Судове рішення #689259
Справа 2-605/2007

Справа 2-605/2007

ЗАОЧНЕ  РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ            УКРАЇНИ

1 лютого 2007 року Артемівський міськрайонний суд Донецької області в складі: судді Єгурнової Н.О., секретар Бібік Н.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Артемівську справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод у користуванні квартирою та зняття з реєстраційного обліку,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить усунути перешкоди у користуванні квартирою, власником якої він є, та зняти відповідача з реєстраційного обліку, оскільки відповідач порушує його права як власника, у квартирі зареєстрований, але не проживає і вартість комунальних послуг, що нараховуються, не сплачує.

Відповідач у судове засідання не з*явився, згідно до ст. 76 ЦПК України був належним чином повідомлений про час розгляду справи. Приймаючи до уваги, що позивач не заперечує проти заочного розгляду справи, суд згідно до ст. 224 ЦПК України ухвалив заочний розгляд справи. Суд вважає, що, справу можна розглянути у відсутність відповідачів на підставі матеріалів справи.

Вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що заявлені вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Встановлено, що позивач є власником квартири за адресою:АДРЕСА_1 на підставі договору купівлі-продажу від 28 квітня 2006 року, посвідченого приватним нотаріусом Артемівського міського нотаріального округу і зареєстрованого Артемівським міським бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об"єкти нерухомого майна.

З довідки ПП "Жил-сервіс-1" м.Артемівська від 18 грудня 2006 року вбачається, що у зазначеній квартирі зареєстрована одна особа - відповідач.

Матеріалами справи встановлено, що відповідач зареєстрований (прописаний) у спірному жилому приміщенні з 29 червня 1993 року по теперішній час (а.с.7), був власником вказаної квартири та 28 квітня 2006 року продав квартиру позивачеві (а.с.8-9). Як вбачається з акту ПП "Жил-сервіс-1" від 19 грудня 2006 року, відповідач - ОСОБА_2 в квартиріАДРЕСА_1 зареєстрований з 29.06.1993 року по теперішній час, но фактично в ній не проживає.

Відповідно до ч.2 ст.28 Закону України "Про власність" власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права, хоч би ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння. Звернення до суду із вимогою про зняття особи з реєстраційного обліку - одна із форм захисту власником своїх прав.

Відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 630 від 21 липня 2005 року нарахування комунальних платежів проводиться пропорційно до кількості зареєстрованих осіб. Нарахування позивачу комунальних платежів з урахуванням реєстрації у спірному жилому приміщенні відповідача суд розцінює як порушення прав позивача, таке порушення підлягає захисту.

Таким чином, сукупність наданих позивачем та досліджених судом доказів у достатній мірі підтверджують той факт, що вимоги позивача обгрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст. 5,6,10,107, 208, 215, 215 ЦПК України, ст.386, 391 ЦК України, ст.28 ч.2 Закону України "Про власність", суд,-

ВИРІШИВ:

Зобов"язати ОСОБА_2 не чинити перешкод ОСОБА_1 у користуванні квартирою за адресою: АДРЕСА_2.

Відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Артемівського MB ГУМВС України в Донецькій області ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 зняти з реєстраційного обліку за адресоюАДРЕСА_2.

Заочне рішення може бути переглянуто Артемівським міськрайонним судом Донецької області за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного cyд Донецької області через Артемівський міськрайонний суд шляхом подачі в\10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього Протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України..          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація