ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 листопада 2009 року Справа № 2а-5209/09/2370
11 год. 55 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді – Гаращенка В.В.,
при секретарі – Бондар Т.П.,
за участю:
представника позивача: Білоуса В.Ю. – за довіреністю;
відповідача: ОСОБА_1 – особисто;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м. Черкаси до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернулася ДПІ у м. Черкаси, в якій просить стягнути з фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 1253 грн. 76 коп. в рахунок погашення податкової заборгованості.
Позивач стверджує, що відповідач в порушення вимог чинного законодавства, не сплатив вартість торгового патенту на здійснення торгово-виробничої діяльності.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, просив в задоволенні позову відмовити повністю з підстав того, що відповідно до заяви поданої до ДПІ у м. Черкаси повідомив позивача про тимчасове припинення підприємницької діяльності та просив припинити дію отриманого патенту на здійснення торгово-виробничої діяльності.
Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності, суд приходить до такого висновку.
ОСОБА_1 зареєстрований, як суб’єкт підприємницької діяльності 06.05.2004 року про, що виконавчим комітетом Придніпровської районної ради м. Черкаси зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за НОМЕР_1.
Згідно з п. 18 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991р. №1251-ХІІ, до загальнодержавних податків і зборів (обов’язкові платежі) віднесено плату за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності, ч. 2 ст. 14 вказаного Закону передбачено, що загальнодержавні податки і збори (обов’язкові платежі) встановлюються Верховною Радою України і справляються на всій території України. Згідно ст. 20 цього Закону, контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов’язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Відповідач взятий на облік як платник податків в ДПІ у м. Черкаси, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 06.05.2004 року № 992/17-224.
Державна податкова служба здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків та зборів (обов’язкових платежів) відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 2 грудня 1990 року №509-ХІІ. Стаття 10 вказаного Закону визначає, що ДПІ в районах (містах) виконують функцію здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплатою податків та зборів (обов’язкових платежів), подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення в дохід держави коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Закон, який визначає порядок патентування торговельної діяльності за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків та кредитних карток, діяльності у сфері торгівлі іноземною валютою, діяльності з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, що провадиться суб'єктами підприємницької діяльності є Закон України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23 березня 1996 року №98/96-ВР (далі – «Закон №98/96-ВР»).
Вартість торгового патенту за календарний місяць встановлюється у межах таких граничних рівнів, зокрема, на території міста Києва, обласних центрів - від 60 до 320 гривень (ч. 4 статті 3 Закону № 98/96-ВР).
Частина 5 статті 3 Закону № 98/96-ВР встановлює, що оплата вартості торгового патенту на здійснення торговельної діяльності провадиться щомісячно до 15 числа місяця, який передує звітному, під час придбання торгового патенту на здійснення торговельної діяльності суб'єкт підприємницької діяльності вносить одноразову плату в розмірі вартості торгового патенту за один місяць. На суму, сплачену під час придбання торгового патенту, зменшується розмір плати за торговий патент, яка підлягає внесенню в останній місяць його дії.
Відповідачем не сплачено в установлений законом строк кошти, за період з грудня 2006 року по березень 2007 року, за придбання торгового патенту, що призвело до виникнення простроченої заборгованості.
Відповідно до облікової картки платника податків, станом на 14.12.2009 року за відповідачем рахувалася переплата в розмірі 26 грн. 24 коп., таким чином заборгованість по сплаті вартості торгового патенту становить 1253 грн. 76 коп.
Позивачем направлено на адресу відповідача корінці першої та другої податкові вимоги № 1/56 від 17.01.2007р. та № 2/369 від 07.03.2007р., які отримані відповідачем 25.01.2007 року та 14.04.2007 року.
Внаслідок існування податкового боргу у відповідача, за ним в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна 17.01.2007 року зареєстрована податкова застава.
Своїми діями відповідач порушує ст. 67 Конституції України та ч. 5 ст. 3 Закону № 98/96-ВР.
Стосовно пояснень відповідача та наданих доказів в обґрунтування своєї позиції, суд зазначає, що ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» від 15 травня 2003 року №755-IV закріплено - державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, це засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру. Таким чином, такого права, як тимчасове припинення підприємницької діяльності вказаним Законом не передбачено.
Крім того, в силу вимог ч. 3 ст. 2 Закону № 98/96-ВР суб'єкт підприємницької діяльності, який припинив діяльність, яка відповідно до цього Закону підлягає патентуванню, до 15 числа місяця, що передує звітному, письмово повідомляє про припинення такої діяльності відповідний державний податковий орган. При цьому торговий патент підлягає поверненню до державного податкового органу, що видав його, а суб'єкту підприємницької діяльності повертається надмірно сплачена сума вартості торгового патенту.
Відповідач в свою чергу, доказу про повернення виданого органом ДПІ торгового патенту суду не надав, підприємницьку діяльність не припинив.
На підставі викладеного, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 17, 86, 159, 162, 163, 254 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2) на користь Державного бюджету України через державну податкову інспекцію у м. Черкаси, (18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235) податковий борг у розмірі 1253 (одна тисяча двісті п’ятдесят три) грн. 76 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 30 листопада 2009 року.
Суддя В.В. Гаращенко