Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #69007725

Ухвала

іменем україни

16 січня 2018 року м. Київ

Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду:

головуючого Остапука В. І.,

суддів: Кишакевича Л. Ю., Щепоткіної В. В.,

розглянула у судовому засіданні касаційну скаргу захисника Черчик В. П. в інтересах засудженого ОСОБА_2 на вирок Ленінського районного суду м. Полтави від 22 лютого 2017 року та ухвалу Апеляційного суду Полтавської області від 12 жовтня 2017 року щодо останнього,

в с т а н о в и в:

У касаційній скарзі захисник порушує питання про перегляд вказаних судових рішень у касаційному порядку.

Однак, касаційна скарга не відповідає вимогам, передбаченим ст. 427 КПК України.

Згідно з п. 4 ч. 2. ст. 427 КПК України у касаційній скарзі наводяться обґрунтування вимог особи, яка подала касаційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає незаконність чи необґрунтованість судового рішення.

Підстави для скасування або зміни оскаржуваних рішень касаційним судом, визначено у ст. 438 КПК України. Відповідно до ч. 2 ст. 438 КПК України при вирішенні питання про наявність зазначених у ч. 1 цієї статті підстав суд касаційної інстанції має керуватися статтями 412-414 цього Кодексу.

Подана скарга містить формальні посилання на підстави для скасування судових рішень, ретельний опис подій у провадженні із висновками про їх невідповідність фактичним обставинам кримінального провадження, що не є предметом розгляду суду касаційної інстанції. У касаційній скарзі не зазначено, які істотні порушення кримінального процесуального закону чи неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність допущено судами при розгляді даного провадження, які можуть бути предметом касаційного розгляду з огляду на ст. 438 КПК України.

Також, захисник Черчик В. П. не зазначає, які клопотання всупереч вимогам ст. 404 КПК України апеляційний суд безпідставно не задовольнив, а також які конкретно доводи апеляційних скарги в порушення ст. 419 цього Кодексу належним чином не дослідив, не перевірив та не оцінив.

Крім цього, захисник у касаційній скарзі не наводить обґрунтування та не зазначає з яких підстав суд касаційної інстанції має закрити кримінальне провадження щодо ОСОБА_2 з огляду на ст. 284 КПК України, де передбачено різні підстави.

Разом з цим, Черчик В. П. до касаційної скарги не долучив додатки в кількості, необхідній для надіслання сторонам кримінального провадження і учасникам судового провадження, як це передбачено ч. 6 ст. 427 КПК України.

Наявність вказаних недоліків унеможливлює відкриття касаційного провадження за скаргою захисника.

У зв'язку із вищенаведеним, керуючись вимогами ч. 1 ст. 429 КПК України, суд касаційної інстанції вважає необхідним касаційну скаргу захисника залишити без руху, надавши йому п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали для усунення вказаних недоліків.

При повторному зверненні до суду захисником має бути підтверджено, що ним не пропущено цей строк.

На підставі викладеного та керуючись ч. 1 ст. 429 Кримінального процесуального кодексу України, суд

п о с т а н о в и в :

Касаційну скаргу захисника Черчик В. П. в інтересах засудженого ОСОБА_2 залишити без руху, надавши йому п'ятиденний строк з дня отримання ним копії даної ухвали для усунення вказаних недоліків.

У разі неусунення недоліків касаційної скарги, залишеної без руху, в установлений строк, така скарга повертається особі, яка її подала.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення й оскарженню не підлягає.

С у д д і :

В. І. Остапук   Л. Ю. Кишакевич В.В. Щепоткіна



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація