П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
„27?листопада 2009 року смт. Новгородка
Новгородківський районний суд Кіровоградської області
в складі:
головуючого судді Рачкелюка Ю.В.,
при секретарі Орленко О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Новгородка справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до в.о. начальника ВДАІ з обслуговування Новгородківського району в Кіровоградській області Кузьменка Валерія Івановича, третя особа Управління ДАІ при УМВС України в Кіровоградській області про визнання протиправними дій та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з вимогою про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, якою він визнаний винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.129 КпАП України і на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425,00 грн.
Свої вимоги мотивував тим, що він працює бригадиром ТОВ «Прогрес», 15 жовтня 2009 року близько 8.00 год. ранку, на роздачі нарядів-завдань не допустив водія трактора Т-150, державний номер НОМЕР_1, - ОСОБА_2 до роботи, так як виникла підозра, що останній знаходиться в стані алкогольного сп’яніння. Це підтверджувалось: різким запахом алкоголю з ротової порожнини, нестійкої пози, порушенням мови, вираженим тремтінням пальців рук, різкою зміною забарвлення шкіряного покриву обличчя, поведінкою, що не відповідає обстановці.
Того ж дня, з власної ініціативи, без відповідного на те дозволу посадових осіб підприємства, ОСОБА_2 самовільно завів трактор і попрямував без наряду-завдання до поля ТОВ «Прогрес» де напередодні здійснював культивацію за що його було притягнуто до адміністративної відповідальності за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння.
27 жовтня 2009 року в.о. начальника ВДАІ з обслуговування Новгородківського району Кіровоградської області Кузьменком В.І. було винесено оскаржувану постанову серії ВА №044088, якою позивача було притягнуто до адміністративної відповідальності .
Просив суд визнати дії працівника ДАІ неправомірними, скасувати постанову про адміністративне правопорушення та закрити провадження в справі через відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення.
В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав, просив суд визнати дії працівника ДАІ неправомірними та скасувати постанову серії ВА № 044088 від 27.10.2009 року про притягнення його до адміністративної відповідальності.
Представник відповідача та третя особа в судове засідання повторно не з’явились. Про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином. Причини неявки суду не повідомили, відповідно до вимог суду адміністративну справу відносно позивача не надали.
Свідок ОСОБА_2 водій трактора, в судовому засіданні підтвердив пояснення позивача та той факт, що дійсно 15.10.2009 р. він з власної ініціативи, без відповідного на те дозволу посадових осіб підприємства завів трактор і поїхав без наряду-завдання до поля ТОВ «Прогрес», де напередодні він здійснював культивацію, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за керування в стані алкогольного сп’яніння.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача та третьої особи на підставі наявних матеріалів з винесенням рішення по справі.
Вислухавши пояснення позивача, свідка ОСОБА_2, вивчивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню, а постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає скасуванню виходячи з наступного.
Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
В судовому засіданні встановлено, що дійсно позивач 15.10.2009 року, вранці не допустив водія трактора ОСОБА_2 до роботи, так як була підозра, що останній знаходиться в стані алкогольного сп’яніння, але водій з власної ініціативи без відповідного дозволу поїхав до поля ТОВ «Прогрес», проте вказаного в постанові правопорушення не скоював.
Жодних доказів скоєння позивачем адміністративного правопорушення відповідачем суду не надано.
Постанова про адміністративне правопорушення, складена в.о. начальника ВДАІ з обслуговування Новгородківського району в Кіровоградській області Кузьменком Валерієм Івановичем, за відсутності пояснень свідків з цього приводу, технічної фіксації даного порушення, що є на думку суду підтвердженням пояснень позивача, який засвідчив, що жодного правопорушення він не скоював.
Також суд звертає увагу на той факт, що відповідач та третя особа, незважаючи на те, що були повідомлені про час та місце розгляду справи в судове засідання не з’явились та жодним чином не заперечили незаконність оскаржуваної постанови.
Таким чином, суд вважає, що в діях позивача відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.129 КпАП України, а постанова по справі про адміністративне правопорушення винесена з порушенням чинного законодавства та підлягає скасуванню.
На підставі викладеного, керуючись ст.9, ст.38, ч.1 ст.129, п.1 ст.247 КпАП України, ст.ст. 71, 158-163 КАС України суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до в.о. начальника ВДАІ з обслуговування Новгородківського району в Кіровоградській області Кузьменка Валерія Івановича, третя особа Управління ДАІ при УМВС України в Кіровоградській області про визнання протиправними дій та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення – задовольнити.
Визнати неправомірними дії в.о. начальника ВДАІ з обслуговування Новгородківського району в Кіровоградській області Кузьменка Валерія Івановича, щодо складання протоколу серії ВА № 042326 від 27.10.2009 року та винесення постанови серії ВА № 044088 від 27.10.2009 року відносно ОСОБА_1.
Постанову серії ВА № 044088 від 27.10.2009 року, винесену в.о. начальника ВДАІ з обслуговування Новгородківського району в Кіровоградській області Кузьменком Валерієм Івановичем відносно ОСОБА_1 — скасувати в зв»язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.129 КпАП України.
Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 по ч.1 ст.129 КпАП України – закрити.
Копію постанови направити відповідачу та третій особі.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.
Головуючий суддя Ю.В.Рачкелюк
- Номер:
- Опис: визнання дій неправомірними
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 2-а-102/09
- Суд: Житомирський окружний адміністративний суд
- Суддя: Рачкелюк Юрій Васильович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.01.2009
- Дата етапу: 24.11.2009