РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ Справа № 2-186/2007 р.
15 лютого 2007 року Хорольський районний суд Полтавської області
в складі: головуючого - Миркушіної Н.С.
при секретарі-Пойда Т..М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хоролі справу за позовом ОСОБА_1 до Штомпелівської сільської ради Хорольського району Полтавської області про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на земельну частку (пай) в порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до Штомпелівської сільської ради Хорольського району про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на земельну частку (пай) в порядку спадкування.
В позовній заяві вказувала, що вона є племінницею ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року у віці 86 років, що доводиться копією свідоцтва про смерть тітки НОМЕР_1. Згідно заповіту тітки ОСОБА_2 від 8 червня 2001 року, посвідченого Штомпелівською сільською радою та зареєстрованого в книзі для запису нотаріальних дій під НОМЕР_2, усе своє майно вона заповідала своїй племінниці, тобто їй.
Після смерті тітки ,ОСОБА_2, відкрилася спадщина на спадкове майно :земельну частку ( пай ) КСП „Ленінський шлях" Хорольського району Полтавської області площею 3,75 га вартістю 45 204 грн., що доводиться копією Державного акту на право приватної власності на землю НОМЕР_3 та витягом з технічної документації з паювання земель, переданих у колективну власність Хорольського району Полтавської області.
Позивачка вказувала, що після смерті спадкодавця, її тітки ОСОБА_2,вона фактично прийняла її спадщину, оскільки здійснила її поховання та відбула поминки в січні-лютому 2006 року, а також зберігала правовстановлюючі документи на спадкове майно.
Згідно ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права і обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті., тому, вказувала позивачка, вона як спадкоємець ОСОБА_2 має право на вказане спадкове майно в порядку спадкування.
Позивачка просила встановити факт прийняття нею спадщини після смерті тітки ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року , і визнати за нею, спадкоємницею за заповітом, право власності на земельну частку /пай/ КСП „Ленінський шлях" Хорольського району Полтавської області площею 3,75 га вартістю 45 204 грн., яка належала відповідно до Державного акту на право приватної власності на землю НОМЕР_3 спадкодавцю ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року. В судовому засіданні позивачка позов підтримала.
В судове засідання представник відповідача, Штомпелівської сільської ради Хорольського району Полтавської області, не з'явився, але направив суду письмове повідомлення ,в якому вказує, що сільрада позов визнає ,і просить розглядати справу за його відсутності.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_3 та ОСОБА_4, показала, що позивачка дійсно здійснила поховання своєї тітки, ОСОБА_2, відбула поминки по ній в січні-лютому 2006 року.
Суд, заслухавши учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи : ксерокопію заповіту ОСОБА_2 від 08.06.2001 року, ксерокопію свідоцтва про народження позивачки , ксерокопії аркушів паспорта позивачки, ксерокопію свідоцтва про смерть ОСОБА_2, НОМЕР_1 ксерокопію Державного акту на право приватної власності на землю НОМЕР_3 , виданого ОСОБА_2,
2
ксерокопію витягу з технічної документації по розробці схеми організації території земельних часток (паїв) в межах розпайованих земель колективного с/г підприємства Хорольського району Полтавської області, виданого ОСОБА_2, ксерокопію довідки НОМЕР_4, виданої виконкомом Штомпелівської сільради Хорольського району Полтавської області про те, що ОСОБА_2 дійсно була зареєстрована і проживала в с.Ставки до дня її смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року, ксерокопію повідомлення Хорольської держнотконтори НОМЕР_5 позивачці про необхідність звернення до суду в зв'язку з пропущенням нею шестимісячного строку після смерті ОСОБА_2, встановленого для прийняття спадщини, - належно оцінивши всі зібрані по справі докази в їх сукупності, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Судом встановлено, що позивачка є спадкоємницею за заповітом після смерті її тітки, ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року , позивачка здійснила поховання ОСОБА_2 та відбула поминки у січні-лютому 2006 року, отже, фактично прийняла спадщину після смерті ОСОБА_2 з дня відкриття спадщини, а тому слід встановити факт прийняття позивачкою спадщини після смерті тітки ОСОБА_2 і визнати за позивачкою право власності на земельну частку /пай/ КСП „Ленінський шлях" Хорольського району Полтавської області площею 3,75 га вартістю 45 204 грн., яка належала відповідно до Державного акту на право приватної власності на землю НОМЕР_3 спадкодавцю ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 10, 60, 212,213, 215, 256 ЦПК України, згідно ст.1218 ЦК України, суд
ВИРІШИВ :
Позов ОСОБА_1 до Штомпелівської сільської ради Хорольського району Полтавської області про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на земельну частку (пай) в порядку спадкування задовольнити.
Встановити факт прийняття ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, спадщини після смерті тітки ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, право власності на земельну частку /пай/ КСП „Ленінський шлях" Хорольського району Полтавської області площею 3,75 га вартістю 45 204 грн., яка належала відповідно до Державного акту на право приватної власності на землю НОМЕР_3 спадкодавцю ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду може бути подана заява про його апеляційне оскарження в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області через Хорольський районний суд . Протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження на рішення суду подається апеляційна скарга в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області.
Головуючий: