Справа №2-1788/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 лютого 2007 року Рівненський міський суд Рівненської області
в складі:
головуючого судді - Музичук Н. Ю.
при секретарі - Хоменчук C.M.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Рівне справу за позовом ОСОБА_1
до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
встановив:
В грудні 2006 року ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, зареєстрованого 27 квітня 1996 року Рівненським міським відділом ЗАГС Рівненської області за актовим записом НОМЕР_1, від якого є неповнолітній син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. В заяві зазначала, що спільне життя з відповідачем не склалося через подружньо-психологічну несумісність внаслідок зловживання спиртними напоями, недостойну поведінку і неналежне відношення до сім"ї з боку відповідача та ненадання матеріальної допомоги на утримання дитини, що стало причиною остаточного припинення сімейних відносин з січня 2004 року. З цього часу вони проживають окремо. Шлюб носить формальний характер, у зв"язку із розпадом сім"ї, суперечить інтересам сторін та дитини. Примирення і збереження сім" неможливе. Дитина проживає з нею, спору про місце проживання дитини та розподіл майна немає.
Заперечень відповідача на позовну заяву не надійшло.
Позивачка повністю підтримала позовні вимоги в суді. Просить шлюб розірвати, сина залишити на вихованні матері, витрати по реєстрації розлучення в органах РАЦС покласти на відповідача.
Відповідач повністю визнав позовні вимоги та пояснення позивачки, перспективи примирення і збереження сім"ї не вбачає. Згідний на розірвання шлюбу, залишення сина на вихованні матері і покладення витрат по реєстрації розлучення на нього.
Оцінюючи пояснення, дослідженні надані в справі докази, встановлені обставини, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення за наступних підстав.
Сукупністю досліджених доказів встановлено, що сім"я розпалась остаточно на грунті неналежної поведінки та відношення до сім"ї відповідача, сторони фактично не підтримують сімейних відносин більше трьох років, проживають окремо, не бажають і не вбачають перспективи примирення, наполягають на розірванні шлюбу. За таких обставин, шлюб існує формально, суперечить інтересам сторін, підлягає до розірвання.
Позиція сторін про залишення дитини на вихованні матері і покладення витрат на відповідача не оспорюється сторонами, підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, ст.ст. 104, 105, 112 СК України, керуючись ст.ст. 10,11,208,209,212-215,218,223,292,294 ЦПК України, суд-
вирішив:
Шлюб, зареєстрований 27 квітня 1996 року Рівненським міським відділом РАГСу Рівненської області за актовим записом НОМЕР_1 між ОСОБА_1 і ОСОБА_2, розірвати.
Неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, залишити на вихованні матері.
При реєстрації розлучення в органах РАЦС витрати в розмірі 17 грн. покласти на ОСОБА_2, а ОСОБА_1 від таких витрат звільнити.
На рішення може бути подана апеляція в апеляційний суд Рівненської області через місцевий суд шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням в двадцятиденний після подачі заяви строк апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана і без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк встановлений для подання цієї заяви.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.