Судове рішення #6864119

 Категорія № 6.12

  ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

  24 листопада 2009 року               Справа № 2а-25807/09/1270  

      Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого – судді Островської О.П.

при секретарі – Кір’ян О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Свердловську Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Комсомольський кам’яний кар’єр» про стягнення заборгованості по страховим внескам,-

 ВСТАНОВИВ:

      11.09.2009 року позивач ОСОБА_1 виконавчої дирекції Фонду ССНВ України в м. Свердловську Луганської області звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому послався, що відповідач зареєстрований у ОСОБА_1 виконавчої дирекції Фонду ССНВ в м. Свердловську Луганської області як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності, за реєстраційним номером НОМЕР_1 від 27.04.2001 року. У порушення вимог закону за відповідачем станом на 01.07.2009 року виникла заборгованість зі сплати вказаних страхових внесків за період з 01.04.2009 року по 01.07.2009 року в розмірі 1964,07 грн. До теперішнього часу заборгованість не сплачено. Позивач просить стягнути з відповідача заборгованість у сумі 1964,07 грн.

 У судове засідання представник позивача не з’явився, про розгляд справи був повідомлений належним чином.

 Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про розгляд справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив, заперечень проти позову не надав.

 Дослідивши надані докази, суд приходить до наступного.  

 У відповідності зі ст. 45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» роботодавець як страхувальник зобов'язаний: своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.  

 Згідно зі ст. 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»  страхові тарифи, диференційовані по галузях економіки (видах економічної діяльності) залежно від класу професійного ризику виробництва, встановлюються законом, страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом, розмір страхового внеску залежить від класу професійного ризику виробництва, до якого віднесено підприємство, знижки до нього (за низькі рівні травматизму, професійної захворюваності та належний стан охорони праці) чи надбавки (за високі рівні травматизму, професійної захворюваності та неналежний стан охорони праці), страхувальник здійснює страховий внесок у Фонд соціального страхування від нещасних випадків у порядку і строки, які визначаються страховиком.  

 Органи Фонду соціального страхування від нещасних випадків мають право проводити в порядку, визначеному законодавством України, планові та позапланові виїзні перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єктів підприємницької діяльності щодо сплати та цільового використання ними збору на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків.  

 Розрахунок розміру страхового внеску для кожного підприємства провадиться Фондом соціального страхування від нещасних випадків відповідно  до Закону України «Про страхові тарифи на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».

 Відповідно до п. 4.1 Інструкції «Про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою Правління Фонду ССНВ України від 12.07.2007 року № 36, сума страхового внеску розраховується відповідно до страхового тарифу, установленого законом, залежно від класу професійного ризику виробництва, до якого віднесено страхувальника. При встановленні страхувальнику знижки або надбавки до страхового тарифу сума страхового внеску, яка підлягає сплаті, визначається з урахуванням указаної знижки (надбавки).

 П. 4.12, 4.13, 4.14 вказаної Інструкції встановлено порядок та строки сплати зазначених страхових внесків, які сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на відповідний рахунок Фонду.  

 Згідно п. 5.1. Інструкції, не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені. Пеня нараховується із сум недоїмки за кожний прострочений день і обчислюється, виходячи із 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь строк.

 Судом установлено, що відповідач відноситься до категорії осіб, які є платниками обов’язкових страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, котрі повинні перераховуватися на рахунок позивача, зареєстрований у позивача як платник зазначених обов’язкових страхових внесків за реєстраційним номером НОМЕР_1 від 27.04.2001 року та з цього часу прийняв на себе зобов’язання страхувальника по сплаті страхових внесків до Фонду. Відповідачеві визначено строки та розмір страхових внесків, однак, цей обов’язок відповідачем виконувався неналежним чином, внаслідок чого утворилася заборгованість зі страхових внесків за період з 01.04.2009 року по 01.07.2009 року, яка станом на 01.07.2009 року становить 1964,07 грн.  

 Вказані обставини підтверджуються свідоцтвом про державну реєстрацію, страховим свідоцтвом відповідача, розрахунковою відомістю, розрахунком заборгованості.

 За таких обставин, суд вважає, що є підстави для задоволення позовних вимог позивача та стягнення з відповідача вказаної заборгованості.  

 Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 КАС України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

 Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» та Законом України «Про страхові тарифи на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», суд

ПОСТАНОВИВ:

      Позовні вимоги ОСОБА_1 виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Свердловську Луганської області задовольнити в повному обсязі.  

 Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Комсомольський кам’яний кар’єр» (94824, Луганська область, м. Свердловськ, смт. Комсомольський, вул. Станіславського, 151, код ЄДРПОУ 01535111)  на користь ОСОБА_1 виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Свердловську Луганської області (94800, Луганська область, м. Свердловськ, вул. Ленінського комсомолу, 1, р/р 37175412001262 в УДК Луганської області, МФО 804013, код 25926833) заборгованість зі сплати внесків на обов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у сумі 1964 грн. 07 коп. (одна тисяча дев’ятсот шістдесят чотири грн. 07 коп.).

 Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

 Повний текст постанови складено та підписано 24.11.2009 року.

       Суддя                                                                                                      О.П.Островська

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація