ВИРОК
. ІМЕНЕМ УКРАЇНИ Справа № 1-34/2007 р.
08 лютого 2007 року Хорольський районний суд Полтавської області
в складі: головуючого - судді Миркушіної Н.С
при секретарі - Пойда Т.М. з участю : прокурора - Денисенко О.1.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хорола кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1
року народження, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця АДРЕСА_1, громадянин України, українця, освіта вища працюючого заступником голови правління ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 вчинив службову недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що заподіяло істотну шкоду державним інтересам, за слідуючих обставин.
Згідно протоколу установчих зборів виробничого ІНФОРМАЦІЯ_3 Полтавської області НОМЕР_1 ОСОБА_1 обрано на посаду заступника голови правління ІНФОРМАЦІЯ_3.
Відповідно до п.14 посадових обов'язків заступник голови правління ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_1 на час відсутності голови правління ВСК ім Ватутіна виконує його функції, здійснює керувництво діяльністю підприємства та повністю відповідає за діяльність господарства.
Згідно довідки, наданої ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_2, який працює головою правління ІНФОРМАЦІЯ_3, в період часу з 06.10.2006 року по 16.10.2006 року був відсутній на роботі, в зв'язку з чим в названий проміжок часу службові обов'язки голови правління ІНФОРМАЦІЯ_3 виконував заступник голови правління ОСОБА_1
Рішенням виконавчого комітету Полтавської обласної ради НОМЕР_2 було створено гідрологічний заказник місцевого значення «Єньки» загальною площею 82,5 га.
Згідно ст.ст.7, 26 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» землі гідрологічного заказника «Єньки» відносяться до земель природоохоронного значення, на яких забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на стан природних комплексів, та створений з метою збереження в природному стані типових і унікальних природних комплексів та об'єктів, а також забезпечення умов для організованого відпочинку населення.
П.14 Положення про гідрологічний заказник місцевого значення «Єньки»,затвердженого Державним управлінням екології та природних ресурсів в Полтавській області 25.12.2003 року, визначає , що територія гідрологічного
2
заказника «Єньки» має важливе значення як місце розмноження та проживання водоплавної дичини, диких тварин (видра річкова - занесена до Червоної Книги України), а також як місце зростання типової водно-болотної флори.
Відповідно до п.3.1.вищеназваного Положення на території Заказника забороняється будь-яка господарська та інша діяльність, яка суперечить цілям і завданням, передбаченим природоохоронним законодавством , цим Положенням, а також така, що не погоджена з Державним управлінням екології та природних ресурсів в Полтавській області, будь-яке будівництво стаціонарних та тимчасових споруд, не пов'язане з організацією охорони Заказника, підривні роботи, розробка всіх видів корисних копалин та будь-яке порушення грунтового покриву.
Проте, ОСОБА_1 внаслідок неналежного виконання покладених на нього обов'язків голови правління ІНФОРМАЦІЯ_3 через несумлінне ставлення до них , являяючись службовою особою , спонуканий хибно зрозумілими інтересами служби, в порушення вимог ст.ст.7, 26 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», п.п. 1.4, 3.1 Положення про гідрологічний заказник місцевого значення «Єньки» , на початку жовтня 2006 року незаконно, при відсутності будь-яких дозволів та погоджень , дав вказівку підпорядкованим працівникам ВАТ «Хорольська ПМК-170» здійснити на території гідрологічного заказника «Єньки» ,в межах Петрівської сільської ради Хорольського району, самовільне використання землі шляхом зняття верхнього піщаного шару грунту, його складування та подальшого використання в інтересах господарства в якості будівельного матеріалу. При цьому ОСОБА_1, як виконуючий функції голови правління ІНФОРМАЦІЯ_3, на якого покладено обов'язок здійснення загального керівництва та організації праці господарства , повинен був і мав можливість встановити режим користування територіями гідрологічного заказника місцевого значення «Єньки» , і що порушення природоохоронного законодавства України у межах Заказника тягне за собою адміністративну або кримінальну відповідальність згідно чинного законодавства України.
На виконання зазначеної вказівки ОСОБА_1 підпорядкованими працівниками ВАТ «Хорольська ПМК-170» на території гідрологічного заказника місцевого значення «Єньки» було незаконно порушено земельну ділянку розміром 62 м х 25 м, чим , на підставі постанови КМУ № 521 від 21.04.1998 року «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної порушенням природоохоронного законодавства у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду» ,державі в особі Петрівської сільської ради Хорольського району завдано збитків на загальну суму 38 750 грн., що спричинило істотну шкоду.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненні злочину, передбаченого ч.І ст.367 КК України, визнав повністю, розкаявся і показав , що він дійсно на початку жовтня 2006 року в зв'язку з відсутністю голови правління ІНФОРМАЦІЯ_3 виконував обов'язки голови правління ІНФОРМАЦІЯ_3. В цей час на підприємстві виникла потреба провести підсипку землею тваринницьких приміщень зі сторонни вигульних площадок .Так як в оренді у ІНФОРМАЦІЯ_3 був трактор-бульдозер ПМК-170, він організував заготівлю землі за допомогою цього трактора за с.Єньки поблизу вівчарні неподалік від колишніх торфових кар'єрів. Згідно його вказівки трактором під керуванням ОСОБА_3 була заготовлена земля шляхом її нагортання в бурт з попереднім зняттям верхнього шару грунту , внаслідок чого на території утворилася яма приблизно 50 см глибиною, шириною 62 м та довжиною 25
3
м. Земля була заготовлена на території заплави р.Хорол, яка потроху затоплюється весняними талими водами , а тому в ній є домішки піску та мулу. Про те, що земельна ділянка, на якій здійснювалась заготівля землі, є територією гідрологічного заказника «Єньки», він не знав і дізнався про це лише в кінці жовтня 2006 року.
Підсудний ОСОБА_1 визнав всі фактичні обставини справи, які суд вважає повністю доведеними та такими, що не потребують додаткового дослідження в ході судового слідства, тому відповідно до ст.299 ЦПК України суд виніс постанову про обмеження обсягу дослідження доказів по справі лише допитом підсудного.
Таким чином, суд приходить до висновку , що дії ОСОБА_1, що виразилися в службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що заподіяло істотну шкоду державним інтересам в галузі охорони природних ресурсів, правильно кваліфіковані по ч. 1 ст. 367 КК України.
При обранні міри покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, обставини справи, а також особу винного , який за місцем проживання та за місцем роботи характеризується позитивно, має на утриманні неповнолітню дитину.
Відповідно до ст.67 КК України обставин, які обтяжують покарання підсудного ОСОБА_1, по справі не встановлено.
Відповідно до ст.66 КК України обставинами, які пом'якшують покарання підсудного, суд визнає щире каяття, добровільне відшкодування завданого збитку.
Речові докази по справі відсутні. Цивільний позов по справі не заявлено.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу слід залишити підписку про невиїзд із місця проживання.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України,
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 по ч.І ст. 367 КК України оштрафувати на прибуток держави в сумі 850 грн.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити підписку про невиїзд із місця проживання.
Речові докази по справі відсутні. Цивільний позов по справі не заявлено.
На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Полтавської області протягом 15 діб з моменту проголошення вироку.
Головуючий: