено квитанції про сплату відповідачем аліментів на утримання двох дітей в листопаді-грудні 2006 року в розмірі 34 грн. В обґрунтування відсутності постійного доходу відповідачем представлено довідку Швайківської сільської Ради про те, що він на території сільської Ради не працює, не перебуває на обліку в центрі зайнятості. Вирішуючи питання щодо визначення розміру аліментів, суд враховує стан здоров"я та матеріальне становище дітей , стан здоров"я та матеріальне становище відповідача на підстав наявних у справі доказів. Так, діти проживають з позивачкою(а.с.4),син має вік 15 років, дочка -13 років. Відповідач не працює, не перебуває на обліку в центрі зайнятості, з 1994 року йому встановлено діагноз ревматизм, з 2001 року -остеохондроз, в зв2язку з чим він перебуває на диспансерному обліку в Швайківському фельдшерсько-акушерському пункті Бердичівського району , протягом 11-12 січня 2007 року лікувався амбулаторно в зв2язку з гострим бронхітом. Відповідач одруженийі має сина, ІНФОРМАЦІЯ_2, як це вбачається з представленої довідки про склад сім"ї та свідоцтва про народження дитини його дружина на обліку в центрі зайнятості не перебуває. Суд, враховуючи відсутність постійного заробітку у відповідача, знаходить можливим задоволити вимоги про зміну розміру аліментів і стягнення їх в твердій грошовій сумі . Суд враховує, що обов'язки батьків щодо участі в вихованні і утриманні дітей є рівними. Законодавчо встановлений мінімальний прожитковий мінімум для дитини віком від 6 років відповідно до Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік" складає 558 грн, отже, мінімальний розмір аліментів - 30% прожиткового мінімуму, як це передбачено ч. 2 ст.182 Сімейного Кодексу України, становить 167, 40 грн. Відповідачем частково представлено докази про відсутність можливості в наданні утримання в заявленому позивачкою розмірі - це наявність ще одного неповнолітнього утриманця, його доводи щодо неможливості працевлаштування за станом за станом здоров"я не можуть бути взяті судом до уваги, оскільки перебування на амбулаторному лікуванні, на диспансерному обліку не є беззаперечним доказом тяжкої хвороби , а тому суд знаходить його доводи про відсутність можливості сплачувати аліменти через відсутність роботи безпідставними. Суд задовольняє частково вимоги позивачки про стягнення аліментів в твердій грошовій сумі -168 грн. на місяць на кожну
дитину , вказаний розмір аліментів є не меншим 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, як це передбачено ч. 2 ст182. Сімейного Кодексу України.
Судові витрати, відповідно до ст., ст.. 79,81,88 ЦПК України підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись ст.ст. 10,11,60,79,81,88,214,215 ЦПК України, cm.cm.182, 184,191 Сімейного Кодексу України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задоволити частково.
Змінити розмір аліментів, стягуваних з ОСОБА_2 , згідно з рішенням Бердичівського районного суду від 20.07.1994 року і стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця і жителя АДРЕСА_1 ,не працюючого , на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання синаОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 , дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4 в розмірі 168 ( сто шістдесят вісім) гривень щомісячно на кожну дитину, починаючи з 18.12.2006 року і до повноліття дітей . В решті вимог відмовити за безпідставністю.
Стягнути з ОСОБА_2 держмито в дохід держави в сумі 51 грн та на користь ТУ ДСА України в Житомирській області 7,50 грн. витрат за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , таку заяву може бути подано протягом 10 днів. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання зави,рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. В разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються в апеляційний суд Житомирської області через Бердичівський міськрайонний суд .