Справа № 6-238/09
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2009 року м. Суми
Зарічний районний суд м. Суми у складі:
головуючого судді Костенко В.Г.
при секретарі Кибенко Т.Ю.
з участю державного виконавця ОСОБА_1
розглянувши подання державного виконавця Зарічного ВДВС Сумського міського управління юстиції ОСОБА_1 про тимчасове обмеження боржнику у виїзді за межі України
ВСТАНОВИВ:
Державний виконавець звернувся з поданням у порядку виконання і свої вимоги мотивує тим, що на виконанні у відділі перебуває виконавчий документ, наказ Зарічного районного суду м.Суми №2-н-343 від 20.05.2009 року про стягнення з ОСОБА_2 на користь ВАТ КБ «Надра» 292 142,25 грн. боргу. Боржником борг не сплачено. Тому просить тимчасово обмежити боржника у виїзді за кордон з вилученням паспорту органами Державної прикордонної служби України.
У судовому засіданні державний виконавець подання підтримав.
Інші учасники розгляду не з’явилися.
Заслухавши пояснення, учасників розгляду, які з’явилися, матеріали справи і подання, суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні подання, виходячи з наступного.
Положеннями Розділу VI ЦПК України, передбачено розгляд судом деяких питань пов’язаних з виконанням судових рішень. Разом з цим кодексом не передбачено вирішення питань пов’язаних з обмеженням боржника у виїзді за кордон на стадії виконання рішення. У контексті ст. 373 ЦПК України, обмеження у виїзді за кордон також неможна вважати визначенням порядку виконання рішення.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про виконавче провадження» у державного виконавця немає права на звернення до суду з таким поданням або заявою. Цим же Законом не передбачено такого способу забезпечення виконання рішення судом.
Посилання виконавця на положення ст. 217 ЦПК України, є помилковим оскільки вказана норма регулює зміст судового рішення та права суду на стадії його ухвалення, а не на стадії виконання.
Керуючись ст.ст. 293, 373 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ :
Відмовити у задоволенні подання державного виконавця Зарічного ВДВС Сумського міського управління юстиції ОСОБА_1 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя