КОПІЯ
Справа № 2-а-641/09
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 серпня 2009 року Ленінський районний суд м. Полтави в складі:
головуючого судді - Парахіної Є.В.,
при секретарі - Салівон В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві про визнання бездіяльності неправомірною, стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни, -
В С Т А Н О В И В :
В липні 2009 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві, в якому просить суд зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити їй як дитині війни недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу за період з 01.01.2008 року по 30.06.2009 року в сумі 1811 грн. 40 коп., визнати дії відповідача з ненарахування та невиплати вказаної суми протиправними та зобов’язати провести її виплату з врахуванням коефіцієнта інфляції.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач послалася на те, що належить до соціальної категорії «Дитина війни» та відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» з 01 січня 2006 року по 31 грудня 2008 року має право на отримання соціальної допомоги в розмірі 30% від мінімального розміру пенсії за віком.
Відповідач всупереч Рішення Конституційного Суду України № 6-рп/2007 від 09 липня 2007 року, яким були визнані неконституційними окремі положення Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» та Рішення Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22 травня 2008 року, якими були визнані неконституційними окремі положення Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік», в тому числі й щодо зупинення ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», не здійснив нарахування та виплату відповідного підвищення до пенсії.
Відповідач надав заперечення на позов, в якому просить суд в задоволенні позову відмовити. В обґрунтування своїх доводів зазначає, що Управлінням з 1 травня 1997 року на підставі заяви ОСОБА_2 призначено підвищення як учаснику війни, нагородженому медаллю “За доблесний труд у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 роки” згідно Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Дане підвищення позивачу виплачується по даний час. У відповідності до п. 2 Прикінцевих положень Закону України “Про соціальний захист дітей війни” особам, які мають право на пільги відповідно до цього Закону та Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” пільги надаються за їх вибором згідно з одним із зазначених законів. Оскільки ОСОБА_3 заяву про відмову від підвищення учасника війни та призначення взамін нього підвищення дитині війни до Управління не подавав, підстави для нарахування останньої відсутні.
В судове засідання позивач та представник відповідача не з'явились, про час та місце слухання справи були повідомлені своєчасно та належним чином, надали до суду заяви про розгляд справи без їх участі.
Суд вирішив можливим розглянути справу у відсутність сторін, на підставі наявних у справі доказів.
Виходячи із встановлених обставин справи та досліджених доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку про необхідність часткового задоволення позовних вимог, з наступних підстав.
З матеріалів справи та наявних в ній доказів, судом встановлено наступне.
Позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є пенсіонером, перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві та має статус «Дитини війни», що підтверджується пенсійним посвідченням № 114614 від 14.15.1992 року.
Враховуючи зазначений статус позивача, вона відповідно до ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” має право на отримання державної соціальної підтримки, а саме підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.
Разом з тим, позивач ОСОБА_1 є дружиною померлого інваліда Великої Вітчизняної війни.
Як встановлено в ч. 4 ст. 15 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" N 3551-XII від 22.10.1993, дружинам (чоловікам) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, які не одружилися вдруге, пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 25 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
На підставі заяви позивача ОСОБА_1 від 24.02.2003 року розпорядженням Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві № 114614 від 25.02.2003 року їй призначено підвищення до пенсії як дружині померлого інваліда війни, яке вона отримує з 24.02.2003 року по теперішній час.
Вказане підтверджується також довідкою Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві № 3950/07-22 від 07.08.2009 року про суму отриманого підвищення подружжю померлого інваліда війни, яке виплачується одночасно з пенсією.
В п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про соціальний захист дітей війни" встановлено, що особам, які мають право на пільги відповідно до цього Закону та Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" пільги надаються за їх вибором згідно з одним із зазначених законів.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 не зверталася до Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві з заявою про призначення їй підвищення дитині війни, натомість за її заявою Управлінням призначено та виплачується підвищення до пенсії як дружині померлого інваліда війни, позовні вимоги не підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 64, 124, 152 Конституції України, ст.ст. 3, 6, п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про соціальний захист дітей війни", ст.ст. 6-14, 71, 159-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні позову ОСОБА_1 – відмовити .
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного адміністративного суду Харківської області через Ленінський районний суд м. Полтави шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням протягом 20 днів після цього апеляційної скарги.
ВІРНО: Суддя Ленінського районного
суду м. Полтави Є.В. Парахіна