Справа № 2-А-824/2009р.
Категорія № 2.31.2
П О С Т А Н О В А
Іменем України
18 листопада 2009р. м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Грибан І.О., розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирського обласного центру по нарахуванню та виплаті соціальних виплат про визнання дій неправомірними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни, -
ВСТАНОВИВ :
Позивачка звернулася до суду з даним адміністративним позовом. В обґрунтування свого позову зазначила, що являється дитиною війни та згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» (далі – Закон) дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 % мінімальної пенсії за віком. Законами України «Про Державний бюджет України на 2006 рік» та «Про Державний бюджет України на 2007 рік» дію даної норми зупинено. Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007р. положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» визнано неконституційним та таким, що втратило чинність. Вказує, що мінімальна пенсія за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Згідно з Законом України «Про державний бюджет України на 2006р.» такий мінімум визначено з 01.01.06р. в розмірі 350 грн., з 01.04.06р. – 359 грн., з 01.10.06р. – 366 грн.; до Закону України «Про державний бюджет України на 2007р.» такий мінімум визначено з 01.01.07р. в розмірі 380 грн., з 01.04.07р. – 406 грн., з 01.10.07р. – 411 грн.; до Закону України «Про державний бюджет України на 2008р.» такий мінімум визначено з 01.01.08р. в розмірі 470 грн., з 01.04.08р. – 481 грн. Таким чином, сума невиплаченої допомоги за 2006-2008рр. становить 3792, 30 грн.
Просила визнати дії Житомирського обласного центру по нарахуванню та виплаті пенсій неправомірними щодо виплати щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни за 2006-2008рр. у розмірі меншому, ніж передбачено ст. 6 Закону, та стягнути з відповідача на свою користь щомісячну державну соціальну допомогу як дитині війни за 2006-2008рр. в розмірі 3792, 30 грн. Справу просила розглянути без її участі.
Від відповідача - Житомирського обласного центру по нарахуванню та виплаті пенсій надійшли письмові заперечення на позов, справу просили розглядати у відсутності представника центру.
Розглянувши справу в межах позовних вимог, дослідивши надані по справі докази, суд приходить до наступного висновку.
З матеріалів справи вбачається, що позивачка являється дитиною війни, що підтверджується посвідченням (а.с. 4).
Правовідносини між сторонами виникли в сфері публічно-правових щодо виконання відповідачами, як органами владних повноважень, функцій по реалізації державою соціального забезпечення населення, що регулюються Законом України «Про соціальний захист дітей війни».
Згідно зі ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 % мінімальної пенсії за віком.
Стаття 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» визначає, що фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Відповідно до Додатку № 3 до розділу I Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" Пенсійному фонду України виділена дотація на пенсійне забезпечення військовослужбовців, виплату пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за різними пенсійними програмами.
Таким чином, нарахування та виплату разової грошової допомоги, передбаченої ст. 6 Закону, проводять органи Пенсійного фонду України, в даному випадку - Управління Пенсійного фонду України в Богунському районі м. Житомира.
Вимоги, заявлені позивачем, до Головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації та Житомирського обласного центру по нарахуванню та виплаті пенсій є безпідставними.
Керуючись ст. ст.ст. 11,52,69,71,158,160,163 КАС України, Законом України «Про соціальний захист дітей війни», суд –
ПОСТАНОВИВ :
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирського обласного центру по нарахуванню та виплаті соціальних виплат про визнання дій неправомірними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання через Богунський районний суд заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів, починаючи з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви на апеляційне оскарження, якщо така заява або апеляційна скарга не були подані.
Суддя