Справа № 2-477/09
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Р І Ш Е Н Н Я
8 грудня 2009 р.
Софіївський районний суд Дніпропетровської області в складі:
судді Шумської О.В.
при секретарі Ульшиній І.А.
з участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Софіївка цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Миколаївської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви на прийняття спадщини , -
У С Т А Н О В И В:
18 листопада 2009 року позивач звернувся до суду з вищевказаною позовною заявою, мотивуючи її тим, що він пропустив строк для прийняття спадщини після смерті його матері ОСОБА_2, яка померла 20 березня 2009 року. Після смерті матері відкрилася спадщина — домоволодіння та земельна ділянка, які належали померлій на підставі права власності, що підтверджується свідоцтвом про право приватної власності на житловий будинок та Державним актом на право приватної власності на землю.
27 жовтня 2009 року позивач із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом звернувся до Софіївської державної нотаріальної контори. Однак нотконтора відмовила у видачі свідоцтва про право на спадщину тому, що спадкоємець пропустив строк на прийняття спадщини, тому позивач просить визначити додатковий строк для прийняття спадщини.
Позивач в судовому засіданні підтримав свої позовні вимоги, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві та пояснив, що він пропустив строк на звернення із заявою для прийняття спадщини в зв’язку з тим, що протягом останніх років проживав разом з матір’ю, яка дуже хворіла, доглядав за нею та господарством, дбав про оселю та городину, а тому помилково вважав, що він вже прийняв спадщину.
Відповідач - Миколаївська сільська рада, будучи увідомленими у встановленому законом порядку про дату та час проведення судового засідання, своїх представників не направили, просять суд справу розглянути без їх участі, з позовом згідні та визнають позовні вимоги в повному обсязі, про що надали до Софіївського районного суду відповідну заяву.
Розглянувши в судовому засіданні матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, свідків приймаючи до уваги лист представника відповідача, згідно якого вони проти позовних вимог не заперечують, суд вважає, що позов підлягає задоволенню із таких підстав:
згідно ст.1272 ч.3 Цивільного кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити додатковий строк для подання заяви для прийняття спадщини.
Свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в судовому засіданні підтвердили, що ОСОБА_1 протягом останніх років проживав разом із хворою матір’ю, доглядав за нею та за господарством, готував їжу, купував ліки. Строк звернення пропустив позивач в зв’язку з тим, що він вважав, що вже прийняв спадщину після матері.
В судовому засіданні за матеріалами справи встановлено, що позивач являється сином померлої ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про народження (а.с.7), згідно свідоцтва про смерть виданого 23.03.2009 р. актовий запис №14 (а.с.6) ОСОБА_2 померла 20 березня 2009 року. Той факт, що ОСОБА_1 проживав разом з матір’ю до дня смерті засвідчений довідкою Миколаївської сільської ради №846 від 27.10.2009 року (а.с.8). Наявність спадкового майна також підтверджується копією свідоцтва про право приватної власності на житловий будинок (а.с.9) та копією державного акта на право приватної власності на землю (а.с.10)
У встановлений ч.1 ст.1270 ЦК України строк для прийняття спадщини – 6 місяців позивач не подав до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, у зв'язку з чим Софіївська державна нотаріальна контора відмовила у видачі свідоцтва про право на спадщину (а.с. 5) після смерті ОСОБА_2 , яка померла 20 березня 2008 року. Строк на прийняття спадщини позивачем пропущений в зв’язку з тим, що він по своїй правовій необізнаності вважав, що вже прийняв спадщину матері, так як останні роки за життя матері проживав разом з нею та доглядав за нею, а також залишився проживати в домоволодінні після її смерті.
За таких обставин, суд приймає визнання відповідачем позову, так як це не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (а.с.14).
Враховуючи те, що позивачем строк для подачі заяви про прийняття спадщини пропущений з поважних причин, суд приходить до висновку, що необхідно визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
На підставі вищезазначеного та керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 174, 212-215, ЦПК України суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Миколаївської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк - три місяці, який достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла 20 березня 2009 року, після вступу рішення в законну силу.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Софіївський районний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: О.В.Шумська
- Номер: 6/624/2/17
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-477/09
- Суд: Кегичівський районний суд Харківської області
- Суддя: Шумська Олеся Володимирівна
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.01.2017
- Дата етапу: 01.02.2017
- Номер: 2-в/185/114/18
- Опис:
- Тип справи: на заяву про відновлення втраченого судового провадження
- Номер справи: 2-477/09
- Суд: Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Шумська Олеся Володимирівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.07.2018
- Дата етапу: 30.08.2018
- Номер: 2-477/09
- Опис: про ст. аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-477/09
- Суд: Глухівський міськрайонний суд Сумської області
- Суддя: Шумська Олеся Володимирівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.07.2018
- Дата етапу: 24.07.2018
- Номер: 6/185/197/19
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-477/09
- Суд: Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Шумська Олеся Володимирівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.04.2019
- Дата етапу: 03.06.2019