Судове рішення #6876044

                                                              РІШЕННЯ                                                  № 2-1001/09

                                                           Іменем України

  25 листопада  2009  року           Красноградський райсуд Харківської області в складі:

 головуючої -                                  судді Тарасенко Л.І.

при секретарі                                    Деревінській Л.М.

 розглянувши у відкритому, попередньому судовому засіданні в місті Краснограді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання дійсним договору дарування та визнання права власності на нерухоме майно,-  

                                                       В с т а н о в и в:

            ОСОБА_3 звернувся   до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання дійсним договору дарування нерухомого майна, укладеного між сторонами 12 березня 2009 року  у простій письмовій формі, а саме: цілісний майновий комплекс (незавершене будівництво), розташований по вул. Червоноармійська, 2А, с. Наталине, Харківської області, Красноградського району, та який складається з: А-1 нежитлова будівля (адміністративний корпус), залізобетон, площею будівлі 2248,1 кв.м., та площею підвалу 700 кв.м., разом – 2948,1 кв.м.; Б-1 прохідна, залізобетон, площею 12,5 кв.м.; В-1 складське приміщення, залізобетон, площею 5069,4 кв.м.; загальною площею за всіма позиціями (літери А-1, Б-1, В-1) 8030 кв.м. та визнання права власності на вказаний цілісний майновий комплекс  незавершене будівництво.

В судовому засіданні представник позивача за дорученням  ОСОБА_4 позовні вимоги  ОСОБА_1 підтримав  та пояснив суду, що 12.03.2009 року між сторонами було укладено  договір дарування вказаного нерухомого майна , цілісного майнового комплексу , який незавершений будівництвом. Цей договір необхідно було посвідчити у нотаріуса, про що відповідач був повідомлений  належним чином, але до цього часу ОСОБА_5 ухиляється від нотаріального посвідчення договору, в зв’язку з чим позивач вимушений був звернутись з даним позовом до суду. Вказане нерухоме майно було передано позивачеві ОСОБА_5 відповідно до акту прийома-передачі нерухомого майна від 17 березня 2009 року.

Відповідач ОСОБА_5 позов визнав у повному обсязі та пояснив суду, що дійсно  12.03.2009 року між ним та ОСОБА_3 було укладено договір дарування цілісного майнового комплексу \незавершеного будівництва,  який складається з адміністративного корпусу, підвалу, прохідної та складського приміщення загальною площею 8030 м.кв., що розташований у с. Наталине Красноградського району по вул. Червоноармійській, 2А . Даним договором було визначено у якого нотаріуса необхідно було посвідчити договір.  17.03. 2009 року на виконання договору  даний майновий комплекс від передав ОСОБА_1, про що було складено та підписано сторонами Акт прийому-передачі нерухомого майна \цілісного майнового комплексу - незавершеного будівництва \. Але на посвідчення договору дарування в нотаріальну контору він не з’явився і в подальшому ухилявся від його посвідчення, так як не був впевнений у правильності свого рішення. На цей час він з позовом згоден та просив його задовольнити, а рішення постановити при попередньому розгляді справи.

      Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявністю для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Вислухавши пояснення сторін, перевіривши письмові докази, які є в матеріалах справи, суд вважає, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню  виходячи з наступного  

Згідно із ч. 2 ст. 719 ЦК України договір дарування нерухомої речі укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

Частина 3 ст. 640 Цивільного кодексу України встановлює, що договір, який підлягає нотаріальному посвідченню або державній реєстрації, є укладеним з моменту його нотаріального посвідчення або державної реєстрації, а в разі необхідності і нотаріального посвідчення, і державної реєстрації - з моменту державної реєстрації. В даному разі державна реєстрація нерухомого майна законом не передбачена.

З урахуванням наведених вимог законодавства у п. 4.2. Договору встановлювалося, що Дарувальник зобов’язаний у двомісячний строк з моменту підписання цього Договору та скріплення його печатками сторін підготувати всі документи, необхідні для здійснення нотаріального посвідчення цього Договору від Дарувальника.

Пункт 4.4. Договору позначав також на зобов’язанні Дарувальника у межах двомісячного строку за п. 4.2. проінформувати Обдарованого письмово про те, що Дарувальником були підготовлені документи, необхідні для проведення нотаріального посвідчення Договору дарування, а також повідомити Обдарованого про дату, зручну для Обдарованого та/або його представників для здійснення нотаріального посвідчення Договору дарування.

Додатково, сторонами у договорі (п. 4.5.) вказувалося, що у разі відсутності повідомлення згідно із п. 4.4. цього Договору або наявності суперечок щодо місця і часу нотаріального посвідчення цього Договору, застосовуються положення п. 2.2., 2.3., 2.4. цього Договору.

