Судове рішення #6873121

Справа № 2-2889/2009 року

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ  

 22 жовтня 2009 року  Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:  

 головуючого – судді                           Гудзюка І.В.,

при секретарі                                       Хлівній Н.М.,

 провівши попереднє судове засідання в залі суду в м. Сміла по цивільній справі за позовом  ОСОБА_1  до Смілянської міської ради про визнання права власності в порядку спадкування, -  

в с т а н о в и в:

 На підставі свідоцтва про право власності на житло виданого органом приватизації Смілянського міськвиконкому 1 вересня 1994 року, зареєстрованого Смілянським виробничим підрозділом ЧООБТІ, співвласниками квартири АДРЕСА_1 є ОСОБА_1 і ОСОБА_2

22 грудня 2003 року померла мати позивача –  ОСОБА_2 Після її смерті  відкрилася спадщина на Ѕ  частину вказаної квартири.

Спадщину після смерті матері позивач прийняв, вступивши в управління та розпорядження спадковим майном, оскільки на час відкриття спадщини постійно проживав разом із спадкодавицею.

Проте, оформити спадщину після смерті ОСОБА_2 позасудовим шляхом позивач не може, оскільки втрачені і не можуть бути відновлені документи на підставі яких підтверджувався і прослідковувався б родинний зв’язок між позивачем і померлою, а саме втрачене свідоцтво про її одруження.

Посилаючись на ці обставини позивач звернувся в суд з позовом до відповідача і просить визнати за ним право власності на спадкове майно.

Представник відповідача проти позову не заперечує.

Суд вважає, що позов підлягає до задоволення виходячи з наступного.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 549 ЦК України ( в ред.1963 року)  визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном або якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.

Згідно ксерокопії паспорта ОСОБА_1 з 4 серпня 2000 року зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_1.  

Згідно копії трудової книжки вбачається, що прізвище померлої «Самоходська» на підставі свідоцтва про шлюб ІV-АІ №343322 від 21 серпня 1985 року змінено на «Гучек».

Оскільки позивач своєчасно прийняв спадщину після смерті своєї матері, але не має можливості отримати свідоцтво про право на спадщину, суд вважає за необхідне визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно.  

На підставі наведеного, ст.ст. 548-549  ЦК України ( в ред. 1963 року), керуючись ст.ст. 10, 130, 213, 215 ЦПК України, суд,  -

в и р і ш и в :

 Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на Ѕ частину квартири№8 в будинку №75 по вул. Жовтневій в м. Сміла Черкаської області  

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Черкаської області через Смілянський міськрайонний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження та поданням протягом 20 днів після подання такої заяви - апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана через Смілянський міськрайонний суд і в 10 денний строк з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про оскарження рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження, а в разі його оскарження - після розгляду справи апеляційним судом, якщо воно не буде скасоване.

 Головуючий:

                                              

                                                               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація