2-4489/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"3" грудня 2009 року Шевченківський районний суд м. Запоріжжя у складі:
головуючого судді Галущенко Ю.А.,
при секретарі Данковській С.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 Лявинівної до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
В жовтні 2009 р. ОСОБА_1 звернулася з позовом, в якому зазначено, що шлюб між сторонами було зареєстровано 2.10.2004 р. у відділі РАЦС Орджонікідзевського районного управління юстиції, актовий запис № 316. Шлюб перший. Від шлюбу подружжя має неповнолітню дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 Майнового спору немає.
Позивач просить розірвати шлюб між нею та відповідачем, оскільки фактично шлюбні відносини між ними припинені, сторони спільно не проживають, спільного господарства не ведуть через спори та непорозуміння, але розірвати шлюб в органах РАЦС не мають можливості через те, що мають неповнолітню дитину. Витрати, пов’язані з розірванням шлюбу позивач просить покласти на відповідача.
В судовому засіданні позивач на задоволенні позову наполягала, пояснила, що за обставин, що склалися, сім‘ю зберегти неможливо.
Відповідач, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки, в судове засідання не з’явився, внаслідок чого суд на підставі ст. 224, 225 ЦПК України розглянув справу за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів та ухвалює заочне рішення.
Вивчивши усі надані письмові докази у сукупності, заслухавши пояснення позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню на підставі встановлених фактичних обставин справи та відповідних їм правовідносин.
Згідно ст. 110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлено одним із подружжя.
Згідно ст. 112 Сімейного кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Судом встановлено, що подальше спільне життя та збереження шлюбу між сторонами не можливе, оскільки шлюбні відносини між сторонами припинені, сторони спільного господарства не ведуть, проживають за різними адресами, примирення не можливе.
Державне мито при реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦС покласти на відповідача, оскільки неповнолітня дитина залишається проживати з позивачем.
Керуючись ст.ст. 3,10,11,88,208-209,212,213-215,218, 224-226 ЦПК України, ст.ст. 110,112 Сімейного кодексу України, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 2.10.2004 р. відділом РАЦС Орджонікідзевського районного управління юстиції, актовий запис № 316 – розірвати.
Витрати при реєстрації розірвання шлюбу в органах РАГС в сумі 17 грн. покласти на ОСОБА_2.
ОСОБА_1 від витрат звільнити.
Заочне рішення може бути переглянуто судом за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, а саме шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або шляхом подання апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення. У цьому разі строк, протягом якого розглядається заява, не включається до строку на апеляційне оскарження.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької області протягом 10 днів після його проголошення шляхом подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги, яка подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційну скаргу не буде подано у встановлений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Ю.А. Галущенко