Згідно до вимог цих положень Договору нотаріальне посвідчення договору мало відбутися від 18.05.2009р.  у приватного нотаріуса Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_6

Впродовж строку, встановленого п. 4.2. та 4.4. Договору для виконання зобов’язань Дарувальником, та у час після спливу двомісячного строку Обдарований не отримував жодної інформації та повідомлень від Дарувальника.

В матеріалах справи \а.с. 11\ є претензія від 26.06.2009 року, яку ОСОБА_3 направив ОСОБА_7, де нагадав про його обов’язки Дарувальника за Договором підготувати документи, необхідні для здійснення нотаріального посвідчення Договору та повідомити про це Обдарованого, та вимагав від Дарувальника виконати свої зобов’язання за Договором у максимально можливо короткий строк, а якщо наявні суперечки – то зустрітися у нотаріуса  14.07.2009 року. Зазначені вимоги були  Відповідачем у справі проігноровані.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Цивільного кодексу кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.  

Частина 2 ст. 220 Цивільного кодексу України встановлює, що якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. При цьому наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.

Абзац 2 ч. 1 ст. 638 Цивільного кодексу України встановлює, що істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Всі ці умови було узгоджено сторонами  по Договору дарування, що може бути встановлено із змісту Договору, який є у матеріалах справи \а.с.7-9\.

Крім того, за Договором відбулося часткове виконання Дарувальником та Обдарованим прийнятих на себе обов’язків та здійснення прав Сторонами, а саме:

 Відповідно до п. 2.1. Договору вступ Обдарованого у право власності на об’єкт відбувається за підписаним обома сторонами актом приймання-передачі майна. Акт приймання-передачі підписується Сторонами одночасно з підписанням Договору і стає його невід’ємною частиною.

На виконання Договору дарування нерухомого майна Дарувальник передав, а Обдарований прийняв за актом прийому-передачі нерухомого майна № б/н наступне нерухоме майно: цілісний майновий комплекс (незавершене будівництво), розташований по вул. Червоноармійська, 2А, с. Наталине, Харківської області, Красноградського району, та який складається з: А-1 нежитлова будівля (адміністративний корпус), залізобетон, площею будівлі 2248,1 кв.м., та площею підвалу 700 кв.м., разом – 2948,1 кв.м.; Б-1 прохідна, залізобетон, площею 12,5 кв.м.; В-1 складське приміщення, залізобетон, площею 5069,4 кв.м.; загальною площею за всіма позиціями (літери А-1, Б-1, В-1) 8030 кв.м.

Отже, обов’язки з прийому-передачі нерухомого майна за Договором було виконано сторонами у повному обсязі.

Крім того, протягом часу з 17.03.2009 року ОСОБА_3 фактично використовує нерухоме майно для здійснення своєї діяльності, тобто здійснює свої права за Договором дарування, проводить прибирання об’єкту нерухомості власними силами та утримання в належному стані. В той час, як відповідач по справі  ухиляється від здійснення нотаріального посвідчення Договору дарування нерухомого майна, хоча сторони погодили всі істотні умови цього Договору та відбулося його часткове виконання.

Таким чином,  з урахуванням викладеного та приймаючи до уваги, що відповідач ухилявся від нотаріального посвідчення договору дарування, який уже був частково виконаний сторонами у справі, суд вважає, що заявлений позов підлягає задоволенню

      На підставі викладеного та керуючись ст.ст 15, 220 ч.2, 638 ч.№, 640 ч. 2, 719 ч. 2   ЦК України , 3,4,57-60, 130 ЦПК України суд ,-

                                                         В  И  Р І  Ш  И  В:

 Позов  ОСОБА_1   задовольнити.

Визнати дійсним договір дарування бн від 12.03.2009 року цілісного майнового комплексу \незавершеного будівництва, укладений між ОСОБА_5 та ОСОБА_3

Визнати за  ОСОБА_3 право власності на цілісний майновий комплекс \незавершене будівництво, розташований по вул.. Червоноармійській, 2А в с. Наталине Красноградського району Харківської області, який складається з: нежитлової будівлі \адміністративний корпус А-1, залізобетон, площею будівлі 2248,1 м. кв.та підвалу площею 700 м.кв., разом 2948,1 м.кв.; прохідна Б-1, залізобетон, площею 12,5 м.кв.; складське приміщення В-1, залізобетон, площею 5069,4 м.кв., загальною площею цілісний майновий комплекс \літери А-1, Б-!, В-1\ 8030 м.кв.

Стягнути з ОСОБА_5 на користь ОСОБА_1 судові витрати в  сумі 1820 грн.  

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Харківської області через Красноградсьий райсуд.

       Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Харківської області через Красноградський райсуд.

         Суддя

        

                                                    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація