Справа № 2а- 26126/09/1270
Категорія 6.14
П О С Т А Н О В А
Іменем України
16 листопада 2009 року м.Луганськ
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Твердохліба Р.С.,
при секретарі: Лустіной Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов прокурора Антрацитівського району Луганської області в інтересах держави в особі Антрацитівської об’єднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Ровенькиантрацит» про звернення стягнення на активи боржника, -
В С Т А Н О В И В:
24 вересня 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора Антрацитівського району Луганської області в інтересах держави в особі Антрацитівської об’єднаної державної податкової інспекції в якому позивач просить примусово стягнути з Державного підприємства «Ровенькиантрацит» заборгованість з податку на землю в розмірі 151895,03 грн. звернувши стягнення на його активи. В обгрунтування своїх позовних вимог прокурор зазначив, що ДП «Ровенькиантрат» зареєстровано Ровеньківською міською радою Луганської області 17 квітня 2003 року за №26230157ю0010134. Підприємство взято на податковий облік в ДПІ м.Ровеньки 21.05.2003 року, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за №40. Відповідно до ст.17 Закону України «Про плату за землю» податкове зобов’язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної чи комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця. Податкове зобов’язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за ново відведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця. Станом на 10.09.2009 року податкова заборгованість становить 151895,03 грн., у тому числі, сума боргу по податку на землю – 151885,79 грн., пеня – 9,24 грн. У зв’язку з несвоєчасною сплатою узгоджених податкових зобов’язань Антрацитівською ОДПІ на адресу відповідача були направлені перша податкова вимога №1/90 від 06.04.2009 року на суму 25280,83 грн. та друга податкова вимога №2/121 від 18.05.2009 року 48822,07 грн. Однак заборгованість відповідачем погашена не була.
Прокурор в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, суду надав аналогічні позовній заяві пояснення.
Представник позивача в судовому засіданні надав заяву про зменшення позовних вимог, у якій зазначив, що відповідачем частково сплачено податковий борг по податку на землю в сумі 20000,00 грн., у зв’язку з чим, позивач просить примусово стягнути з Державного підприємства «Ровенькиантрацит» суму боргу по податку на землю в розмірі 131 895,03 грн. звернувши стягнення на його активи.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, причину неявки суду не доповів, про дату й час слухання справи був повідомлений належним чином.
Суд, заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про задоволення уточненого адміністративного позову з наступних підстав.
Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Справи за участю Державних податкових інспекцій є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.
Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.
Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності є Закон України «Про державну податкову службу в Україні».
Відповідно до ч.1 ст. 13 Закон України «Про державну податкову службу в Україні» посадові особи органів державної податкової служби зобов’язані дотримувати Конституції (254к/96-ВР) і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.
Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що ДП «Ровенькиантрацит» зареєстровано Ровеньківською міською радою Луганської області 17 квітня 2003 року за №26230157ю0010134 ( арк. справи 17) та взято на податковий облік в ДПІ м.Ровеньки 21.05.2003 року, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за №40 (арк. справи 16).
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Спеціальним законом, який визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку є Закону України «Про плату за землю».
Статтею 2 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 р. №2535-XII встановлено, що використання землі в Україні є платним, плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.
Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі сплачують земельний податок.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 р. №2535-XII ставки земельного податку з земель, грошову оцінку яких встановлено, встановлюються у розмірі одного відсотка від їх грошової оцінки.
Якщо грошову оцінку земельних ділянок не встановлено, то середні ставки земельного податку встановлюються в залежності ві чисельності населенного пункту.
Відповідно до ч.1 ст. 17 Закону податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами
земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно ч.2 ст.17 Закону податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Станом на 10.09.2009 року податкова заборгованість Державного підприємства «Ровенькиантрацит» становить 151895,03 грн., у тому числі, сума боргу по податку на землю – 151885,79 грн., пеня – 9,24 грн. (арк. справи 11-15).
У відповідності до вимог чинного законодавства боржнику були надіслані перша податкова вимога №1/90 від 06.04.2009 року на суму 25280,83 грн. та друга податкова вимога №2/121 від 18.05.2009 року 48822,07 грн. (арк. справи 22-23). Державне підприємство «Ровенькиантрацит» вимоги отримало, що підтверджується підписом представника на поштових повідомленнях, але до теперішнього часу суму заборгованості сплатило лише частково в розмірі 20000,00 грн..
Таким чином, уточнені позовні вимоги прокурора Антрацитівського району Луганської області в інтересах держави в особі Антрацитівської об’єднаної державної податкової інспекції знайшли обґрунтування наданими суду доказами та нормами чинного законодавства. У зв'язку з цим, суд вважає за можливе примусово стягнути з Державного підприємства «Ровенькиантрацит» заборгованість зі сплати земельного податку в сумі 131 895,03 грн., звернувши стягнення на його активи.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як прокурор звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.
Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 112, 136, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Уточнений адміністративний позов прокурора Антрацитівського району Луганської області в інтересах держави в особі Антрацитівської об’єднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Ровенькиантрацит» про звернення стягнення на активи боржника, - задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства «Ровенькиантрацит» (код ЄДРПОУ 32320704, вул.Комуністична, 6, м.Ровеньки, Луганська область) заборгованість з податку на землю у розмірі 131 895,03 грн. звернувши стягнення на його активи.
Заборгованість у сумі 8902,62 грн. перерахувати до місцевого бюджету п/р 33218811700100, код платежу 13050110, банк платника ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач –Антрацитівська ВДК.
Заборгованість у сумі 25008,23 грн. перерахувати до місцевого бюджету п/р 33217811700101, код платежу 13050106, банк платника ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач –Антрацитівська ВДК.
Заборгованість у сумі 20 644,26 грн. перерахувати до місцевого бюджету п/р 33213811700097, код платежу 13050107, банк платника ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач –Антрацитівська ВДК.
Заборгованість у сумі 78032,92 грн. перерахувати до місцевого бюджету п/р 33212811700010, код платежу 13050106, банк платника ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач –Антрацитівська ВДК.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складено та підписано 20 листопада 2009 року.
СУДДЯ