Судове рішення #6879632

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

  25 листопада 2009 року              справа № 2а-5275/09/2370

 11 год. 25 хв.                м. Черкаси

  Черкаський окружний адміністративний суд  у складі:

головуючого судді – Гараня С.М.,

при секретарі – Слуцькій Н.Ю.,

за участю:

представника позивача державної податкової інспекції у Тальнівському районі Черкаської області Рогового В. М. – за довіреністю,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Тальнівському районі Черкаської області до фізичної особи-підприємця  ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій

 ВСТАНОВИВ:

 Державною податковою інспекцією у Тальнівському районі Черкаської області заявлено адміністративний позов до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій в сумі 2000 грн.  

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити. В обґрунтування позову зазначив, що 13.10.2009 р.  державними податковими ревізорами-інспекторами державної податкової адміністрації в Черкаській області була проведена перевірка відповідача щодо контролю за дотриманням суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій, а саме: кіоску, розташованого за адресою: Черкаська область м. Тальне, вул. Перемоги,1. У результаті перевірки встановлено факт непроведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій та невидача розрахункового документу (чеку), також невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті. За наслідками перевірки позивачем було винесене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 2405 грн. з якої відповідачем в добровільному порядку було сплачено 405 грн. Таким чином заборгованість ОСОБА_1 перед Державною податковою інспекцією у Тальнівському районі Черкаської області склала 2000 грн., яку представник позивача просить стягнути на його користь в повному обсязі.

Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час і місце проведення судового засідання в судове засідання не з’явився, на адресу суду надіслав заяву в якій зазначив, що проти позову не заперечував та суму боргу визнав повністю.

Заслухавши доводи та пояснення представника позивача, вивчивши та оцінивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідач, згідно свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії НОМЕР_1, зареєстрована як фізична особа-підприємець Тальнівською районною державною адміністрацією Черкаської області 29.11.2000 р., ідентифікаційний номер НОМЕР_2, та перебуває на обліку в державній податковій інспекції у Тальнівському районі Черкаської області як платник податків і зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування».

13.10.2009 р. ревізорами-інспекторами державної податкової адміністрації в Черкаській області була проведена перевірка відповідача щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу коштів.  

За результатами перевірки був складений акт № 54/23/22/23/НОМЕР_2 від 13.10.2009 р. в якому зазначено, що при проведенні розрахунків при замовленні товару в магазині відповідача, продавцем була проведена розрахункова операція за отриманий товар через розрахунково-касовий облік, та виданий розрахунковий документ (чек). При цьому встановлено порушення порядку використання режиму попереднього програмування найменування товарів. Під час перевірки готівкових коштів на місці проведення розрахунків встановлена невідповідність денного звіту та фактичних коштів в касі магазину, а саме: відповідно денному звіту реєстратора на місці проведення розрахунків повинно рахуватись 0 грн., а фактично на час перевірки рахувалося 430 грн. Таким чином сума невідповідності склала 430 грн.  

21.10.2009 р. державною податковою інспекцією у Тальнівському районі Черкаської області за результатами проведеної перевірки суб’єкта підприємницької діяльності було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0004152301 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 2405 грн. та вручено відповідачу особисто 21.10.2009 р. Відповідачем в добровільному порядку сплачено фінансових санкції в сумі 405 грн.

Відповідач рішення №0004152301  від 21.10.2009 р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій в апеляційному чи судовому порядку не оскаржувала.

Відповідно до вимог пунктів 1, 2, 5, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6.07.1995 року № 265 (далі – Закон), суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Згідно пункту 3 статті 17 Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну;

Стаття 22 Закону передбачає, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Відповідно до статті 25 Закону суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

 З огляду на вимоги пункту 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року № 509, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Таким чином суд приходить до висовку, що позов Державної податкової інспекції у Тальнівському районі Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій підлягає до задоволення.

 На підставі викладеного, керуючись статтями 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

 ПОСТАНОВИВ:

 Позовні вимоги державної податкової інспекції у Тальнівському районі Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій – задовольнити повністю.

 Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, на користь державного бюджету через державну податкову інспекцію у Тальнівському районі Черкаської області штрафні (фінансові) санкції в сумі 2000 (дві тисячі) грн.

 Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка підлягає поданню до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

  Суддя                                                       С.М. Гарань.

 Повний текст постанови виготовлений 27 листопада 2009 року.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація