Справа №1-533-2009 року
ПОСТАНОВА
17 листопада 2009 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого-судді Михайленка В.Г.
при секретарі Щербаковій Л.А.
з участю прокурора Горбунова Б.В.
та адвоката ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Умані кримінальну справу відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого, не одруженого, раніше судимого 1). 03.10.2007 року Маньківським районним судом Черкаської обл., за ст. 186 ч.1 КК України до З років позбавлення волі з іспитовим строком на 2 роки, 2). 29.10.2008 року за постановою Уманського міськрайонного суду звільнено від застосування покарання на підставі ст. 19 ч.3 КК України за вчинення злочинів передбачених ст. 185 ч.3, 186 ч.2 КК України з застосуванням примусових заходів медичного характеру з госпіталізацією до психіатричного закладу зі звичайним наглядом, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_4, за ст. 186 ч.2 КК України, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_3 був притягнутий до кримінальної відповідальності за ст. 186 ч.2 КК України за те, що він 25 вересня 2009 року, близько 14 години, перебуваючи біля будинку №9 по вул. І.Ґонти м. Умані, повторно, діючи умисно та цілеспрямовано, з погрозою застосування фізичного насильства до ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5, відкрито викрав мобільний телефон марки „Самсунг Е950" вартістю 950 гривень, який належить гр. ОСОБА_5, завдавши матеріального збитку потерпілому на вищевказану суму.
В ході досудового слідства по даній кримінальній справі була проведена психіатрична експертиза. Згідно з висновком експертів №499 від 7 жовтня 2009 року на період часу до якого відноситься інкриміноване ОСОБА_2 діяння та на теперішній час він виявив та виявляє ознаки хронічного психічного захворювання у вигляді шизофренії, параноїчної з епізодичним типом перебігу, з наростаючими появами дефекту особистості по психопатоподібному типу, ускладненого вживанням та залежністю від психоактивних речовин (канабіноїди, трамадол, опіоіти), що зважаючи на неблагоприємний прогредієнтний тип перебігу хворобливого процесу, виявлені якісні декомпенсовані порушення в емоційно-вольовій сфері, в мисленні, грубі розлади критичних і прогностичних функцій, наявні ознаки субпсихічних психічних розладів дані про соціальну дезадаптацію позбавляють та позбавили його здатності на теперішній час усвідомлювати свої дії та керувати ними. З огляду на наявність вказаного психічного захворювання на шизофренію останній не може брати участі в слідчих діях на судовому засідання, потребує застосування відносно нього примусових заходів медичного характеру передбачених ст. 94 КК України, а саме госпіталізації по психіатричного закладу зі звичайним наглядом.
Враховуючи вищевикладені обставини, слідчий за згодою з прокурором направив до суду постанову про застосування до ОСОБА_2 примусових заходів медичного характеру.
Прокурор в судовому засіданні підтримав думку слідчого про застосування до ОСОБА_2 примусових заходів медичного характеру з госпіталізацією до психіатричного закладу із звичайним наглядом.
Суд, дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення та думку учасників процесу, вважає, що до ОСОБА_2 слід застосувати примусові заходи медичного характеру з слідуючих підстав.
Як на стадії досудового слідства, так і в судовому засіданні ОСОБА_2 детально розповів про обставини вчиненого ним злочину та про мотиви своєї протиправної поведінки.
Крім показань самого ОСОБА_2 його вина у вчиненні злочину підтверджується і іншими зібраними по справі доказами, зокрема показаннями потерпілого, свідків ОСОБА_6, ОСОБА_4, ОСОБА_7, даними протоколів впізнання предметів від 26 вересня 2009 року.
Сукупність вказаних доказів дає підстави суду вважати про винність ОСОБА_2 у вчиненні інкримінуємого суспільно-небезпечного діяння.
Однак згідно висновку психіатричної експертизи №499 від 7 жовтня 2009 року на період часу до якого відноситься інкриміноване ОСОБА_2 діяння та на теперішній час він виявив та виявляє ознаки хронічного психічного захворювання у вигляді шизофренії, параноїчної з епізодичним типом перебігу, з наростаючими появами дефекту особистості по психопатоподібному типу, ускладненого вживанням та залежністю від психоактивних речовин (канабіноїди, трамадол, опіоіти), що зважаючи на неблагоприємний прогредієнтний тип перебігу хворобливого процесу, виявлені якісні декомпенсовані порушення в емоційно-вольовій сфері, в мисленні, грубі розлади критичних і прогностичних функцій, наявні ознаки субпсихічних психічних розладів дані про соціальну дезадаптацію позбавляють та позбавили його здатності на теперішній час усвідомлювати свої дії та керувати ними. Тобто ОСОБА_2 є неосудним.
Враховуючи, що ОСОБА_2 вчинив тяжкий злочин, та в виду свого захворювання становить небезпеку для суспільства, суд вважає, що у відповідності до вимог ст. 94 КК України до нього слід застосувати такий вид примусових заходів медичного характеру, як госпіталізація до психіатричного закладу із звичайним наглядом.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19, 93, 94 КК України, ст.ст. 419, 420, 421 КПК України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Звільнити ОСОБА_2 від кримінальності відповідальності за ст. 186 ч.2 КК України, як за діяння вчинене в стані неосудності.
Застосувати до ОСОБА_2 примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.
Провадження по справі закрити.
Міру запобіжного заходу відносно ОСОБА_2 залишити попередню – утримання під вартою до доставлення до медичного закладу.
Речові докази по справі: стартовий пакет «Київстар» та стартовий пакет «МТС» залишити потерпілому ОСОБА_5 за належністю.
Цивільний позов потерпілого ОСОБА_5 залишити без розгляду.
На постанову протягом 7 діб з дня її проголошення може бути подана апеляція до апеляційного суду Черкаської області.
Головуючий ______________