РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ Справа №2-85 07р.
06 лютого 2007 року м.Хорол
Хорольський районний суд Полтавської області в складі: головуючого судді Винниченка Ю.М., при секретарі Листопад В.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право на проживання та реєстрацію місця проживання,
ВСТАНОВИВ: ОСОБА_1 звернулась до суду з даним позовом, вказавши, що вона має на праві власності житловий будинок, розташований в АДРЕСА_1, де проживає разом із своїм чоловіком ОСОБА_5.
Відповідачка ОСОБА_2 є їх невісткою, яка з ІНФОРМАЦІЯ_1 прописана у вказаному будинку, але за вказаною адресою більше шести місяців не проживає без поважних причин, оскільки фактично проживає в АДРЕСА_2 в квартирі свого батька ОСОБА_3, але на її неодноразові прохання знятися з реєстрації відповідачка не реагує, у зв"язку позивачка не має можливості оформити субсидію на житлово- комунальні послуги.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_2 позов підтримала повністю та просила суд визнати ОСОБА_2 такою, що втратила право на проживання та реєстрацію в її будинку, розташованого по АДРЕСА_1.
Відповідачка ОСОБА_2 двічі в судове засідання не з'явилась, хоча вчасно була повідомлена судом відповідно до частини 3 ст. 76 ЦПК України, тому суд за клопотанням позивачки постановив ухвалу про заочний розгляд справи в порядку ст. 225 ЦПК України.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_4 підтвердив те що, ОСОБА_2 більше шести місяців не проживає в АДРЕСА_1.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов належить задовольнити повністю на підставі слідуючого.
Відповідно до ст. 383 Цивільного кодексу України власник житлового будинку , квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім"ї, інших осіб...
Згідно ст.321 ЦК України ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності чи обмежений в його здійсненні.
Відповідно до ст.391 Цивільного кодексу України позивачка ОСОБА_2 як власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном, яке необхідно здійснити шляхом визнання відповідачки втратившою право користування жилим приміщенням згідно ст. ст. 71,72 Житлового кодексу України, оскільки вона більше шести місяців у ньому не проживає без поважної причини.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 10,60,213, 215, 218 ЦПК України, ст. ст. 321, 383,391 ЦК України, ст.ст. 71,72 Житлового кодексу України ,ст.ст. 6,7 Закону України „ Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні ,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Визнати, що ОСОБА_2, втратила право на проживання та на реєстрацію в будинку по АДРЕСА_1.
Копію заочного рішення направити відповідачці ОСОБА_2 рекомендованим листом з повідомленням.
Заочне рішення може бути переглянуто судом за письмовою заявою відповідачки, яка може бути подана протягом 10 днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення вказане рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Полтавської області шляхом подачі до Хорольського райсуду заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення, а також апеляційної скарги протягом 20 днів після подання вказаної заяви.