Судове рішення #6868669

Справа № 2 –2828/2009 року

 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

23 жовтня 2009 року   Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:

           головуючого – судді                Гудзюка І.В.,

           при секретарі                     Хлівній  Н.М.,

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сміла цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на сина, який навчається, -

встановив:

  ОСОБА_1 і ОСОБА_2 є батьками ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1.  

ОСОБА_3 проживає з матір’ю, перебуває на її утриманні, навчається на денному відділені на 4 курсі у Смілянському радіотехнікумі ЧДТУ, а тому потребує матеріальної допомоги з боку батька.

Позивачка, посилаючись на викладені обставини, звернулася в суд з позовом до               відповідача   про стягнення з нього аліментів в розмірі ј  частини його заробітку щомісячно  до закінчення сином навчання.  

В судовому засіданні ОСОБА_1 змінила свої позовні вимоги і просить суд стягувати з ОСОБА_2 на свою користь аліменти на навчання сина в твердій грошовій сумі по 500 грн. щомісячно.  

Відповідач в судове засідання не з’явився, надавши суду письмові заперечення проти позову, в яких вказує, що позов визнає частково і не заперечує проти стягнення з нього 500 грн. на утримання сина.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 199 СК України,  якщо повнолітні дочка та син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу, а згідно ст. 200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків.

Оскільки відповідач працює у відділі податкової міліції Олександрівської ОДПІ, отримує заробітну плату, а тому спроможний надавати допомогу синові, який навчається, суд вважає за можливе стягувати з нього аліменти на користь позивачки в розмірі по 500 грн. щомісячно до досягнення сином двадцяти трьох років.  

З відповідача на користь держави необхідно стягнути 51 грн. судового збору та 120 грн.  витрат на інформаційно-технічне забезпечення на користь УДК м. Сміла.

На підставі ст.ст.199, 200 СК України, та керуючись ст. ст. 10, 14, 59, 60, 212, 213, 294, 295, 367 ЦПК України, суд, -  

вирішив:

 Позов задовольнити.  

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця та жителя  ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого у відділі податкової міліції Олександрівської ОДПІ, на користь ОСОБА_1, проживаючої в ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти на утримання  сина ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі по 500 грн. щомісячно,  починаючи з 7 жовтня 2009 року і до закінчення сином навчання, але не довше ніж до досягнення ним 23 років.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 грн. судового збору та на користь УДК                м. Сміла 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Допустити рішення в частині стягнення аліментів за один місяць  до негайного виконання.  

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Черкаської області через Смілянський міськрайонний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження та поданням протягом 20 днів після подання такої заяви - апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана і в 10 денний строк з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про його оскарження.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження, а в разі його оскарження - після розгляду справи апеляційним судом, якщо воно не буде скасоване.

 Головуючий:

                                

                                                               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація