- позивач: Публічне акціонерне товриство комерційний банк "ПриватБанк"
- відповідач: Голуб Назар Васильович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 346/4015/17
Провадження № 2/346/191/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 січня 2018 р. м. Коломия Коломийський міськрайонний суд Івано - Франківської області
у складі
головуючого-судді Димашка В.П.,
за участі секретаря Гайової Г.Ф.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Коломия справу за позовом ПАТ КБ «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом, в якому просив стягнути з ОСОБА_1 на користь ПАТ КБ «Приватбанк» заборгованість у розмірі 23447 грн. 98 коп. за кредитним договором № б/н від 02.12.2014 року, судовий збір у розмірі 1600 грн..
Вимоги мотивує тим, що відповідно до укладеної Генеральної угоди про реструктуризацію заборгованості та приєднання до Умов та правил надання продукту кредитних карт (далі - Генеральна угода) б/н від 02.12.2014 року ОСОБА_1 отримав кредит у розмірі 10009,06 грн. у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку зі сплатою відсотків за кредитом у розмірі 0,01 % на рік на суму залишку заборгованості за кредитом. Погашення заборгованості здійснюється в наступному порядку: починаючи з «1» по «25» число кожного місяця відповідач надає банку грошові кошти (щомісячний платіж) для погашення заборгованості за кредитом.
Відповідач підтвердив свою згоду на те, що підписана Генеральна угода разом із запропонованими «Умовами та правилами надання банківських послуг» та Тарифами, складає між ним та банком кредитний договір, що підтверджується підписом у заяві.
Відповідно до ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором кредитодавець зобов'язується надати грошові кошти позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.
ПАТ КБ «Приватбанк» свої зобов'язання за договором та угодою виконав в повному обсязі, а саме надав відповідачу кредит у розмірі, встановленому договором.
Відповідно до п. 1.1.3.2.11 Умов та правил надання банківських послуг, банк має право проводити договірне списання з усіх відкритих в банку рахунків клієнта в погашення кредитної заборгованості клієнта і третіх осіб, за кредитами, в яких клієнт є поручителем, а також будь-якої іншої заборгованості, яка виникла у клієнта, зважаючи на невиконані зобов'язання перед банком.
Відповідач не надав своєчасно банку грошові кошти для погашення заборгованості за кредитом, відсотками, а також іншими витратами відповідно до умов договору, що має відображення у розрахунку заборгованості за договором. Таким чином, у порушення умов кредитного договору, а також ст.ст. 509, 526,1054 ЦК України, відповідач зобов'язання за вказаним договором не виконав.
У зв'язку із зазначеними порушеннями зобов'язань за кредитним договором відповідач станом на 14.08.2017 року має заборгованість - 23447 грн. 98 коп., яка складається з наступного: 10009 грн. 08 коп. - заборгованість за кредитом; 2 грн. 73 коп. - заборгованість по процентам за користування кредитом, 12010 грн. 80 коп. - заборгованість за пенею та комісією, а також штраф - 1425 грн. 37 коп. відповідно до п. 2.2 Генеральної угоди.
Позивач в судове засідання не з'явився, подав клопотання про розгляд справи за відсутності представника позивача, не заперечував проти винесення заочного рішення судом.
Відповідач в судове засідання не з'явився повторно, про час та місце розгляду справи належним чином повідомлявся в порядку передбаченому законом.
Беручи до уваги заяву сторони, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовну заяву слід задовольнити частково з наступних підстав.
Згідно ст. ст. 526, 527, 530 ЦК України зобов'язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк відповідно до умов договору та вимог закону.
Згідно із ч.2 ст. 1050 ЦК України - якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів.
Згідно ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа зобов'язується надати грошові кошти позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.
Встановлено, що відповідно до укладеної Генеральної угоди про реструктуризацію заборгованості та приєднання до Умов та правил надання продукту кредитних карт №б/н від 02.12.2014 року ОСОБА_1 отримав кредит у розмірі 10009,08 грн. у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 0,001 % на місяць на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном повернення - 30.06.2015 року. Погашення заборгованості здійснюється в наступному порядку: починаючи з «1» по «25» число кожного місяця відповідач надає банку грошові кошти (щомісячний платіж) в сумі 1668 грн. 18 коп. для погашення заборгованості за кредитом, яка складається із заборгованості по кредиту, відсотків, а також інших витрат згідно з Умовами та правилами.
Відповідно до п.1.1.2.5 Умов та правил надання банківських послуг клієнт зобов'язаний погашати заборгованість по кредиту, проценти за його використання, по перерозподілу платіжного ліміту, а також оплачувати комісії на умовах, передбачених Договором.
Відповідно до п.1.1.2.6 Умов, у випадку невиконання обов'язків по поверненню кредиту, клієнт зобов'язаний за вимогою банку виконати зобов'язання щодо повернення кредиту, оплаті винагороди банку.
Відповідно до п.1.1.2.14 - при невиконанні обов'язків, передбачених даним договором, банк залишає за собою право вилучати будь-яке інше майно, яке належить клієнту, достатнє для погашення заборгованості у позасудовому порядку.
Відповідно до п.1.1.2.15 - закриття рахунку карти не несе за собою припинення обов'язку клієнта щодо погашення перед банком заборгованості по рахунку карти, включаючи заборгованість по оплаті комісії банка.
Відповідно до п.1.1.5.15 клієнт несе відповідальність перед банком за збитки і витрати, понесені банком в результаті порушення клієнтом умов чи положень Договору, законодавчих актів.
Відповідно до п.2.1.1.7.6 - при порушенні клієнтом строків платежу по будь-якому із грошових зобов'язань, передбачених чинним договором, більше ніж на 30 днів, клієнт зобов'язаний заплатити банку штраф в розмірі 500 грн. ( в еквіваленті 500 грн. по кредитним карткам, відкритим у валюті USD) + 5% від суми заборгованості по кредитному ліміту, з врахуванням нарахованих і прострочених процентів і комісії. Штраф враховується на окремому рахунку і підлягає сплаті в першу чергу.
Відповідно до п.2.1.1.5.5 клієнт зобов'язаний погашати заборгованість по кредиту, проценти за його користування, по перевитраті платіжного ліміту, а також оплачувати комісію на умовах, передбачених даним договором.
В п.2.2 зазначеної генеральної угоди вказано, що згідно зі ст.ст. 212, 611, 651 ЦК України при порушенні позичальником строків погашення заборгованості , вказаних в цій Генеральній угоді, Умовах і правилах, більш ніж на 31 день, за зобов'язаннями, термін яких не наступив, сторони погодились, що термін повернення кредиту рахується з 32-го дня з моменту виникнення порушення. Заборгованість по кредиту, починаючи з 32-го дня порушення, рахується простроченою. Позичальник сплачує банку штраф в розмірі 1425 грн. 37 коп.
Відповідач підтвердив свою згоду на те, що підписана генеральна угода разом із запропонованими «Умовами та правилами надання банківських послуг», а також «Тарифами» складає між ним та банком кредитний договір, що підтверджується підписом у заяві.
ПАТ КБ «Приватбанк» свої зобов'язання за договором та угодою виконав в повному обсязі, а саме надав відповідачу кредит у розмірі, встановленому договором.
Відповідач не надав своєчасно банку грошові кошти для погашення заборгованості за кредитом, відсотками, а також іншими витратами відповідно до умов договору, що має відображення у розрахунку заборгованості за договором. Таким чином, у порушення умов кредитного договору, а також ст.ст. 509, 526,1054 ЦК України, відповідач зобов'язання за вказаним договором не виконала.
Згідно розрахунку заборгованості за договором № б/н від 02.12.2014 року заборгованість ОСОБА_1 станом на 14.08.2017 року становить - 23447 грн. 98 коп., яка складається з наступного: 10009 грн. 08 коп. - заборгованість за кредитом; заборгованість за процентами - 2 грн. 73 коп., в тому числі несплачені проценти на прострочену заборгованість - 2 грн. 73 коп., нарахована комісія - 12010 грн. 80 коп., штраф відповідно до п.2.2 Генеральної угоди - 1425 грн. 37 коп..
Отже, зважаючи на те, що зобов'язання відповідача щодо повернення ним суми кредиту та процентів за користування кредитом залишились невиконаними, цим самим відповідачем були порушені умови кредитного договору та вимоги чинного законодавства України, що є підставами для стягнення заборгованості по договору кредиту.
На підставі наведеного, ст.ст. 526, 527, 530, ч.3 ст. 551, 634, 1050, 1054 ЦК України, та керуючись ст.ст. 141, 247, 268, 280-283, 289 ЦПК України суд ,-
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити. Стягнути з ОСОБА_1, жителя АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь ПАТ КБ «Приватбанк» заборгованість за кредитним договором № б/н від 02.12.2014 року у розмірі 23447 грн. 98 коп., судовий збір у розмірі 1600 грн..
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Івано-Франківської області через Коломийський міськрайонний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Суддя Димашок В. П.
- Номер: 2/346/191/18
- Опис: стягнення заборгованості
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 346/4015/17
- Суд: Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Димашок В.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.09.2017
- Дата етапу: 10.01.2018