Судове рішення #6883347

Справа № 2-о-54/2009р.  

                   

Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

    18 листопада  2009 р.  Хустський районний суд   Закарпатської області                                                                                          

 

                                          в складі: головуючого  Джуга С.Д.

при секретарі                                             Форкош Д.З.

з участю  народних засідателів               Вака А.М., Гелеван О.М.

представника заявника                             ОСОБА_1                                                                                    

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хуст справу за заявою  

 ОСОБА_2

зацікавлена особа

Відділ реєстрації актів цивільного стану Хустського районного управління юстиції

  про оголошення громадянина померлим  

  В С Т А Н О В И В :  

       ОСОБА_2  звернувся в суд з заявою про оголошення померлим  ОСОБА_3.

Заяву мотивовано тим, що його батьки ОСОБА_3А та ОСОБА_4 постійно проживали в ІНФОРМАЦІЯ_1 де і він народився 21 грудня 1943 року. Зі слів матері йому відомо, що його батько народився 08 листопада 1912 року.

За часів війни батько пішов на фронт і з війни не повернувся. Зі слів матері він знав, що в травні 1944 року вона отримала повідомлення, що його батько, її чоловік, в одному з боїв загинув.

Вони з матір’ю переїхали жити до м.Хуст і під час переїзду повідомлення про смерть батька було втрачено, а свідоцтва про смерть взагалі не було.

При зверненні у нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини за мамою, яка померла, йому було роз’яснено, що необхідно свідоцтво про смерть батька, якого він не має.                              

В судовому засіданні представник заявника ОСОБА_1 , діюча на підставі доручення, заявлені вимоги уточнила. Суду пояснила, що заявнику зі слів матері було відомо, що його батько народився 08 листопада 1912 року. Однак, на даний час є копія актового запису від 05.03.1943 року з якої вбачається, що батько заявника народився в 1916 році. Просить суд визнати померлим ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2.

  Представник відділу РАЦС Хустського районного управління юстиції в судове засідання не з’явився. Про місце і час розгляду справи належним чином повідомлений, причини неявки суду невідомі.  

 В порядку ст. 169  ЦПК України суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності зацікавленої особи представника відділу РАЦС Хустського районного управління юстиції .  

 Заслухавши пояснення сторони, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає до задоволення виходячи з наступного.

 В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3, є батьком заявника ОСОБА_2, що стверджується свідоцтвом про народження заявника .

Як вбачається з копії документу про шлюб, який укладений 05.03.1943 року між ОСОБА_3 та ОСОБА_5 – ОСОБА_3 є ІНФОРМАЦІЯ_3.  

 

В судовому засіданні встановлено, що за часів війни батько заявника ОСОБА_3 пішов на фронт і з війни не повернувся,  мати заявника ОСОБА_4 померла.  

Повідомленням відділу РАЦСу по м.Умань Уманського міськрайонного управління юстиції Черкаської області від 23.06.2009 року стверджено, що актових записів про народження та смерть ОСОБА_3 не виявлено, а актові записи про смерть за 1944 рік не збереглися.

Відповідно до ст. 46 Цивільного кодексу України фізична особа може бути оголошена судом померлою, якщо у місці його постійного проживання немає відомостей про місце її перебування протягом трьох років; особа, яка пропала безвісти у зв’язку з воєнними діями, може бути оголошена судом померлою після спливу двох років від дня закінчення воєнних дій.

 Враховуючи наведені обставини, враховуючи, що ОСОБА_3 приймав участь у воєнних діях під час війни 1941-1945 рр., його вік  – більше 90 років, відсутність у місці проживання ОСОБА_3 відомостей про місце його перебування з 1944 року, а також відсутність належних підтверджуючих документів про факт  смерті ОСОБА_3 , суд  приходить до висновку про наявність правових підстав, передбачених ст. 46 ЦК України для оголошення ОСОБА_3  померлим.    

    За таких обставин заява є обґрунтованою  та підлягає до задоволення.    

Керуючись ст. 10, 60, 169, 212-215, 218, 249  ЦПК України , ст. 46 , 47 ЦК України  суд ,-

                                                                        Р І Ш И В :  

Заяву ОСОБА_2 - задовольнити .

    Оголосити ОСОБА_3  ІНФОРМАЦІЯ_4, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_1 -  померлим з дня набрання рішенням суду законної сили.  

Рішення може бути оскаржено шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а також апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Закарпатської області.

                    

     Головуючий  :                                     підпис  

                 

  Народні засідателі  

  ОСОБА_6                                            підпис                  

ОСОБА_7                                      підпис  

  З оригіналом вірно  

Суддя Хустського  

районного суду:                                                                      ОСОБА_8  

     

 

   

 

                     

               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація