Справа 2-915/2007
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 лютого 2007 року Артемівський міськрайонний суд Донецької області в складі: судді Єгурнової Н.О., секретар Бібік Н.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Артемівську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 про подовження строку для отримання спадщини, суд
ВСТАНОВИВ:
Позивач Колесник звернувся до суду відносно надання додаткового строку для прийняття спадщини, мотивуючи тим, що після смерті її матері ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 відкрилася спадщина: грошові внески в філії Ощадбанку Петровського району м.Донецька, які належали покійній на праві приватної власності. Проте, в 6 місячний строк для прийняття спадщини вона не могла звернутися до нотаріальної контори, бо не знала про наявність грошових внесків в Ощадбанку, на початку січня 2007 року вона знайшла ощадкнижки в паперах матері, тому просить суд встановити додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивач підтримала свої позовні вимоги, пояснила, що крім неї інших спадкоємців не має.
Відповідач - Артемівська міська рада проти задоволення позову не заперечувала. Вислухавши пояснення позивача, відповідача, дослідивши надані позивачем докази, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.
В судовому засіданні в достатньому ступені встановлено, що позивач дійсно є донькою спадкодавця ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про народження, виданим Ворошиловським бюро ЗАГС Ростовської області ІНФОРМАЦІЯ_2. ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про смерть, виданим Артемівським відділом РАЦС Донецького обласного управління юстиції.
Після смерті ОСОБА_2. зосталося майно: грошові внески в філії 5405/036 Петровського району м.Донецька Ощадбанка України на рахунках №915519168, 91551167, 03234
Таким чином, позивач є спадкоємцем першої черги за законом, але нотаріальна контора відмовила у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки позивачем пропущений 6 місячний строк, встановлений законодавством для прийняття спадщини.
Відповідно до частини 1 статті 1270 ГК України для прийняття спадщини встановлено строк 6 місяців, який починається з моменту відкриття спадщини.
Згідно до вимог частини другої статті 1272 ГК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подачі ним заяви про прийняття ним спадщини.
Як вбачається з матеріалів справи і встановлено в судовому засіданні, позивач не мав можливості прийняти спадщини, оскільки про наявність внесків не знала, ощадкнижки знайшла в січні 2007 року, не змогла своєчасно звернутися до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, тому суд вважає що причини, що перешкоджали позивачу своєчасно звернутися з заявою про прийняття спадщини є поважними.
Таким чином, сукупність наданих позивачем та досліджених судом доказів у достатній мірі підтверджують той факт, що вимоги позивача обгрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 1270, 1272 ЦК Украины, ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Встановити ОСОБА_1 як спадкоємцю по закону покійної ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, додатковий трьохмісячний строк для подачі заяви про прийняття спадщини, який рахувати з дня набрання рішення чинності.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через Артемівський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя