Судове рішення #6879626

  ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  

      

26 листопада 2009 року                                                Справа № 2а-5248/09/2370                                                                                                               

14 год. 55 хв.                                                                               м. Черкаси                        

 

 

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:  

головуючого судді   - Коваленка В.І.,  

при секретарі   - Поповій Ю.Є.  

за участю:  

представників від:  

позивача  -   Тарасенко Н.М., за довіреністю,

відповідача -   Патлань В.І., за довіреністю,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Чорнобаївському районі Черкаської області до Чорнобаївського виробничого управління комунального господарства про стягнення 144608 грн. 10 коп.,

  ВСТАНОВИВ:  

 Державна податкова інспекція у Чорнобаївському районі Черкаської області звернулася до суду з адміністративним позовом до Чорнобаївського виробничого управління комунального господарства про стягнення 144608 грн. 10 коп.  

Представник позивача в судовому засідання позовні вимоги підтримав повністю  та зазначив, що станом на 05.11.2009 року за відповідачем рахується податковий борг по податку на додану вартість та по збору за забруднення навколишнього середовища в загальній сумі 144608 грн. 10 коп.  

Представник відповідача позов визнала частково.

Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача,  розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності, судом встановлено, що  Чорнобаївське виробниче управління комунального господарства зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності Чорнобаївською районною державною адміністрацією 12.12.1995 року та перебуває на обліку як платник податків у державній податковій інспекції у Чорнобаївському районі Черкаської області з 22.03.1999 року.

Судом встановлено, що станом на 05.11.2009 року за відповідачем рахується податковий борг, пеня та штрафні санкції у розмірі 144608 грн. 10 коп., а саме: борг по податку на додану вартість – 130412 грн. 69 коп., штрафні санкції за невчасну сплату податку на додану вартість – 4070 грн. 75 коп. та пеня – 523 грн. 44 коп.; збір на забруднення навколишнього середовища – 9120 грн. 49 коп., штрафні санкції за невчасну сплату збору на забруднення навколишнього середовища – 255 грн. 15 коп. та пеня – 225 грн. 56 коп.

Згідно з вимогами п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України № 2181-III від 21 грудня 2000 року «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків зобов'язаний самостійно сплачувати суму узгодженого податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.

Суд зазначає, що відповідно до п. 5.4.1 ст. 5 Закону України № 2181-III  узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків (недоїмка).

Дослідженням матеріалів справи судом встановлено, що відповідач має загальну заборгованість перед бюджетом в сумі 186879 грн. 80 коп., з них знаходиться на виконанні в державній виконавчій службі  42271 грн. 76  коп., таким чином, залишок боргу, який підлягає стягненню становить 144608 грн. 10 коп.

Спеціальним законом, який визначає платників податку на додану вартість, об'єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку, звітування та внесення податку до бюджету є Закон України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року № 168/97-ВР (далі за текстом – Закон № 168/97-ВР).  

Відповідно до статті 14 Закону України «Про систему оподаткування»  № 1251-XII від  25 червня 1991 року, податок на додану вартість віднесений до загальнодержавних податків і зборів.

Згідно до статті 2 цього Закону   платником податку на додану вартість є будь-яка особа, яка здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку.

Згідно пункту 9.2. статті 9 Закону № 168/97-ВР будь-якій особі, яка реєструється як платник податку на додану вартість, присвоюється індивідуальний податковий номер, який використовується для справляння цього податку.      

Законом, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-III від 21 грудня 2000 року (надалі за текстом – «Закон № 2181-III»).

 Статтею 44 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»  N 1264-XII від 25 червня 1991 року  передбачено, що збір за забруднення навколишнього природного середовища встановлюється на основі фактичних обсягів викидів, лімітів скидів забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище і розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів.

Ліміти скидів забруднюючих речовин, крім утворення радіоактивних  відходів  (включаючи  вже  накопичені) та тимчасове зберігання  радіоактивних  відходів  їх  виробниками, в навколишнє природне середовище, утворення і розміщення відходів промислового, сільськогосподарського, будівельного й іншого виробництва та інші види шкідливого впливу в цілому по території Автономної Республіки Крим,  областей,  міст  загальнодержавного  значення  або  окремих регіонів  встановлюються у випадках, коли це призводить  до  забруднення  природних ресурсів республіканського значення, територій інших областей, - спеціально  уповноваженим  центральним органом виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів; б) в інших випадках - в порядку, що встановлюється Верховною Радою Автономної  Республіки Крим, обласними,  міськими   (міст загальнодержавного   значення)   Радами,   за   поданням   органів спеціально  уповноваженого  центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів.

Порядок  встановлення  нормативів збору і стягнення зборів за забруднення  навколишнього  природного  середовища визначається Кабінетом Міністрів України.  

Збори підприємств, установ, організацій, а також громадян за викиди і скиди  забруднюючих  речовин  у навколишнє природне середовище, розміщення відходів та інші види шкідливого впливу в межах лімітів відносяться на витрати виробництва, а за перевищення лімітів  стягуються  з  прибутку, що залишається в розпорядженні підприємств,  установ, організацій чи громадян.  

Крім цього, судом встановлено, що за несвоєчасну сплату збору справляються пеня та штрафи у порядку, визначеному законом.

Відповідно до пп. 17.1.7. п 17.1 ст. 17 Закону України № 2181-III від 21 грудня 2000 року, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф.

Суд зазначає, що  відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні», податкові органи є контролюючими органами та органами стягнення стосовно податкових зобов'язань та фінансових санкцій, які справляються до бюджетів. Державна податкова інспекція у місті Черкаси здійснює контроль в сфері оподаткування і стягнення податкових зобов'язань та фінансових санкцій, а прокуратура міста Черкаси здійснює нагляд за додержанням і застосуванням законів міськими органами контролю, у тому числі і ДПІ у місті Черкаси, чим пояснюється звернення до суду прокурора міста Черкаси в інтересах Держави в її особі.

Пункт 1.5. статті 1  Закону № 168/97-ВР визначає з вітний (податковий) період, як період, за який платник податку зобов'язаний проводити розрахунки податку та сплачувати його до бюджету.

Підпункт 7.8.1. пункту 7.8. статті 7  Закону № 168/97-ВР  передбачає, що податковим періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Законом, календарний квартал.

 За приписами пункту 5.1 статті 5 Закону № 2181-III податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

 Згідно підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України № 2181-III платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону України № 2181-III для подання податкової декларації.

За змістом підпункту 5.2.1. пункту 5.2. статті 5 Закону № 2181-III податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

З матеріалів справи вбачається, що повідомлення-рішення відповідачем отримано, але у вказаний термін борг ним не сплачено. Крім того в судовому засіданні представник відповідача позовні вимоги частково визнав.  

На підставі вищесказаного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення у повному обсязі.

 Керуючись ст.ст. 86, 94, 159, 162 КАС України, суд

  ПОСТАНОВИВ:  

Адміністративний позов задовольнити повністю.  

Стягнути з Чорнобаївського виробничого управління комунального господарства,   що знаходиться за адресою:   19900, Черкаська обл., смт. Чорнобай, вул. Крупської, 2а, ідентифікаційний код 03357116 на користь Державного бюджету України через  державну податкову інспекцію у Чорнобаївському районі Черкаської області, що знаходиться за адресою: 19900, Черкаська обл., смт. Чорнобай, вул. Леніна, 152, ідентифікаційний код 22809096 борг у сумі  144608 (сто сорок чотири тисячі шістсот вісім) грн. 10 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.              

Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

 

Повний текст постанови виготовлено 30 листопада 2009 року.  

    Суддя                                                                                            В.І. Коваленко                                                                                    

      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація